Misafir
6,2988
5,6843
271,96
ÜYE GİRİŞİ

Filarmoni Orkestrasını sadece 100 kişi dinledi

Filarmoni Orkestrasını sadece 100 kişi dinledi

Turizm Haftası ile 1.MTSO Alışveriş şöleni kapsamında Cumhuriyet Meydanı’nda yaklaşık 100 seyirciye 35 kişilik Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü ızmir Anadolu Filarmoni Orkestrası konser verdi. Oysa 4 gün önce ızmir Devlet Türk Dünyası Dans ve Müzik Topluluğu, kimse olmadığı için Vali Daşöz’ün ısrarlarına rağmen gösteriyi iptal etmişti. Ünlü sanatçılar geldiği zaman boş yer bırakmayan Manisalılar, devlet sanatçılarına ise aynı ilgiyi göstermiyor.

 

 

Turizm Haftası ile 1.MTSO Alışveriş şöleni kapsamında etkinlikler devam ediyor.

15-22 Nisan tarihleri arasında ıl Kültür ve Turizm Müdürlüğünce organize edilen Turizm Haftası ile 07-24 Nisan 2013 tarihleri arasında Manisa Ticaret ve Sanayi Odası’nca düzenlenen “Manisa Alışveriş şöleni” etkinlikleri kapsamında, Cumhuriyet Meydanı’nda  “Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü ızmir Anadolu Filarmoni Orkestrası” Konser verdi. Ancak 35 kişilik ekibi 100’e yakın vatandaş dinledi.

TOPLULUK GÖSTERıYı ıPTAL ETMışTı

17 Nisan Çarşamba günü aynı yerde yapılan etkinlikte ızmir Devlet Türk Dünyası Dans ve Müzik Topluluğu bir gösteri sunacaktı. ıl Kültür ve Turizm Müdürü Erdinç Karaköse, Belediye Başkan Yardımcısı Nursel Ustamehmetoğlu ve sonradan gelen Manisa Valisi Halil ıbrahim Daşöz ile personelden başka kimse olmayınca Dans ve Müzik Topluluğu gösteriyi iptal etmişti. Topluluktan sadece Kazakistanlı Dombra Sanatçısı şemsigül Cakupova, Vali Daşöz için 2 parça çalmıştı. Bu durum Vali Daşöz’ü çok üzmüştü.

ORKESTRAYA MANıSALILARDA EşLıK ETTı

ıptal edilen gösteriden 4 gün sonra yani 21 Nisan Pazar günü Cumhuriyet Meydanı’nda Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü ızmir Anadolu Filarmoni Orkestrası konser verdi. Havanın güzel olmasına rağmen konseri protokolden sadece ıl Kültür ve Turizm Müdürü Erdinç Karaköse izlerken, 100’e yakın vatandaş da konseri takip etti. ızmir Anadolu Filarmoni Orkestrası, Dans ve Müzik Topluluğu gösteriyi iptal etmek yerine as sayıdaki izleyiciye rağmen konseri verdi. Az sayıdaki Manisalılarda orkestraya eşlik etti. 473. Uluslararası Manisa Mesir Macunu Festivali kapsamında Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirilen Ziynet Sali, Mustafa Ceceli, Murat Dalkılıç, Hande Yener ve Sibel Can konserlerinde meydanı tamamen dolduran Manisalılar, Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı ekipler tarafından düzenlenen konser ve gösteriye ise hiç ilgi göstermediler.

Cüneyt HASÇELıK

  Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
  1 2 3 4 5 6 7 8
  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim