Misafir
ÜYE GİRİŞİ

Türküler yaşamın vazgeçilmezi

Türküler yaşamın vazgeçilmezi

Manisa Belediyesi Konservatuvarı Türk Halk Müziği Korusu şef Hasan Başkaya eşliğinde,   Türkiye’nin her bölgesinden türküler seslendirdi. Vatandaşlar konser sonunda koroyu ayakta alkışladı.

 

 

Nisan ayı etkinlikleri kapsamında Manisa Belediyesi Konservatuvarı Türk Halk Müziği Korusu tarafından Türk Halk Müziği Konseri gerçekleştirildi. Kültür Sitesi Lale Salonu’nda gerçekleştirilen konsere vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Türk Halk Müziği Korosu şef Hasan Başkaya eşliğinde, Türkiye’nin her bölgesinden çeşitli türküleri vatandaşlar için seslendirdi. Koro ilk olarak konsere Aşık Veysel’in “Derdimi Dökersem Derin Dereye” türküsünü seslendirdi. Ardından Koro, “Bu Dağlarda Bağ Olmaz, Derde Düştüm Dermanımı Ararım, Gine Yeşillendi Germir Bağları, şafak Söktü Yine Sunam Uyanmaz, Gül Kuruttum, Arpa Buğday Taneler” gibi parçaları seslendirdi. Konservatuvar öğrencileri gösterileriyle konsere ayrı bir güzellik kattı. Konserin sonunda izleyiciler koroyu ayakta alkışladı. Manisa Belediyesi Konservatuvarı Sorumlusu Efe Çıraklar, şef Hasan Başkaya, muhteşem konser için teşekkür ederek çiçek takdim etti.

Cüneyt HASÇELıK

  Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
  1 2 3 4 5 6 7 8
  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim