Misafir
6,0488
5,3225
219,78
ÜYE GİRİŞİ

Bir “SELAM” ağlattı

Bir “SELAM” ağlattı

Manisa’da görev yapan basın mensupları, yurtdışındaki Türk kolejlerinde görevli öğretmenlerin öyküsünü anlatan "Selam" filmini izledi. Selam filmi 3 kıtada ve 4 farklı ülkede çekilen ilk Türk filmi olma özelliğine sahip. Filmde Bosnalı, Afgan ve Senegalli öğrenciler de yer aldı.

 

Yurtdışındaki Türk kolejlerinde görevli öğretmenlerin öyküsünü anlatan "Selam" filmini basın mensupları aileleriyle birlikte Cinema Center’de izledi. Filmi izleyen vatandaşların göz yaşlarına hakim olamadığı görüldü. Basın mensupları yaklaşık iki saat süren oyunun sonunda kendilerine böyle bir imkanı sağlayan Tempo FM Sahibi şerif  Nalçakan’a teşekkür ettiler.

Filmde Zehra, Harun ve Adem öğretmenin öyküsü anlatılıyor. Yapımcısı Eyüp Sabri Koç olan filmin konsept danışmanlığını Haluk Örgün, yönetmenliğini Levent Demirkale üstlendi. Senaryosunu Necati şahin'in yazdığı "Selam" filminin başrollerini Yunus Emre Yıldırımer, Burçin Abdullah ve Hasan Nihat Sütçü paylaşıyor.

4 FARKLI ÜLKEDE ÇEKıLDı

Çekimleri Asya, Afrika ve Avrupa'da gerçekleştirilen "Selam" filmi, 3 kıtada ve 4 farklı ülkede çekilen ilk Türk filmi olma özelliğine sahip. 35 yıl aradan sonra Afganistan'da çekilen ilk yabancı film. Hazırlıkları 2 yıl süren Selam çekimleri 4 ayda 50 kişilik kadro ve 2 tonluk teknik malzeme Senegal, Afganistan ve Bosna Hersek'e taşınarak tamamlandı. Yurtdışında yapılan çekimlerde çok sayıda ünlü yabancı oyuncuyla çalışıldı. Ayrıca Türk kolejlerinde okuyan Bosnalı, Afgan ve Senegalli öğrenciler de filmde yer aldı. Cüneyt HASÇELıK

  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim