Misafir
6,2988
5,6843
271,96
ÜYE GİRİŞİ

Kamyon, Manisalıları büyüledi

Kamyon, Manisalıları büyüledi

2012 yılında en çok izlenen oyunlardan biri olan Mehmet Baydur’un yazdığı ‘Kamyon’ adlı oyun, Manisa Belediyesi şehir Tiyatrosu’nda Manisalılarla yeniden buluştu. Manisalılar komedinin bol olduğu oyunu bir daha izlemenin mutluluğunu yaşadılar.

 

 

Manisa Belediyesi şehir Tiyatrosu tarafından 2012 yılında Manisalı tiyatro severlerle buluşan Mehmet Baydur’un yazdığı ‘Kamyon’ adlı oyun Dünya Tiyatrolar Günü dolaysıyla bir kez daha seyirciyle buluştu. Oyunu Belediye Başkan Yardımcısı Nursel Ustamehmetoğlu da izledi. Manisalılar birkaç defa izledikleri Kamyon oyununu bir kez daha izlemenin mutluluğunu yaşadı. Yaklaşık 90 dakika süren oyun izleyenlerden bir kez daha tam not aldı. Oyun bugün bir kez daha Manisalı seyirciler için sahnelenecek.

MANıSALILARA TEşEKKÜR

Manisalılara oyunlara gösterdikleri ilgi için teşekkür eden şehir Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Tayfun şengöz, “Vatandaşlar 2012 yılında bu oyunu defalarca izledi. Bu yılda aynı coşkuyla izlemeye devam ediyor. Onların ilgisi bizlerin yeni oyunlar sahnelememize yardımcı oluyor” diye konuştu.

Mehmet Baydur’un kaleme aldığı, şehir Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Tayfun şengöz’ün yönettiği ‘Kamyon’ adlı oyunda, araçları sapa bir yolda bozulunca yolda kalan dört kişi ile karşılaştıkları iki köylünün, köyünden kopanların ve gürültülü bir dünyaya kendi penceresinden gülümseyerek bakanların yalın hikâyesi anlatılıyor. Cüneyt HASÇELıK

 

  Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
  1 2 3 4 5 6 7 8
  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim