Misafir
6,5395
5,8426
252,35
ÜYE GİRİŞİ

Türkiye Kupası Ödülleri Yine Hayal Kırıklığı

        Özellikle geçtiğimiz sezon Beşiktaş,Fenerbahçe ve Trabzonspor’un Türkiye Kupasında eleme aşamasın da kupaya veda etmesi ve Aziz Yıldırım’ın açıklamalarıyla başlayan Türkiye Kupasının faydasından çok zararı olduğu yönünde ki tartışmalar nezdinde TFF duruma el koyarak Türkiye Kupası statüsünde değişiklik yaptı.Yapılan değişiklikle Türkiye Kupası takımlar için  daha cazip ve daha önemsenen hale getirilmeye çalışıldı.Bu değişikliklerle öncellikle 4 büyüklerin direk olarak grup aşamasında kupa mücadelesine  başlaması sağlandı.Akabinde ise çok tartışılan o galibiyet ve şampiyonluk primleri artırıldı.
\r\n
\r\n                Peki hayal kırıklığı yaratan bu artış ne düzey de ?
\r\n       
\r\n        Öncelikle geçen sene Türkiye Kupasını uzun bir aradan sonra müzesine götüren Galatasaray toplam da 11 maç yaptı ve bu 11 maç için aldığı parasal karşılık ise 2.6 milyon dolar oldu. Bu parasal değer ise süper ligde 6 galibiyete denk gelmekte.
\r\n
\r\n

\r\n

        4. Kademede Gaziantep BŞB,5.kademe de ise Balıkesirspor’u yenen Galatasaray, Elazığ,Antalya ve Tokatla mücadele ettiği B Grubunu lider tamamlarken,yarı finalde Bursaspor’u elemişti. Bu başarısıyla 1milyon 95 bin dolar kazanan Cim bom, finalde Eskişehirspor’u mağlup edip 1.5 milyon daha gelir elde etmişti. Tüm bu aşamalar tam 5 ay sürdü ve bu maratonda 7 galibiyet 3 beraberlik 1 yenilgi alan Galatasaray toplam 2.6 milyon dolar kazandı. Eğer tüm maçlardan galip ayrılsaydı 2.9 milyon dolar kazanacaktı.
\r\n
\r\nDeğişen ödül yönetmeliği sonrasında ise bir takım grup maçlarından itibaren oynadığı tüm maçları kazanması halinde maksimum 3 milyon 905 bin dolar elde edecek. Yani fark sadece 1 milyon dolar.
\r\n
\r\n
        Geçen sene günlerce konuşulan marka değeri polemiğinin önüne geçilmesi için, Tff statüyü; ligi ilk 5 içinde bitiren takımların direk gruplara kalması yönünde değiştirdi. Geçtiğimiz sezon tek maç sonunda elenme riski olan 4 büyükler ( ki bunlardan 3 ü elendi) ligi ilk 5 içerisinde tamamladıkları için bu sene direk grup aşamasında kupaya dahil olarak en az 6 maç az oynayacaklar.
\r\n
\r\n        Geçtiğimiz sezon 8 takımın karşılaştığı grup maçları sonrası yarı final başlıyordu , bu yıl ise 32 takımlı grupların ardından son 16 ve çeyrek final müsabakaları oynanacak.
\r\n

\r\n
\r\n

\r\n


\r\n
2014-2015 Sezonu Türkiye Kupası Primleri
\r\n
\r\n
\r\n

\r\n

Ø  Grup aşamasında ki 32 kulübe 40’ar bin dolar

\r\n

Ø  Gruplarda galibiyete 40 bin dolar, Beraberlik 20 bin

\r\n

Ø  Son 16 takımlarına 50’şer bin, Galibiyete 100 bin

\r\n

Ø  Çeyrek final takımlarına 100’er bin dolar

\r\n

Ø  Çeyrek finalde galibiyete 150 bin beraberliğe 75 bin dolar

\r\n

Ø  Yarı final takımlarına 150’şer bin dolar, galibiyete 200bin beraberliğe 100 bin dolar

\r\n

Ø  Şampiyon takıma 2 milyon 525 bin, finaliste ise 1milyon 135 bin dolar 
\r\n
\r\n
\r\n
\r\n

Yazarın Diğer Yazıları

17.12.2014 - Finansal Fair Play Dosyası Yazı Dizisi -1- 05.12.2014 - -Ortodoks Kardeşler- 21.11.2014 - FORMALARDA GELECEĞİN MUHTEMEL TEKNOLOJİSİ 09.11.2014 - Türkiye Kupası Ödülleri Yine Hayal Kırıklığı 30.10.2014 - Manisasporun CAS’a yaptığı itiraz ve Jimmy Dixon Davası 30.09.2014 - Futbolcuya Kesilen Para Cezaları ve Şartları 07.09.2014 - PASSOLİG REKLAMLARI VE HUKUKSUZLUK 04.06.2014 - Avrupa Futbolunda Irkçılık (2) 08.05.2014 - Avrupa Futbolunda Irkçılık ve Cezalar 24.04.2014 - Yabancı Sınırlaması Ve Türk Futbolu 07.04.2014 - Elektronik Bilet Sistemi 14 Nisan’da Başlıyor

Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
1 2 3 4 5 6 7 8
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim