Misafir
4,5832
3,8826
107.717
159,5071
ÜYE GİRİŞİ

NASIL SAĞLIKLI ZAYIFLARIM .?

                         

\r\n

               Günümüzün en önemli problemlerinden olan obesite toplumun her kesimi için sorun olmaya devam etmektedir. Tüm dünya bu hastalığa karşı nasıl önlem alırız ya da tedavide ne yapmalıyız diye yoğun araştırmalar yapmaktadır.

\r\n

*Neden aşırı kilo alırız?

\r\n

Düzensiz ve yanlış beslenme, hem iş hem de sosyal hayata bağlı stres faktörlerinin daha da artması ve egzersizden uzak bir hayat tarzı aşırı kilolar için zemin hazırlaya faktörlerdendir

\r\n

*Obesite için tedavi yaklaşımı nasıl olmalıdır?

\r\n

Öncelikle hekim tarafından muayene edilmeli, gerekli görülen tahliller yapılmalı ve bunların ışığında kişiye özgün tedavi programları çıkarılmalı.

\r\n

Tedaviyle birlikte mutlaka doğru beslenme tarzı düzenlenmeli. Bu beslenme kişiye özgün bir şekilde hazırlanmalı, gündelik hayata uyarlanabilmeli ve asla şok diyetler tarzında olmamalı.

\r\n

Tedavi programları ve beslenme ile birlikte düzenli egzersiz sağlıklı bir zayıflama için önemli bir faktördür.

\r\n

*Tedavi seçenekleri nelerdir?

\r\n

Başta akupunktur olmak üzere mezoterapi, karboxiterapi, lipoliz, kavitasyon, radyofrekans ve diğer birçok yöntem seçenekler arasındadır. Tabi ki bunlardan hangisi ya da hangilerini seçeceğimizi hastanın genel durumu ve tetkik sonuçları belirleyecektir.

\r\n

*Zayıflarken nasıl beslenmeliyim?

\r\n

Kişinin sosyal aktivitelerinde kısıtlama yapmadan, kişiye özgü bir şekilde uygulanabilen ve en önemlisi şok diyet tarzı olmayan bir beslenme planlanmalı. Genelde protein ağırlıklı bir beslenme önerilirken, kişinin iş ve soysal hayat durumu beslenme şeklini değiştirebilir.

\r\n

*Egzersiz yapamayan kişiler nasıl zayıflayacak?

\r\n

Kan şekeri metabolizmasının kontrolünde egzersizin çok önemli yeri vardır. Normalde sağlıklı bireylerde uygun olan egzersiz tipini mutlaka yapmasını isteriz. Yapamayacak kişilere bazı özel cihazlarla egzersiz desteği sağlanmaktadır.

\r\n

*Akupunkturdan sonra hızla kilo alır mıyım?

\r\n

Önceki senelerde akupunktur yapan bazı kişiler aynı zamanda şok diyet uyguladıklarından tedavi sonrası kişi normal beslenmeye geçtiğinde kilo alırmış. Günümüzde düzenli bir beslenme programı ile yapılan akupunktur tedavileri sağlıklı ve iyi sonuçlar vermektedir.

\r\n

      Zayıflama konusuna değindiğimiz bu haftaki konumuza ilerleyen zamanlarda sorularınızla birlikte tekrardan döneceğiz.

\r\n

       Soru ve görüşlerinizle, sağlıklı ve genç bir yaşam için tekrar görüşmek üzere…

\r\n

İletişimgencyasam@gencyasam.com.tr

\r\n

 

Yazarın Diğer Yazıları

08.07.2016 - Ve gülümsüyorum kendi kendime 12.06.2016 - Ramazan ayı ve A sosyalleşen toplum 11.03.2016 - Ayakta kalın HAYAT'ta kalın... 26.02.2016 - Kurtlar kuzunun sahipsiz kaldığı yeri severler! 12.02.2016 - Bir Gün Sevmek Değil! 21.01.2016 - SADECE DENE; HAYAT PLANLARLA YAŞARKEN OLAGELEN ŞEYLERDİR 15.01.2016 - VEFASIZLAR ALIR DOSTUNUN ÂHINI 01.01.2016 - SORUNUN KENDINDE. OLDUĞUNU ANLAMAYAN INSANLAR, ÇÖZÜMÜ BAŞKALARININ HUZURUNU BOZMAKTA ARARLAR… 17.12.2015 - KADER GERÇEĞİNİ YANLIŞ ANLAMAK... 04.12.2015 - ANTİ SOSYAL 07.11.2014 - LAZER EPİLASYON 02.11.2014 - NASIL SAĞLIKLI ZAYIFLARIM .? 01.11.2014 - LEKE TEDAVİSİ NASIL OLMALI..?

1 2 3 R 5 6 7 8 9
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim