Misafir
4,5832
3,8826
107.717
159,5071
ÜYE GİRİŞİ

LEKE TEDAVİSİ NASIL OLMALI..?

                                      LEKE TEDAVİSİ NASIL OLMALI..?

\r\n

 

\r\n

      Yaz mevsiminde artan leke problemlerine sonbahar ile birlikte çözüm aramaya başlarız. Leke tedavisine genel yaklaşım soyucu tedaviler ile başlar. Peelingler, Lazer uygulamaları, Mikrodermabrazyon, Mezoterapi ve ürün destekleri şeklinde planlama yapılabilir.

\r\n

*En sık hangi lekelerle karşılaşıyoruz?

\r\n

Güneş lekesi, gebelik döneminde hormonal değişikliğe bağlı oluşanlar, sivilce sonrası oluşan lekeler en sık karşılaştıklarımız. Ben (nevüs) ve çilleri bunların dışında değerlendirmemiz gerekir.

\r\n

*Leke tedavisinde planlamayı nasıl yapmalıyız?

\r\n

Öncelikle cilt muayenesi yapılmalı. Hangi tip leke olduğunu belirledikten sonra tedavi planlamasına geçilebilir. Ben (nevüs) ile ilgili ayrıntılı takipler gerekebilir, bu durumda dermatoloji klinik takibi önerebiliriz.

\r\n

*Leke tedavisinde zamanlama nasıl olmalı?

\r\n

Genel yaklaşım güneşin etkilerinin az olduğu sonbahar-kış döneminde tedavi planlamasıdır. Bununla birlikte yaz mevsiminde bile uygulanabilen özel peeling tedavileri mevcuttur.

\r\n

*Hangi peelingleri yaptırmalıyım?

\r\n

Bitkisel, Kimyasal, Meyve asitli ve özel hazırlanan peelingler en sık kullanılanlardır. Bunlardan hangisi ya da hangilerinin olacağını, hangi aralık ya da hangi dozda olacağını hekiminiz belirleyecektir.

\r\n

*Peelinglerin farkları nelerdir?

\r\n

Ciltteki uygulama derinliğine göre, oluşturmak istediğimiz ekstra sonuçlara göre farklı peelingler seçebiliriz.

\r\n

Hafif bir soyma istiyorsak meyve asitli peeling düşünelebilir.

\r\n

Derin soymalarda bitkisel ve kimyasal peeling uygulanabilir. Aynı anda bakım desteği planlanıyorsa bitkisel peeling uygulaması tercih edilebilir.

\r\n

Bitkisel peelingde soyulmalar daha açık renkli olurken kimyasal peelingde kahverengimsi soyulmalar olacaktır.

\r\n

Özel hazırlanan bazı peelinglerde kabuklanma olmadan etki olması planlanır.

\r\n

*Hangi tip lazerler uygulanabilir?

\r\n

Başta fraxiyonel lazer olmak üzere değişik dalga boyunda lazerler uygulanabilir. Cilt durumuna göre hekiminiz buna karar verecektir.

\r\n

*Tedavilerde sadece bir yöntem mi uygulanır?

\r\n

 Gerekli durumlarda peelinglerle lazer uygulaması kombine edilebilmektedir. Ya da aralarda mezoterapi eklenebilir. İlkbahar yaz döneminde özel peelinglerle tedaviye devam edilebilir. Tüm bu değişiklikleri hekiminiz cilt durumunuza göre planlayacaktır.

\r\n

*Lekelerden tamamen kurtulabilir miyiz?

\r\n

Tıbbi olarak yüzeysel lekelerde başarı şansı çok yüksek iken derin lekelerde %100 geçer demek çok doğru olmayacaktır. Tedavi süresinin uzunluğu başarı şansını etkileyecektir.Tedavinin başlangıcında bu bilgiler hekiminiz tarafından size verilecektir.       

\r\n

       En önemli ve en etkin tedavinin koruma olduğunu düşünürsek, doktorunuz tarafında cildinize uygun önerilen güneş koruyucunun kullanılması tedavi için çok önemlidir. 

\r\n

       Soru ve görüşlerinizle, sağlıklı ve genç bir yaşam için tekrar görüşmek üzere…

\r\n

İletişimgencyasam@gencyasam.com.tr

\r\n

 

\r\n

                                               

Yazarın Diğer Yazıları

08.07.2016 - Ve gülümsüyorum kendi kendime 12.06.2016 - Ramazan ayı ve A sosyalleşen toplum 11.03.2016 - Ayakta kalın HAYAT'ta kalın... 26.02.2016 - Kurtlar kuzunun sahipsiz kaldığı yeri severler! 12.02.2016 - Bir Gün Sevmek Değil! 21.01.2016 - SADECE DENE; HAYAT PLANLARLA YAŞARKEN OLAGELEN ŞEYLERDİR 15.01.2016 - VEFASIZLAR ALIR DOSTUNUN ÂHINI 01.01.2016 - SORUNUN KENDINDE. OLDUĞUNU ANLAMAYAN INSANLAR, ÇÖZÜMÜ BAŞKALARININ HUZURUNU BOZMAKTA ARARLAR… 17.12.2015 - KADER GERÇEĞİNİ YANLIŞ ANLAMAK... 04.12.2015 - ANTİ SOSYAL 07.11.2014 - LAZER EPİLASYON 02.11.2014 - NASIL SAĞLIKLI ZAYIFLARIM .? 01.11.2014 - LEKE TEDAVİSİ NASIL OLMALI..?

1 2 3 R 5 6 7 8 9
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim