Misafir
6,7839
6,0789
249,62
ÜYE GİRİŞİ

Manisasporun CAS’a yaptığı itiraz ve Jimmy Dixon Davası

 Manisaspor’un 1 Temmuz 2009 da İsveç’in Malmö Kulübünden piyasa değeri 1.00 milyon Euro olan stoper Jimmy Dixon ile başı dertte. Manisaspor’da geçirdiği 3 sezon sonrası alacakları olduğu bahsiyle Fifa’ya başvuran Dixon, Kulubü zor duruma soktu.

\r\n


\r\nManisaspor’un eski stoperlerinden Jimmy Dixon’ın kulüpten 144 bin tutarında alacağı olduğuna dair Fifa’ta başvuruda bulunmuştu. Fifa gerekli incelemeleri yaparak Manisaspor kulübünü 12 Aralık 2013 tarihinde 141.596 euro ödemeye mahkum etmişti.1 Nisan 2014 tarihinde ise Manisaspor böyle bir alacağın olmadığından bahisle CAS’a itiraz da bulunmuş ve bu itirazın incelenmesi için CAS soruşturma başlatmıştı. Nihayet soruşturma sonlandı ve CAS Manisasporun itirazını reddetti. CAS verdiği bu red kararı sonrası kulübe faks çekerek Fifa’nındaha önce mahkum ettiği 145 bin Euroluk cezayı 21 gün içinde ödemesini aksi takdirde Fifa Disiplin Komitesi tarafından uygulanacak olan -6 puan cezasına çarptırılacağını belirtti.
\r\n
\r\nDixon 2012 yılı yaz transferi sezonunda bonservissiz olarak tekrar İsveç ligine dönmüş, kış sezonunda ise Boluspor ile anlaşmıştı.
\r\n
\r\nTürk futboluna önemli isimler kazandırmış Manisaspor Kulubünün Başkanı Abdullah Mergen bu konu hakkında Cas’ın gerekçeli kararını beklediklerini henüz ellerine ulaşan bir tebliğin olmadığını, söz konusu şekilde bir red olması halinde ise Manisaspor’un transfer yasağı , puan silme gibi cezaları almasının önüne geçmek için gereğinin yapılacağını ve söz konusu meblağının ödeneceğini belirtti.
\r\n
\r\n 
\r\n
\r\n
\r\n
\r\n
\r\n

\r\n

Yazarın Diğer Yazıları

17.12.2014 - Finansal Fair Play Dosyası Yazı Dizisi -1- 05.12.2014 - -Ortodoks Kardeşler- 21.11.2014 - FORMALARDA GELECEĞİN MUHTEMEL TEKNOLOJİSİ 09.11.2014 - Türkiye Kupası Ödülleri Yine Hayal Kırıklığı 30.10.2014 - Manisasporun CAS’a yaptığı itiraz ve Jimmy Dixon Davası 30.09.2014 - Futbolcuya Kesilen Para Cezaları ve Şartları 07.09.2014 - PASSOLİG REKLAMLARI VE HUKUKSUZLUK 04.06.2014 - Avrupa Futbolunda Irkçılık (2) 08.05.2014 - Avrupa Futbolunda Irkçılık ve Cezalar 24.04.2014 - Yabancı Sınırlaması Ve Türk Futbolu 07.04.2014 - Elektronik Bilet Sistemi 14 Nisan’da Başlıyor

Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
1 2 3 4 5 6 7 8
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim