Misafir
6,1222
5,3679
223,56
ÜYE GİRİŞİ

GERGİN BEKLEYİŞ

 GERGİN BEKLEYİŞ

\r\n

                Seçimlere iki ay gibi biz zaman kaldı.Manisa'da AKP hiç bir seçim döneminde bu kadar zorlanmamıştı.Ulusalda bir biri ardına çıkan haberler partiyi iyice yıprattı.Partinin söylediği "Türkiye'nin önünü kesiyorlar." argümanı iyice zayıfladı.Yolsuzlukla ilgili her gün yeni bir haber veya fotoğraf  görür olduk.İç ve dış mihraklar savunması ise, işi iyice ayağa düşürdü.Hiç bir AKP'li de çıkıp açıkça "Yolsuzluk yapılmadı. diyemiyor.Gerçek cevabı saklayıp, kem küm ediyorlar.

\r\n

                Bir de yerel seçim öncesindeki aday yokluğu partiyi iyice bozguna uğrattı.Büyükşehir aday adayları hiç kimseyi tatmin etmemişti.Belirlenen aday da hüsran oldu.İlçe adaylarının durumu ise hala belirsizliğini koruyor.Diğer partilerin adayları seçim çalışmasına çoktan başladı.Bu durum bile AKP'nin seçimi kazanmasını güçleştirecek gibi duruyor.

\r\n

                İlçe adaylarında en çok konuşulan isimler ise Tanrıverdi'ye bağlılığı ile öne çıkan Hayrullah Solmaz ile Camiaya yakınlığı bilinen Ömer Faruk Çelik.İşler asıl burada karışıyor.Hayrullah Solmaz'ın da Tanrıverdi'den kalır bir tarafı yok.Halkın tuttuğu bir isim değil.Çelik ise tam puslu havadaki aday.Yani camiaya yakın ve aday gösterilmesi riskli.

\r\n

                Önümüzdeki Şubat ayı içerisinde Camiaya yakın bir çok Belediye Başkanı İl ve ilçe yönetimindeki isimlerin istifa edeceği konuşuluyor. O yüzden Parti yönetimi bir defa daha gol yemekten korkuyor.Temkinli hareket ediyor.Bir düşünsenize ; partinin belirlediği adayların seçime çok az bir süre kala istifa ettiğini ?

\r\n

                Parti bu kadar yıpranmışken bir de bu dertlere dalmak istemiyor.Tüm Türkiye'de adayların açıklanması işte bu yüzden gecikti.Ama bu araştırmalar rağmen yine de bir çok adayın istifasına tanık olacağız.

\r\n

                Kavga bitmedi aksine büyüdü. AKP her gün bir anket açıklıyor ve oy oranını koruduğu izlenimini vermeye çalışıyor.Belli ki çok korkuyor.Gerçekte ise her gün eriyor.Başbakan "Haşhaşi" benzetmesi ile Camiaya tam bir terör örgütü muamelesi yaptı.Camianın ve hükümetin üst kadroları çatışırken taban sessizce izliyor.Üzülüyor ve küsüyor.

\r\n

                Beddua konuşması ne kadar yanlışsa Haşhaşi benzetmesi de o kadar yanlış oldu.Bu tutumların iki tarafı da yaralamaktan başka bir işe yaramayacağı zaten açık.Ancak bırakın yaralamayı, iki taraf birbirini öldürmek ve silmek için uğraşıyor.

\r\n

                Gerçekten de kavganın temiz insanlarına yazık oluyor.Çünkü ne bedduaya ne de haşhaşi benzetmesini hak etmiyorlar.Samimi olarak sevmişlerdi liderlerini.Fakat yaşananlara bir anlam veremiyorlar.Korkuyorlar bu işin sonundan.En son yapacakları şey olan liderlerini tartışmaya gönüllerinde başladılar.Sonra dilleri ile söyleyecekler.

\r\n

                Kendilerine öz eleştiri yapıyorlar şu an."Nerede hata yaptım ?"diye soruyorlar.Evet kabul etmesi zor olsa da bir hataları var.Yanlış kimselere inanmaları ve sevmeleri.

\r\n

                Gerçekler göz önüne serildiğinde herkes doğruyu gördüğünde umarın geç olmaz.Yoksa temiz insanlara  bu sefer gerçekten çok yazık olacak...

Yazarın Diğer Yazıları

25.04.2016 - METİN AMCA… 21.01.2014 - GERGİN BEKLEYİŞ 06.01.2014 - KAHKAHA ATARAK GÜLENLER 30.12.2013 - BENİM AK SAÇIM, AKSAKALIM BİRİLERİNE DERT OLMUŞ 17.12.2013 - SEÇMENİN DEĞERİ 08.12.2013 - GÖRDÜKLERİNİZE İNANIN! 01.12.2013 - EN DOĞRU ADAY 24.11.2013 - BU KAVGANIN KAZANANI KİM OLUR ?
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim