Misafir
6,1222
5,3679
223,56
ÜYE GİRİŞİ

KAHKAHA ATARAK GÜLENLER

KAHKAHA ATARAK GÜLENLER

\r\n

\r\n

 

\r\n

Sessiz bekleyişin yakında biteceğini söylüyorlar. Her iki tarafında amansız bir taarruza başlayacağı konuşuluyor.

\r\n

Başbakan artık savaş kabinesi ile beraber. Mit Müsteşarı Hakan Fidan'ın eski çalışma arkadaşı yeni Bakan Efgan Ala, beraberce kolları sıvamış durumda. Her fırsatta sandıktan ve halkın iradesinden dem vuran Başbakan ise seçilmemişlerle çalışıyor. Yalçın Akdoğan partinin,  Erdoğan hükümetin Başbakanı. Efgan Ala ve Hakan Fidan da en yakın danışmanları ve yardımcıları. Eski partiden eser yok. Ne Bülent Arınç, ne Cemil Çiçek ne de başkaları. Hiç kimse eskisi gibi değil. Partiyi değil, hükümeti ve canı kurtarma mücadelesi var.

\r\n

Başbakanın yurt dışı gezisinden sonra yurda dönmesi ile beraber onlarca vali, emniyet müdürü ve yüzlerce kaymakamın tayin edilmesine kesin gözüyle bakılıyor. Bu arada camia da karşı bir hareketle hiç tahmin edemeyeceğimiz yerlerden çıkışlarına devam edecekmiş. Biz sadece duyduklarımızı söylüyoruz.

\r\n

Manisa'nın da bu çekişmeden pay alacağını Ankaralılar kulaklarıma fısıldadı.

\r\n

Geçen hafta hafif bir giriş yaptığımız Sümerbank yazısı, duyduğumuza göre bazılarının uykusunu kaçırmış. Tedirginlik iyice artmış. Hesaplar yapılmaya başlamış. Bazılarının yurt dışına bile çıkmayı göze aldığı, şimdiden Pasaportlarını hazırladığı söyleniyor.

\r\n

Amma da korkuyorlarmış da bizim haberimiz yokmuş.

\r\n

Yeni bilgileri merak edenler durmadan gazetemizi arayıp soruyorlarmış. Kimlerin isimlerinin geçtiğini, ne gibi belgelerin olduğunu. Biz nereden bilelim kimler olduğunu. Şu gerçek ki herkes kendisini bizden çok daha iyi biliyor.

\r\n

Defalarca Özelleştirme İdaresinden bu işi almak için Ankara'ya gidenlerin uçuş kayıtları zaten dosyada varmış. Hangi siyasetçiler ile görüşüldüğü, kaç defa görüşüldüğü, nerelerde yemek yendiği dosyada duruyormuş. Yemek ücretinin kaç lira olduğunu bile arşivlemişler.

\r\n

Hangi siyasetçinin Bakana telefon edip bu işin bitirilmesinde yardımcı olunması gerektiği, Manisalının yatırımı deyip ne yalanlar söylendiği hep kayıtlardaymış.

\r\n

Telefon görüşmelerinin haddi hesabı yokmuş. Hatta işin bitmesinden sonra kahkaha ile yapılan bir görüşme varmış ki, işin içyüzünü tamamıyla anlatıyormuş. Gülerek, hatta kahkaha atarak, çok para kazanacaklarını ballandıra ballandıra söylüyormuş.

\r\n

Hele bir gidişlerinde kaldıkları otelde, gecenin geç saatlerine kadar konuşulanlar... Onlar özelleştirmenin asıl bombasıymış. Şimdi söylesem küçük dilinizi yutarsınız.

\r\n

Nereden akla gelirdi ki bu günler. O rüzgar gibi esen iktidar yılları, rüya gibiydi. Manisa'da onlarca  kişi gitti Arınç'ın Manisa'daki evinin kapısına yalvarmaya. Hep mevki, makam, menfaat ve paye almak için. Duymak bile istemeyeceğimiz sözler, dudaklarından döküldü. Belki şu an bu işin içine girmekten pişman oldular ama son pişmanlık fayda vermiyor.

\r\n

Hükümet bu savaşı kazanırsa belki operasyonlar sümen altı edilebilir. Camia kazanırsa şaibeli her iş ortaya çıkarılacak gibi duruyor. Eğer savaşın kazananı olmazsa da bol bol televizyonlarda kaset izleyip telefon görüşmesi dinleriz. Bazılarının itibarı artar bazılarının yok olup gider.

\r\n

Ne demişler çalma kapıyı, çalarlar kapını...

Yazarın Diğer Yazıları

25.04.2016 - METİN AMCA… 21.01.2014 - GERGİN BEKLEYİŞ 06.01.2014 - KAHKAHA ATARAK GÜLENLER 30.12.2013 - BENİM AK SAÇIM, AKSAKALIM BİRİLERİNE DERT OLMUŞ 17.12.2013 - SEÇMENİN DEĞERİ 08.12.2013 - GÖRDÜKLERİNİZE İNANIN! 01.12.2013 - EN DOĞRU ADAY 24.11.2013 - BU KAVGANIN KAZANANI KİM OLUR ?
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim