Misafir
6,4739
5,7349
242,34
ÜYE GİRİŞİ

BENİM AK SAÇIM, AKSAKALIM BİRİLERİNE DERT OLMUŞ

BENİM AK SAÇIM, AKSAKALIM BİRİLERİNE DERT OLMUŞ

\r\n

Bu yazarlık zor iş. Kimseye yaranamazsın. İktidar misali. Dün her istediklerini verdiğin, yine de memnun edemediğin insanların sana düşmanlık yapması gibi. Her ne yazarsan yaz işine gelmeyen, hemen seni hedef tahtasına oturtur. İstediğini, beğendiğini yazarsan senden iyisi olmaz. Suyuna gitmezsen, ne yandaşlığın kalır, ne kartelciliğin. Hemen başlarlar saymaya.

\r\n

Kaderimiz bu. Böyle yapıyorlar diye de vazgeçecek değiliz. Kalemimiz de satılık değil. Ne ayakkabı kutularında, ne de milyarlarca liralık ihalelerde, gözümüz yok. Son günlerini bekleyen garip bir ihtiyarız. Nice dostlarını toprağa vermiş, akranı azalmış, kendi halinde birisi işte.

\r\n

Yaşlıyız ama yalancı değiliz. Ama öyle düşünenler de yok değil. Ne zaman AKP ve Tanrıverdi ile ilgili bir yazı yazsam mailim doluyor. Başlıyorlar hemen saçım ve sakalımdan dem vurmaya.

\r\n

"Utan, utan !!! Şu ak saçından, sakalından utan!!! Yakışıyor mu sana Dede? Bak biz olmasaydık ne saçın, ne sakalın kalırdı. Huzurla namaz kılabiliyorsan bu bizim iktidarımız sayesinde oldu. Müslümanlara itibar kazandırdık. Darbecilerden hesap sorduk. Torununu üniversitede ezdirmedik. Başörtüsüne sahip çıktık. Bunlara yazacağın yerde nelerle uğraşıyorsun. Tanrıverdi gibi bir adamın arkasından laf ediyorsun sana yakışmıyor." diyorlar. Desinler bakalım desinler...

\r\n

Ben de diyorum ki evladım: Senin yaşın kadar bu memlekette aday gördüm. Babanın yaşı kadar da aday adayı gördüm. Bu gözler darbeleri de gördü. Asılan başbakanları da. Anlayacağın sen bizim lafımızı boşa atma. Dinle gün gelir lazım olur. Dede Hamit söylemişti dersin. Pişman olursun. Sonra iş işten geçer. Ama bizde düşmanlık yoktur. Bu söylediklerini gençliğine veriyorum. Bir gün elimi öpmeye gelirsen de yüzüne söylediklerini vurmam bunu da bilesin. Şu sözüm kulağına küpe olsun. "Sen sabret Zaman sabretmez." Bekleyelim görelim, haklı kim haksız kim...

\r\n

Gelelim asıl meselemize. Son günlerde bir fırtınadır devam ediyor. İktidar ile Cemaat arasındaki savaş iyice kızıştı. Yer gök inliyor. Daha önceden yazmıştık. Şimdi de söylüyoruz olacakları. Artık geri dönüş yok. İçindeki insanları ile beraber herkes gemileri yaktı. Ölmek var, dönmek yok. Kılıçlar sallanıyor. Bir sağa, bir sola. Her sallanışta kelleler gidiyor, canlar alınıyor.

\r\n

Ülke gündemi sıcak. Bu sıcaklık Manisa'yı da ısıtıyor. Sanki herkes bu güneşten saklanacak yer arıyor. Güvenli bir liman olsa sığınacak, ama ortalık fırtına yeri. Dünün cemaatçileri, bugün hükümet yanlısı oldu. Başbakana dua edenler de şimdi ona düşman. Anlayacağınız yanardöner misali.

\r\n

Operasyonların birçok ilde yapılacağı ve birbirini takip edeceği söyleniyordu. Şimdilik durdu. Bu bir bitiş mi, yoksa yaraları sarmak mı, hep birlikte göreceğiz. Bizi ilgilendiren, kulislerden sızan bilgilere göre, operasyon yapılması düşünülen illerden birisinin de Manisa olduğu. Operasyonun da tam göbeğinde Sümerbank ihalesinin yer aldığı. İsimlerini burada yazmama gerek yok herkes çok iyi biliyor o kırk kişiyi ve siyasetçileri. Rivayetlere göre herkesi bir korku salmış. Ateş bacayı sarmış. Zaten iş karışık. Sümerbank özelleştirmesi ile ilgili davalar da var. Bir de bu çıktı. Paralarını geri alamayanları şimdi de hapis korkusu sarmış. Geceleri rahat uyuyamıyorlarmış.

\r\n

Ne tarafa gitmesini şaşırmışlar anlayacağınız. Savaşın kazananı bir belli olsa herkes safını belirleyecek ancak bir kargaşadır gidiyor. Başbakan bile oğlunu koruyabilecek mi belli değilken bizim yatırımcı kardeşlerimizin de doğal olarak aklı çok karışık. Hadi hayırlısı.

\r\n

O tarihlerde yapılan telefon görüşmelerinin, toplantıların dinlendiği söyleniyor. Fotoğraflar bile varmış, kim kime gitmiş, ne görüşmüş...

\r\n

Nereden akla gelirdi bu günlerin geleceği. Rüyada bile görülmesi mümkün değildi. Kader işte, ne dersin, insanları bir o tarafa bir bu tarafa savuruyor.

\r\n

Ben de internetten okudum Manisalı siyasetçilerin de kasetleri olduğunu. Fakat kimse bilmiyor isimleri, çok gizemli. Belli ki siyasetin havası, baharda yaz gibi olacak, sıcacık. Çok terleyenler, gölge arayanlar ya da ateşte cayır cayır yananlar.

\r\n

Başbakan da Tanrıverdi'yi makyajladı gitti. Ama iktidar rüzgarının da kesilmeye başladığı bu günlerde işi çok zor. Başbakanın rüzgarı da olmazsa, sadece Manisa'da değil tüm Türkiye'de belediye başkanı adayları çok zorlanacak. Ülke gündemi doğal olarak Manisa gündemini de belirleyecek. İktidarın zayıf ve yıpranmış olması seçim hesaplarını alt üst edecek. Bizden söylemesi.

\r\n

Siz yine bu ihtiyar Hamid dedeyi dinleyin. Hoşunuza gitmese de dinleyin. Belki dedikleri bir gün çıkar. Söylemişti dersiniz...

\r\n

 

Yazarın Diğer Yazıları

25.04.2016 - METİN AMCA… 21.01.2014 - GERGİN BEKLEYİŞ 06.01.2014 - KAHKAHA ATARAK GÜLENLER 30.12.2013 - BENİM AK SAÇIM, AKSAKALIM BİRİLERİNE DERT OLMUŞ 17.12.2013 - SEÇMENİN DEĞERİ 08.12.2013 - GÖRDÜKLERİNİZE İNANIN! 01.12.2013 - EN DOĞRU ADAY 24.11.2013 - BU KAVGANIN KAZANANI KİM OLUR ?

Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
1 2 3 4 5 6 7 8
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim