Misafir
6,3862
5,6624
238,99
ÜYE GİRİŞİ

GÖRDÜKLERİNİZE İNANIN!

GÖRDÜKLERİNİZE İNANIN!

\r\n

\r\n

Cemaat ile AKP arasındaki meydan savaşına bugünlerde biraz ara verildi. Eller kılıçlarda ama kılıçlar kınında. Her bir tarafın gözleri diğerinin gözlerinde, kulakları dudaklardan çıkacak sözlerde. Fakat savaş kısa bir moladan sonra yeniden başlayacak gibi görünüyor. Dershaneler ile bombanın pimi çekildi ancak daha patlamadı. Patladığı an her iki tarafın kayıplarını daha iyi göreceğiz. Bakalım ortalığa kimlerin cesetleri fırlayacak, kimler yara alacak? Kimlerin ayağı kopacak, kimlerin eli tutmayacak?

\r\n

Bakanlar kurulu toplantısını en çok merak eden Cemaatti. Her bireyi akşam hükümet sözcüsünün yapacağı açıklamaya odaklanmıştı. Son zamanlardaki konuşmalarında ters köşe yatan Arınç daha temkinliydi. Elinde kağıt görmeye pek alışkın olmadığımız Başbakan Yardımcısı, önündeki notlardan yardım alarak yaptı açıklamayı. Dershanelerin kapanmasının iki yıl ertelendiğini duyurdu. Yani dedi ki iki yıl savaşı erteledik. Bu işi seçimlerden sonraya bıraktık. Ama zannetmeyin ki bu iş burada bitecek. İki yıl daha Camiayı bürokrasiden tasfiye edeceğiz. Şirketlerinize Vergi Müfettişlerini göndereceğiz. Televizyon kanallarınıza RTÜK den ceza yağdıracağız. Sizi kollayacağız. Elinizdeki bilgi ve belgelerin neler olduğunu öğreneceğiz. Sizi sindireceğiz. Alt edeceğiz. İki yıl sonra ayakta kalacak haliniz kalmayacak. Ardınızda kimler var, araştırıp öğreneceğiz. Hesabınızı görüp defterinizi düreceğiz.

\r\n

Camia ise bu işe sevindi. Dedi ki; işte beklediğimiz geri adım. Meydanlarda kimseye pabuç bırakmayan, hiç kimsenin önünde eğilmeyen, İsrail’e bile posta koyan Kasımpaşalıya diz çöktürdük. Bizi hafife almasının bedelini ödettik. Bavulu daha açmadan korkuttuk. Sen bizim iki üç bağlımızı tasfiye edince bizi yok ettiğini zannettin ama bak, en güvendiğin kurum olan MİT daha bize bağlı. Orada istediğimiz atı oynatırız. Çalışma ofisindeki böcekten de haberimiz var o böcekleri kaybeden de.

\r\n

Kulislerde anlatılanlara göre Bakanlar Kurulu toplantısına MİT Müsteşarı Hakan Fidan’ın katıldığı ve Cemaatin elindeki belgeler ile ilgili bilgi verdiği iddia ediliyor. Bu brifingden sonra iki yıl erteleme kararının çıktığı söyleniyor. Daha önce Başbakanın yaptığı açıklamalardan ne kadar net ve kararlı olduğunu zaten biliyorduk. Ne oldu da Başbakan birden iki yıla razı oldu? Dershaneler konusunda konuşmayacağını, bu işin bittiğini başka işleri olduğunu bile söylemişti. Yoksa bu hareket Cemaate bir zeytin dalı mıydı?

\r\n

Hiç zannetmem. Başımdaki ak saçlar, ağarttığım sakallarım bana Başbakanın çekindiğini, hatta halk önündeki itibarını yitirmekten korktuğunu söylüyor.

\r\n

Mehmet Baransu’nun “Dubai’ye giderken ne oldu?” sorusu hala cevaplanmadı. Camiadan da bir açıklama gelmedi. Acaba dershanelerin iki yıl daha kapatılmamasını bu yolculuğa mı borçluyuz? Kim bilir belki günü gelince öğreniriz neler olduğunu. Kimler vardı, neler yapıldı, sevinçli bir yolculuk muydu, yoksa hüzünlü mü, aşk mı vardı yoksa ayrılık mı?

\r\n

Anlamadığım, birbirlerinin açıklarını bilen AKP ile Camianın niçin bugüne kadar etrafa mutluluk gülücükleri dağıttıkları?

\r\n

Camia neden her Başbakan anıldığında arkasından hayır duası yaptı, hep AKP’yi övdü? Milletvekili, hatta Bakan olup o partide boy gösterdiler? Ergenekon davasında kendini AKP’nin yerine koyup niye karşılık verdiler? Kapı kapı dolaşıp niçin oy istediler? AKP’ye oy vermeyen tüm muhafazakar kesimleri ve diğer Cemaatleri neden dışladılar?

\r\n

AKP’de de durum çok farklı değildi. Başbakan referandum sonrasında neden Pensilvanya’ya selam gönderdi? Türkçe olimpiyatlarında methiyeler düzenledi. Yargıda kadrolaşmasına izin verdi. Devletin gelirlerini su gibi Cemaate akıttı. Niçin eski dostlar düşman oldu? AKP bir siyasi parti, kiminle menfaati var ona selam verir, onu över, işi bittiği vakit ayrılır diyebilirsiniz. Ya da bunlar Milli Görüş çizgisinden geldiler, Erbakan’ın dediği gibi “Bize oy vermeyen Müslüman değildir” diye düşünmüşlerdir diyebilirsiniz.

\r\n

Ya Cemaat, onlara ne diyebiliriz? Kendilerini sivil toplum örgütü yani Hizmet Hareketi olarak tanımlayan bu dini oluşum ne cevap verecek? Hala liderlerinin başında takke ile siyasi içerikli sohbetlerine dinden imandan mı bahsediyor diyeceğiz. Finans kuruluşlarını, istihbarat elemanlarını, bürokrasi ve yargıdaki yapılanmaları, insanları dine davet ediyorlar diye mi tanımlayacağız.

\r\n

Sohbetlerde ağlayanlar şimdilerde intikam yeminleri ediyor. Cemaat artık sizin bildiğiniz sadaka zekat toplayan, dini sohbetlerle zaman geçiren bir oluşum değil. Şu an AKP’nin karşısındaki en büyük muhalefet. MHP den hatta CHP den bile daha büyük.

\r\n

Benim söylediklerime inanmayabilirsiniz ama gördüklerinize de mi inanmayacaksınız? Şu bir ayda tüm muhalefetin yapamadığını Cemaat yaptı. Geziciler bile günlerce sokakta kaldı. Aç, susuz yattı. Toma ve Polislerin zoruyla meydandan atıldı. Ya Camia! Bakan bile tokatladığı iddia edilen Başbakana geri adım attırdı. Yalan mı?  Yalansa doğrusunu siz söyleyin, bizde bilelim.

Yazarın Diğer Yazıları

25.04.2016 - METİN AMCA… 21.01.2014 - GERGİN BEKLEYİŞ 06.01.2014 - KAHKAHA ATARAK GÜLENLER 30.12.2013 - BENİM AK SAÇIM, AKSAKALIM BİRİLERİNE DERT OLMUŞ 17.12.2013 - SEÇMENİN DEĞERİ 08.12.2013 - GÖRDÜKLERİNİZE İNANIN! 01.12.2013 - EN DOĞRU ADAY 24.11.2013 - BU KAVGANIN KAZANANI KİM OLUR ?

Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
1 2 3 4 5 6 7 8
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim