Misafir
6,4739
5,7349
242,34
ÜYE GİRİŞİ

EN DOĞRU ADAY

EN DOĞRU ADAY

\r\n

\r\n

 

\r\n

Salı günü Başbakan bazı Büyükşehir adaylarını açıkladı. Manisalılar da merakla bekledi ama olmadı. Gazetelerde boy gösteren herkesin dilindeki Tanrıverdi’nin adı Başbakanın ağzından bir türlü çıkmadı. Oysa Tanrıverdi kendinden o kadar emindi ki bir gün önceden bazılarını davet bile etmişti. Meraklı bekleyiş gergin bir bekleyişe dönüştü.

\r\n

Mehmet Çerçi ise sürekli her yerde Tanrıverdi’nin adaylığının kesinleşmediğini haykırıyor. Belli ki bildiği bir şeyler var. Parti içi dönen dolapları, menfaat pazarlıklarını görüyor hala kendinin de şanslı olduğunu düşünüyor.

\r\n

 

\r\n

AKP neden Manisa adayını en sona bıraktı hala neden açıklayamıyor?

\r\n

Geçen dönem seçimi Manisa da kaybetti. Hem de en güçlü olduğu dönemde. Eski başkanın basiretsiz davranışları ve Sümerbank olayı sonun başlangıcı oldu.Ne yaptılarsa kendilerini halka anlatamadılar ve seçimi kaybettiler.Bülent Kar ismi şu an unutulduğu gibi hatırlanmak bile istenmiyor.Büyükşehir için sayıları çok olmayan sizlerinde yakından bildiğiniz birkaç aday partiden aday adaylığını açıkladı. Kimisi Rotaryen, kimisi bir ilçenin Belediye Başkanı. Olmadı onlar da tutmadı. Aranan kişi bir türlü bulunamadı, bulanamıyor.

\r\n

AKP on yılın üstündeki iktidar döneminde yıprandı. Parti içindeki iyiler de bu zamanda yavaş yavaş kendilerini çekti. Aç kurtlar, rant hesapçıları sofranın başına geçti. Yani sizin anlayacağınız partiden artık herkesin bildiği, sevdiği, takdir ettiği, bir aday artık çıkmıyor.Eski Manisa valisini bile aday yapmaya çalıştılar, o da olmadı.Belli ki artık elimizdekiler ile yetineceğiz.

\r\n

 

\r\n

İşte tam bu sırada Partide bir konumu bulunan hem de milletvekili olan Tanrıverdi açıktan olmasa da gizli aday olarak ortaya çıktı. İsmi hep söylenen ama kendi ağzından hiç adaylığını duymadığımız aday.Başbakanın huyunu en iyi bilen biri olarak, içinden çok geçtiği adaylığı korkusundan açıklayamadı.Ama en yakın çevresine sürekli ismini söyletti.Köşe yazarlarına rica etti, yazdırdı.Siyaset istikbalini Belediye Başkanlığında arayan bir milletvekili.Engelli vatandaşlara akülü araç dağıtırken fotoğraf çektiren o insanların o durumundan bile kendisine pay çıkarmaya çalışan bir aday adayı.Halk nazarında çok da hoş bulunmayan bir siyasetçi.Yapacak bir şey yok en iyisi bu diyenlerin adamı.

\r\n

Tanrıverdi’nin Başkan adayı olması halindeki seçim hesapları ardı ardına yapılıyor. Ama tutmuyor. B planı devreye giriyor. Çok oy toplayamazsa son seçimlerdeki  İl Genel meclisi oyları sayılıp üstüne konuyor.Hesap tutturulmaya çalışılıyor.Ama Başbakanın Manisa’yı kaybetmeye tahammülü yok.Bu durumu diğer partili yöneticiler de biliyor.Adayın hala açıklanmaması, Başbakanın hala düşündüğünü ve karar veremediğini gösteriyor.

\r\n

Bir de Tanrıverdi’nin adaylığını merakla bekleyenler var. Kendini partinin malı görenler,  siyaset sevdasının şu an Tanrıverdi sevdası olduğunu düşünenler, çok insan toplamakla kendini en iyi zannedenler, partisinin gücünü kendi gücü gibi düşünenler var.

\r\n

Bütün olup biteni ise Cengiz Ergün’ün zevkle izlediğini ve bundan keyiflendiğini söylememek mümkün değil. Bu adaylık yarışı en çok Başkana yarıyor. Şu an popüler, önceden seçim çalışmasına başlamış, her ilçeyi gezmiş ve kendinden emin.

\r\n

Tanrıverdi’nin açıklanması Ergün’ün ekmeğine yağ sürecek gibi. Şimdilik en doğru aday Ergün gibi gözüküyor. Ama siyaset her şeye gebe. Hükümetin her gün Cemaat tarafından yapılan açıklamalarla zor düşmesi bakalım ne kadar devam edecek. Dengeler kimin lehine değişecek, adaylar bundan nasıl etkilenecek? Bunları zaman gösterecek.

\r\n

Eski dostlar artık düşman oldu. Herkes çuvalını silkecek. Ne demişler; dostunu ölçülü sev bir gün gelir düşmanın olur. Düşmanına ölçülü düşmanlık yap bir gün gelir dostun olur…

Yazarın Diğer Yazıları

25.04.2016 - METİN AMCA… 21.01.2014 - GERGİN BEKLEYİŞ 06.01.2014 - KAHKAHA ATARAK GÜLENLER 30.12.2013 - BENİM AK SAÇIM, AKSAKALIM BİRİLERİNE DERT OLMUŞ 17.12.2013 - SEÇMENİN DEĞERİ 08.12.2013 - GÖRDÜKLERİNİZE İNANIN! 01.12.2013 - EN DOĞRU ADAY 24.11.2013 - BU KAVGANIN KAZANANI KİM OLUR ?

Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
1 2 3 4 5 6 7 8
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim