Misafir
ÜYE GİRİŞİ

Balaban’dan Ergün’e ‘hukuksuzluk’ suçlaması!

Manisa Büyükşehir Belediye’si meclis toplantısında CHP Grubunun Manisa FK ile ilgili sunduğu önergeyi reddeden Cengiz Ergün’ü hukuksuzluk yapmakla suçlayan CHP Manisa İl Başkanı Semih Balaban “ Bu önerge Cengiz Ergün’ün keyfi tutumuyla gündeme alınmamıştır. Cengiz Ergün tam bir tek adam edasıyla konuyu kapatmak istemiştir.”dedi.

Muzaffer Kirt

Manisa Büyükşehir Belediye’sinin olağan Ekim ayı meclis toplantısında Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün, CHP grubunun Manisa FK ile ilgili sunduğu önergesine gösterdiği tepki ile ilgili CHP Manisa İl Başkanı Semih Balaban açıklamada bulundu.

Balaban, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün CHP Grubu tarafından yöneltilen önergeyi gündeme almamasını keyfi bir tutum olarak değerlendirdi. CHP’li Balaban açıklamasında, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, “Manisa FK Kulübü Başkanı Mevlüt Aktan ile görüştü. Konuyu biliyor’’ iddialarına da yanıt verdi.

“CENGİZ ERGÜN’ÜN KEYFİ TUTUMUYLA GÜNDEME ALINMAMIŞTIR’’

CHP Manisa İl Başkanı Semih Balaban yaptığı açıklamada, “Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin geçtiğimiz günkü meclis toplantısında partimizin meclis grubumuz adına Ferdi Zeyrek’in büyükşehir belediye meclis bünyesinde bulunan Manisa Büyükşehir Belediyespor Kulübü futbol şubesinin Manisa FK isimli spor kulübüne devri yapıldığı kamuoyu ile paylaşıldıktan sonra konuyu aydınlatmak için büyükşehir meclisine bir soru önergesi vermiştir. Bu soru önergesi hukuksuz bir biçimde Sayın Cengiz Ergün’ün keyfi tutumuyla gündeme alınmamıştır. Cengiz Ergün tam bir tek adam edasıyla konuyu kapatmak istemiştir. Öncelikle Cengiz Ergün’ün bu tutumunu kınıyorum. Cengiz Ergün daha sonra Manisa FK Başkanı Sayın Mevlüt Aktan ile benim CHP il başkanı olarak görüştüğümü ve konuyu benim bildiğimi söylemiştir. Tüm kamuoyunun bildiği gibi Manisa Büyükşehir Futbol Kulübüne harcanan bütçenin yanlış olduğunu ve bu kaynakların altyapıda kullanılması gerektiğini ve belediye tasarruf adı altında işçi çıkartıldığı süreçte ilk tasarrufun Manisa Büyükşehir futbol takımından başlaması gerektiğini açıkladım’’ diye konuştu.

“BU SORULARIN CEVAPLANMASINI BEKLİYORUZ’’

CHP’li Balaban açıklamasında, büyükşehir meclisinde partisini grubu tarafından yöneltilen ve kabul edilmeyen önergedeki soruların bir an önce cevaplanması gerektiğinin altını çizerek, “Bu açıklamamdan sonra Sayın Mevlüt Aktan Manisa FK başkanı olarak beni aradı. Bu eleştirinin yanlış olduğunu telefonla anlattı. Her şeyi sorabileceğini söyledi ve benim Manisa FK’ya davet etti. Ben de kendisine bu konuda teşekkür ettim. Sorularımız olursa kendisi ve kamuoyu ile paylaşacağımızı belirttim. Daha sonra kendisi beni Kent Park’ta Manisa FK gecesine davet etti. Ancak programa yoğun olmam sebebiyle katılamadım. Ben kendisini Manisaspor başkanı ile birlikte Hedef Lisesi’nin açılışına davet ettim. Teşekkür ediyorum davetimize katıldılar. Onun dışında Sayın Mevlüt Aktan ile hiçbir görüşmem olmadı. Her zaman iki başkan olarak tabii ki görüşebiliriz. Ama bir araya gelip bu konuları telefon dışında hiçbir zaman görüşmedik. Mevlüt Bey her konuda açık olduğunu belirtti. CHP gurubu olarak da dün grup toplantısında bizzat benim başkanlığımda partide görüşüp Manisa FK ile soru önergesi verilmesi kararlaştırıldı. Ben de partimin il başkanı olarak bu soru önergesini destekliyorum ve sorulan soruların cevaplarını bekliyoruz. Cengiz beye yakışan bu soru önergesini gündeme alıp, sorulan sorulara açıklayıcı, tatmin edici cevaplar vermekti. Polemikler yerine gerçekler konuşulmalıydı’’ ifadelerini kullandı. 

“SPEKÜLASYON YAPIYORLAR”

CHP’nin büyük bir aile olduğunu ve bazı çevrelerin yanlış söylemlerle zarar vermeye çalıştığını ifade eden Semih Balaban, “Ayrıca 4 Eylül Çarşamba günü kurucusu olduğum Manisa Hedef Anadolu Lisesi’nin açılış törenine bazı çevrelerce speküle edilen ‘Benim CHP Milletvekillerini törene çağırmadığım’ iddiası komik, yanlış ve yanıltıcı bir yalandır. Başta sayın gurup başkanvekilimiz olmak üzere tüm milletvekillerimizi ve belediye başkanlarımızı açılışımıza davet ettim. Mazeretleri nedeniyle katılım sağlayamadılar. Bizler vekillerimiz, belediye başkanlarımız, il başkanı ve ilçe başkanlarımızla Manisa’da en büyük aile olarak birlik ve beraberlik içinde sosyal, ekonomik adaletin egemen olduğu çağdaş, laik, bağımsız ve demokratik Türkiye mücadelemizi hep birlikte devam ediyoruz” dedi.

  Yorum Yazın :Misafir

  Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

  Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
  1 2 3 4 5 6 7 8
  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim