Misafir
ÜYE GİRİŞİ

Kalite var marka yok!

Manisa Ayakkabıcılar Esnaf Odası Başkanı Ahmet Akçın, Türkiye’deki en kaliteli deri ayakkabıların Manisa’da üretilmesine rağmen markalaşma konusunda henüz beklenen noktaya ulaşılamadığını belirterek, kümeleşme çalışmalarının bunun yolunu açacağını söyledi.

Manisa Ayakkabıcılar Esnaf Odası Başkanı Ahmet Akçın, Manisa’nın eskiden merdane ayakkabılarında bir numara olduğunu ifade ederek, zennede de ilk sırada yer aldığını söyledi.

FİRMALAR FASON ÇALIŞIYOR

Kalite ve model konusunda yılların verdiği deneyim ile ayakkabıda çok iyi noktada olan Manisa’nın markalaşma konusunda istenen noktada olmadığını ifade eden Akçın, “Bazı firmalarımız markalaşmayı tam yapamadığı, fason yaptığı için bizim temennimiz bütün firmaların markayı yakalaması ve yurt dışına ihracat yapması temenni dileklerimizdir. Çünkü kaliteden ödün vermiyoruz. Ayakkabılarımızı deriden yapıyoruz. Türkiye’de birçok ilde deri nadiren kullanılıyor. Böyle olunca bir adım öndeyiz. Kendini kanıtlayan, markalaşan firmalarımız, yurt dışına ihracat yapıyor. Manisa’yı her zaman bir adım önde görmek istiyoruz”dedi.

İTALYA’YA AYAKKABI İHRAÇ EDİYORUZ

23-26 Ekim 2019 tarihleri arasında Fuar Merkezi’nde Manisa 6. Ayakkabı Moda Fuarını gerçekleştireceklerini kaydeden Akçın, fuara ihracat yapan firmalar da olmak üzere 30-35 firmanın katılacağını vurguladı. Akçın, Manisa’nın ayakkabının merkezi olarak bilinen İtalya’ya da ayakkabı ihracat ettiğini belirtti.

KÜMELEŞME PROJESİ MARKALAŞMANIN YOLUNU AÇABİLİR

Markalaşma konusunda valilik bünyesinde çalışmalar yürüttüklerini açıklayan Akçın, “Kümeleşmeye doğru bir projemiz var. Eğer başarılı olursak firmalarımız daha çabuk markalaşmayı yakalar. Kümeleşmeden başlayarak Ur-Ge’ye doğru yol alacağız inşallah. Tabi bunlar zaman içerisinde olacak işler. İleriki günlerde kümeleşmeden sonra okulda düşünüyoruz. Lise olarak bir bölüm açılacak. Bu üniversitede olacak. Bu konuda üniversiteden bir bölüm isteyeceğiz ayakkabıcılık dalıyla ilgili. İkisi bir olması lazım. Sırf lise veya sırf üniversite olmuyor. Bunun örnekleri var Gaziantep’te ve Konya’da. İnşallah başarırız, üyelerimizin için hayırlı olur.  Sadece bizim sektörde değil bütün sektörlerde eleman sıkıntısı var” dedi.

Halkın Çin mallarını öğrenmeye başladığını aktaran Başkan Akçın, Çin mallarının eskisi gibi gelmediğini vurgulayarak, “Tek temennimiz konkordato olayının çoğalmamasıdır. Firmalarımız konkordato ile mücadele ediyor” diye konuştu.

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
1 2 3 4 5 6 7 8
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim