Misafir
ÜYE GİRİŞİ

Beyaz Fil yıkılmayacak

Manisa 2. İdare Mahkemesinin Beyaz Fil binası ile ilgili olarak verdiği 31.12.2018 tarihli yürütmeyi durdurma ve 30.04.2018 günlü iptal kararlarının ardından, bina sahibinin istinaf istemini İzmir Bölge İdare Mahkemesi 4. İdari Dava Dairesi reddederek Beyaz Fil binasının tescilinin devamına karar verdi.

Hülya Kılınç

Manisa 2. İdare Mahkemesinin Beyaz Fil Binasına ilişkin 31.12.2018 tarihli yürütmeyi durdurma ve 30.04.2019 günlü iptal kararlarından sonra istinaf isteminde bulunan bina sahibinin bu talebini İzmir Bölge İdare Mahkemesi 4.İdari Dava Dairesi de reddetti. Böylece Beyaz Fil binasının yıkılamayacağı ve korunması gerekli kültür varlığı olduğu ikinci kez mahkeme kararıyla tescillendi.

RESTORASYON ÇALIŞMALARININ BAŞLAMASI BEKLENİYOR

Manisa 2. İdare Mahkemesinin verdiği Beyaz Fil binasının tescilinin kaldırılmasına ilişkin Kültür ve Turizm Bakanlığı Kültür Varlıkların Koruma Yüksek Kurulu kararının iptalinden sonra, taşınmazı satın alan Teksan Brode A.Ş. istinaf isteminde bulunmuştu. 17 Eylül tarihinde görülen davada İzmir Bölge İdare Mahkemesi 4. İdari Dava Dairesi istinaf istemini reddetti. Beyaz Fil Yıkılmasın Platformunun sürdürdüğü hukuksal mücadele sonucunda, önümüzdeki günlerde firmanın, acilen restorasyon çalışmalarına başlaması gerekiyor.

  Yorum Yazın :Misafir

  Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

  Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
  1 2 3 4 5 6 7 8
  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim