Misafir
ÜYE GİRİŞİ

CHP’nin kongre süreci 8 Kasımda başlıyor

Manisa CHP’nin kongre takvimi 8 Kasım tarihinde ilçe kongresi delegelerinin seçilmesiyle resmen başlıyor. İl Başkanı Semih Balaban, CHP’nin diğer partilerden farklı bir parti olduğuna vurgu yaparak, kendi içinde demokrasiyi uyguladığını ifade etti.

Muzaffer Kirt

Manisa’da CHP’nin kongre takvimi belli oldu. İl Başkanı Semih Balaban, kongre takvimi hakkında bilgi verdi. Semih Balaban, “Kongre takvimi 8 Kasım’da ilçe kongresi delegelerinin seçilmesiyle resmen başlıyor. CHP diğer partilerden farklı bir parti, kendi içinde demokrasiyi uyguluyor. İlçe kongrelerinden önce mahallelerde temsilcilik anlamında demokratik yarışlar yapılıyor. 1 Aralık 2019’da ilçe kongresi delege seçimleri bitiyor. 14 Aralık ve 27 Ocak 2020 tarihleri arasında ilçe kongreleri yapılacak. 3 Şubat’tan 2 Mart’a kadar da il kongreleri yapılacak. İl kongresinde 600 delege var, 45 tane de doğal delege var. 36 il yönetim kurulu üyesi, 9 disiplin kurulu üyesi, il başkanı ve 3 milletvekili doğal delegedir. 649 il delegesi il başkanını seçecek. Herkes her yere aday olabilir, partimiz demokratik bir partidir. Hiç kimseye neden aday oldun demeyiz. Çok adaylı kongreler CHP’nin geleneğine uygundur” dedi.

ŞEHZADELER’DE HAKAN GÜRTUNCA VE ZEYREK YARIŞACAK

Şehzadeler’in mevcut İlçe Başkanı Zerrin İşnel’in aday olmayacağı kulislerde dillendirilmeye başladı. CHP’nin aktif isimlerinden Hakan Gürtunca ise şimdiden seçim çalışmalarına başladı. Gürtunca, mahalle delegelerinin desteğini alıp ilçe başkanlığı yarışına dahil olmak istiyor. Şehzadeler’de bir diğer aday ise daha önce CHP’den Büyükşehir Belediye Başkanlığı aday adaylığını açıklayan ancak CHP’nin Büyükşehir için aday çıkarmaması üzerine Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi seçilen Ferdi Zeyrek oldu. Ferdi Zeyrek, önümüzdeki günlerde Şehzadeler ilçe başkanlığı için adaylığını açıklayacağını duyurdu.

YUNUSEMRE’DE ŞİMDİLİK TEK ADAY

CHP’de Yunusemre İlçe Başkanlığı için de avukat Yalçın Arcak çalışmalarına başlayan ilk isim oldu. Yunusemre Belediye Meclisi’nde Grup Başkanvekilliği yapan mevcut Başkanı Bülent Mersinli’nin ise ilçe başkanlığı için aday olmayacağı öğrenildi. Yunusemre’de Yalçın Arcak dışında sürpriz bir ismin de aday olması bekleniyor.

BAZI İLÇE BAŞKANLARI TEKRAR ADAY OLMAYACAK

CHP’de bazı ilçe başkanları da yeniden aday olmayacak.  Edinilen bilgilere göre Yunusemre ve Şehzadeler dışında Turgutlu İlçe Başkanı Orhan Eratıcı, Salihli İlçe Başkanı İsmet Kocabıyık , Saruhanlı İlçe Başkanı Aysun Avcı, Alaşehir İlçe Başkanı Ahmet Akgündüz başkanlık yarışına katılmayacak. CHP’nin son yerel seçimlerde Manisa’da kazandığı 4 ilçeden 3’ünde değişim olması beklenirken, Akhisar’ın mevcut Başkanı İsmail Fikirli’nin yeniden aday olmayı düşündüğü öğrenildi.Alaşehir ilçesinde ilçe başkanlığı için avukat Gülgün Hasçelik şimdiden adaylığını açıkladı.

CHP İl Başkanı Semih Balaban’ın fiilen aday olduğu, ancak son kararı Yunusemre ve Şehzadeler ilçe kongrelerinin sonuçlarına göre vereceği öğrenildi. Semih Balaban’ın resmi açıklamasını da yıl sonuna doğru yapması bekleniyor.

  Yorum Yazın :Misafir

  Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

  Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
  1 2 3 4 5 6 7 8
  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim