Misafir
ÜYE GİRİŞİ

Volkswagen imarı gündeme getirdi

Alman otomotiv devi Volkswagen’in Manisa’ya yatırım yapacağının resmiyet kazanması kentimizin en önemli sorunu olan imarı tekrar gündeme getirdi.

Hülya Kılınç

Manisa merkezli Volkswagen Turkey Otomotiv San. Ve Tic. A.Ş.’nin,  943,5 milyon TL sermayeli şirketi, 2 Ekim tarihli Resmi gazete ile duyurulmasıyla birlikte hem Manisa hem ülkemiz hem kentimizde bayram havası yaşattı.

Yunusemre İlçesi Akgedik Mahallesi ile OSB arasında 4 bin dönümlük alana kurulması öngörülen fabrikada, yan sanayisi ile birlikte yaklaşık 10 bin kişiye istihdam sağlayacağı yönündeki görüşler, beraberinde imar sorununu gündeme taşıdı. Kentimizde yıllardır çözülemeyen ciddi bir imar sıkıntısı zaten var idi. Belediyelerin bu sorunu biran önce çözmesi gerekiyor.

Alman Otomotiv devi Volkswagen’nin yapacağı yatırım; ekonomik sosyal ve gelişmişlik anlamında önemli kazanımlar sağlayacağı düşünülürken, firmanın sosyal alan, konut, eğitim binaları gibi talepleri kentimizin böylesine büyük bir yatırıma hazır olup olmadığımız gerçeğini de ortaya koydu.

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
1 2 3 4 5 6 7 8
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim