Misafir
ÜYE GİRİŞİ

Öğrenciler Allah'a Emanet

İstanbul’da geçtiğimiz hafta meydana gelen 5.8 şiddetindeki deprem özellikle okulların durumunu akıllara getirdi. Manisa merkezdeki en önemli okullardan birisi olan Ali Rıza Çevik Ortaokulu’na çürük raporu verilerek yıkım kararı çıkmasına rağmen eğitime devam edilmesi, şaşkınlık yarattı.

.

Hülya Kılınç
İstanbul’da geçtiğimiz hafta meydana gelen 5.8 şiddetindeki deprem kentimizde de ilk okul ve kamu binalarının durumunu akla getirdi. Manisa merkezdeki en önemli okullardan birisi olan Ali Rıza Çevik Ortaokulu’yla ilgili 2011 yılında çürük raporu verilerek yıkım kararı çıkmasına rağmen eğitime devam edilmesi, hala tehlikenin farkında olmadığımızı ortaya koydu.
BAKANLIKTAN ONAY ÇIKTI AMA…
Yaklaşık 3 yıl önce Manisa Büyükşehir Belediyesi Manisa İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne 8 yıl önce yıkım kararı çıkan okul binası alanı için; altına otopark üstüne okul binası yapılması için  proje teklifinde bulunmuş, gerçekleştirilen görüşmeler sonrasında bakanlıktan onay alınmıştı. Büyükşehir’in avam projesi 28 Mart 2018 tarihinde Milli eğitim Bakanlığı tarafından onaylanmış, iş uygulanacak projenin hazırlanarak inşaatına başlanmasına kalmıştı.
Manisa İl Milli Eğitim Müdürlüğü, 20 Mayıs 2018 tarihinde Büyükşehir belediyesine bir yazı göndererek projenin hangi aşamada olduğu ile ilgili bilgi istemiş, Haziran 2019 tarihinde gelen cevapta; yatırımın 5 yıllık süreçteki plan çerçevesinde gerçekleştirileceği cevabı almıştı.
“KAÇ RİSKLİ BİNA VAR BİLEN BİLİYOR!”
Deprem riski taşıyan binalarda öğrencilerin eğitime devam etmesi geçtiğimiz yıllarda da veliler tarafından sık sık gündeme getirilmiş ve çözüm talep edilmişti. Okul binasının yıkılarak yeni projenin önümüzdeki 5 yıllık süreçte ne zaman yapılacağı belli değilken, Milli Eğitim Müdürlüğü’nün nasıl bir yol izleyeceği veliler ve Manisalılar tarafından merak ediliyor.
Deprem yönetmeliğinde kamu binalarının olası bir deprem felaketi sonrası ayakta kalması gereken yapılar olduğu vurgulanarak, bu tür yapıların öncelikli olarak ele alınması gerektiğinde dikkat çekilmesine rağmen kentimizde kaç okul ve kaç kamu binasının riskli olduğunu bilen biliyor.

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
1 2 3 4 5 6 7 8
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim