Misafir
6,2988
5,6843
271,96
ÜYE GİRİŞİ

Yeni rektörden demokratik başlangıç

Önceki gön görevi devralan Manisa CBÜ’nün yeni Rektörü Prof. Dr. Ahmet Ataç, dün Tıp Fakültesi yönetim ve personeli ile bir araya gelerek üst yönetimlerin ve komisyonların belirlenmesiyle ilgili fikirlere başvurdu. Ortaya çıkacak ortak akıl ile üniversiteyi yönetmeyi amaçlayan Rektör Ataç, ortak akılla maksimum düzeyde demokrasiyi, aidiyeti ve sorumlukları paylaşmayı hedefleyerek yola çıktığının altını çizdi.

Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle Manisa CBÜ Rektörlüğüne atanan Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Ataç, görevine hızlı başladı. Önceki gün rektörlük koltuğunu devralan Ataç, dün MCBÜ Tıp Fakültesinin profesör, öğretim görevlisi ve personeli ile toplantıda bir araya geldi. MCBÜ Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen toplantıda Rektör Ataç, katılımcıların sorun ve taleplerinin yanı sıra çözüm önerilerini dinledi. Ortak akla dikkat çeken Ataç, toplantı sırasında katılımcılara boş kağıt dağıtarak, oluşturulacak yeni üst yönetim ve komisyonlarda görmek istedikleri isimleri yazmalarını istedi. Toplantıyla ilgili genel bir değerlendirmede bulunan Ataç, “Dün göreve başladık. Göreve başlayalı 16 saat oldu. Dün ifade etmiştim. Tüm paydaşlarımızı dinleyeceğiz. Öğretim üyelerimizi, idari personelimizi, destek hizmetinde görev yapan arkadaşlarımızı, eğitim dönemi de başladığında geleceğimizin teminatı öğrencilerimizi dinleyeceğiz, görüşlerine değer vereceğiz. Daha kaliteli bir hizmet ve eğitim verebilmenin şuuru içerisinde çalışmaya başladık. Bu temel felsefe doğrultusunda tıp fakültesi ve insanlarımıza temas eden bir birim olması sebebiyle hastanemizin profesörleri, doçentleri ve yardımcı doçent arkadaşlarımızla bir toplantı gerçekleştirdik.

CELAL BAYAR ÜNİVERSİTESİ TARİHİNDE BİR İLK

Toplantının temel teması mevcut sorunlarımız kısa, orta ve uzun vadede çözülmesi gereken problemimizle ilgili görüş alışverişinde bulunduk. Daha sonra Celal Bayar Üniversitesi tarihinde bir ilk olacak bir uygulama başlattık. Üst yönetimlerin belirlenmesinde ve öğretim görevlilerimizin üniversitemize yarar sağlayacak komisyonların belirlenmesinde esas teşkil etmek üzere o arkadaşlarımızın fikirlerine başvurduk. Bu fikirler doğrultusunda yönetimimizi, komisyonlarımızı belirleyerek maksimum düzeyde demokrasiyi, aidiyeti ve sorumlukları paylaşmayı hedefleyerek çıktık. Dertlerimizi, sorunlarımızı kurduğumuz bu istişare meclisinde paylaşarak, tartışarak ve nihayetlendirerek tamamlamak noktasında karar aldık. Bugün yaptığımız ön testlerin sonuçlarını alacağız. 3 ay sonra tekrar bir araya geldiğimizde testlerimizi tekrar uygulayıp geldiğimiz noktada bir sonraki adımımıza yön vermenin gayreti içerisinde olacağız”dedi. 

“AMACIMIZ, MANİSALILARIN ŞİFAYA KAVUŞMA KONFORLARINI ARTTIRMAKTIR” 
Tüm fakültelerle bu toplantıları gerçekleştireceklerini vurgulayan Ataç, “Bu toplantılarımızın en temel noktası tıp fakültesi hastanemizden hizmet alan değerli Manisalıların şifaya kavuşma konforlarını arttırmaktır. Diğer fakültelerle yapacağımız bu tür toplantılar eğitim ve öğretim kalitemizi arttırmak; öğrencilerimizin öğrenme konforunu, öğretim üyelerimizin de öğretme konforunu arttırma çıktısı üzerine olacak”diye konuştu. 

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
1 2 3 4 5 6 7 8
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim