Misafir
6,2988
5,6843
271,96
ÜYE GİRİŞİ

Köy çocuklarının dordurmacı amcası

Manisa’da 25 yıldır yaz aylarında motosikletiyle dondurma satarak, geçimini sağlayan Arif Öztürk (55), havaların ısınmasıyla birlikte 3 ay boyunca motosikletiyle köy köy mahalle mahalle dolaşıp, köy çocuklarına dondurma keyfi yaşatıyor.

 

 

Eskiden mahallelerde motosiklet ile dondurma satılırdı, çocuklar o dondurmadan alırdı. Manisa’da 25 yıldır yaz aylarında motosikletiyle dondurma satarak, bir anlamda nostaljiyi yaşatıyor. Manisa’da yaşayan emekli Arif Öztürk (55), havaların ısınmasıyla birlikte 3 ay boyunca motosikletiyle köy köy mahalle mahalle dolaşıyor.  Günde ortalama 50-60 kilometre yol yapan dondurmacı Arif Usta, yaklaşık 10 kilo dondurma satıyor.  Sattığı dondurma sayesinde 4 çocuğunun eğitim almasını sağladı.

GÜNDE 60 KİLOMETRE YOL GİDİYOR

Aşağı yukarı 25 yıldır motosiklet üzerinde dondurma sattığını ifade eden Arif Öztürk, Turgutlu’dan getirdiği dondurmaları Manisa’nın her yerinde satmaya çalıştığını söyledi.  Yaz aylarında ortalama günde 60 kilometre motosiklet sürdüğünü dile getiren Öztürk, 25 yıldır bu şekilde dondurma satarak eve ekmek götürdüğünü kaydetti.  Her gün farklı yerlere gittiğini aktaran Öztürk, çocukların yanında büyüklerin de dondurma aldığını belirterek, “Olumlu karşılayanlar olduğu gibi tepki gösterenler de var. Marketlerde paketlerde dondurma satılıyor, sen niye motosikletinle satıyorsun diyenler var. Dondurma işi yazın 3 ay sürüyor. Başka yok” diye konuştu

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
1 2 3 4 5 6 7 8
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim