Misafir
6,2988
5,6843
271,96
ÜYE GİRİŞİ

15 Temmuz’da tüm darbeler hesaba çekildi

15 Temmuz Öncesi ve Sonrasında Türkiye’yi anlatan Gazeteci Yazar Bülent Orakoğlu, ülkemizin her darbede çok ciddi güç sarf ettiğini belirterek,15 Temmuz’un tüm darbelerin çok ciddi bir şekilde hesaba çekildiği bir dönem olduğunu söyledi.

Manisa Valiliği ve Manisa Celal Bayar Üniversitesi Rektörlüğü tarafından düzenlenen “15 Temmuz Öncesi ve Sonrasında Türkiye” konulu konferans, Manisa Büyükşehir Belediyesi Kültür Sitesinde gerçekleştirildi.

Gazeteci-Yazar Bülent Orakoğlu’nun konuşmacı olarak katıldığı konferansa Manisa Valisi Ahmet Deniz, Garnizon Komutanı Alb. Güven Dere, Manisa Büyükşehir Belediyesi Temsilcisi Mehmet Güzgülü, MCBÜ Rektörü Prof. Dr. A. Kemal Çelebi, Vali Yardımcıları Volkan Köksal ve Ünal Çakıcı, Şehzadeler Kaymakamı Cemal Hüsnü Çaykara, Yunusemre Kaymakamı Ahmet Erdoğdu, İl Jandarma Komutanı Tuğg. Erhan Can, İl Emniyet Müdürü Fevzi Bilgiç, MCBÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Muzaffer Tepekaya, dekanlar, il müdürleri ve yüksekokul müdürleri ile çok sayıda Manisalı katıldı.

“15 TEMMUZ TÜM DARBELERİN HESABA ÇEKİLDİĞİ BİR DÖNEM”

Bülent Orakoğlu, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Gününü kutlayarak başladığı konuşmasında şunlara değinde “Çanakkale ve İstiklal Savaşı ile 15 Temmuz şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyorum. 15 Temmuz, tüm darbelerin çok ciddi bir şekilde hesaba çekildiği bir dönem olmuştur. Baktığımız zaman, ülkemiz her darbede çok ciddi bir güç sarf etmiştir. 28 Şubat, 17-25 Aralık, MİT krizi ve en son 15 Temmuz darbe girişiminin arkasındaki aynı merkezdir. Bu merkez Pentagon’dur. Aslında Gezi olaylarında ve 17-25 Aralık’ta başarı elde etselerdi, 15 Temmuz darbe girişimi belki de olmayacaktı. Bu kalkışma ile Türkiye’de iç savaş çıkarılmak istendi. İç savaş sonrasında bazı ülkeler Türkiye’yi işgal edeceklerdi. Bununla ilgili çok ciddi planlar yapılmış ve ülkemize yasa dışı örgütler getirilmişti. Darbe girişiminden sonra yaklaşık 80 bin kişi bu örgütle ilişkisi olduğu tespit edilerek cezaevlerine gönderildi. Bu hain örgüt milletimize tanklarla, bombalarla saldırmış, TBMM’yi büyük bir kinle bombalamıştır.

“HALKIN GÜCÜ KÜRESEL SALDIRILARIN PANZEHİRİ OLDU”

FETÖ mensupları, 14 Temmuz’da İzmir’de devam eden casusluk soruşturmasının iddianamesinin hazırlandığını ve kendileri ile ilgili çok ciddi veriler olduğunu görmüşlerdi. Bu nedenle hemen darbe yapmaya kalkıştılar ve milletimize alçakça, vahşice saldırdılar. Sayın Cumhurbaşkanımız halkı sokaklara, meydanlara çağırmıştır. Cumhurbaşkanımızın eşsiz liderliği ve korkusuzluğu sayesinde bütün milletimizin sokaklara dökülmesi, darbecilerin hiç beklemediği bir şeydir. Cumhurbaşkanımız en başından beri olayları takip etmiş, halkı en iyi şekilde yönlendirmiş ve halkın gücü küresel saldırıların panzehiri olmuştur.

 

“HAKAN FİDAN, ÖRGÜTÜN ÇÖZÜLMESİNİ SAĞLAYAN KİŞİDİR”

MİT Başkanı Hakan Fidan’a gelecek olursak, Fidan kendisini çok iyi yetiştirmiş ve bu konuda geliştirmiş bir kişidir. Hakan Fidan, bylock sistemini çözerek FETÖ’ye çok ciddi bir darbe vurulmasını ve örgütün çözülmesini sağlayan kişidir. Elbette MİT içinden de FETÖ temizliği yapılmıştır, ancak gizli teşkilat olması sebebi ile kamuoyu ile paylaşılmamıştır. Cumhurbaşkanımız bu gece tüm Türk milletini yeniden İstanbul’a çağırmış ve darbelerin panzehiri olan Yenikapı ruhunun yeniden canlanmasını istemiştir. Zannediyorum bu gece, orada yeniden milyonlar toplanacak ve bu desteğin asla kesilmediği tüm dünyaya duyurulacaktır. Yoksa Pentagon Türkiye’yi rahat bırakmaz. Obama dönemini hatırlayacak olursak, kendisinin son üç aylık döneminde ülkemizde 12 adet büyük terör saldırısı olmuştur. Bu dünyanın hiçbir yerinde bu kadar sıklıkta görülmemiştir. Bunlarda kullanılan patlayıcıların NATO envanterine kayıtlı olduğu ortaya çıkmıştır. Bugün Amerika bir terör örgütü olan PYD’yi Türkiye’ye karşı kullanmaktadır. Sayın Cumhurbaşkanımız geçenlerde verdiği mesajda, Türkiye’nin S400’ler sayesinde güvende olacağını söylemiştir.

“ADİL ÖKSÜZ, DARBENİN BİR NUMARALI İSMİDİR”

 

Değerli arkadaşlar, 16 Temmuz sabahında Akıncılar üssünde görülen Adil Öksüz, darbenin sivil ayağının planlayıcısıdır. Darbenin bir numaralı ismidir. Onun üstünde olan flash bellek benzeri cihazda darbecilerin tamamının listesi vardı. Bu kişi üç gün cezaevinde tutuldu, ancak daha sonra o cihaz da kendisine verilerek serbest bırakıldı. Ben, Adil Öksüz’ün büyük ihtimalle öldürüldüğünü düşünüyorum.”

“HAİNLERİN HESAP EDEMEDİKLERİ ŞEY…”

Manisa Valisi Ahmet Deniz, “Hainlerin hesap edemedikleri şey; söz konusu vatan ve bayrak olduğunda bu milletin her ferdinin, gül bahçesine girer gibi şehadete yürüyerek kendini korkusuzca feda edebileceği idi.”

Konferansın sonunda konuklardan gelen sorulara da cevap veren Bülent Orakoğlu’na Manisa Valisi Ahmet Deniz ve MCBÜ Rektörü Prof. Dr. A. Kemal Çelebi tarafından teşekkür belgesi ve çiçek takdim edildi. Manisa Valisi Ahmet Deniz, “15 Temmuz darbe girişimi, kahraman milletimizin asil duruşu sayesinde bertaraf edildi. O gece izlediğimiz görüntülere hâlâ tüylerimiz diken diken oluyor. Hainlerin hesap edemedikleri şey; söz konusu vatan ve bayrak olduğunda bu milletin her ferdinin, gül bahçesine girer gibi şehadete yürüyerek kendini korkusuzca feda edebileceği idi. Bizler iyi ki böyle büyük bir milletin evlatlarıyız. Böyle bir milletin evlatları olduğumuz için Cenab-ı Hakka ne kadar şükretsek azdır. 15 Temmuz şehitlerimizi ve gazilerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyorum”diye konuştu.

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
1 2 3 4 5 6 7 8
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim