Misafir
6,2988
5,6843
271,96
ÜYE GİRİŞİ

“Hainler başarılı olsaydı Suriyeleşecektik!”

Manisa Valisi Deniz, 15 Temmuz kalkışmasının Doğu Akdeniz’deki petrol ve doğalgaz rezervlerinden Türkiye’yi saf dışı bırakmak için planlanan büyük bir oyun olduğuna dikkat çekerek, “Bazıları çıkıyor hala 15 Temmuz’da sanki bir şeyler olmamış, 251 tane şehidimiz olmamış gibi bir şeyler türetmeye çalışıyor. Bu algı operasyonudur. Hainler başarılı olsaydı Suriyeleşecektik.”dedi.

Manisa Valiliği tarafından ve Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünün organizasyonuyla Polisevinde, 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla Manisadaki şehit aileleri ve gazilere yemek programı düzenlendi. Manisa Valisi Ahmet Deniz, eşi Olcay Deniz ile katıldığı programda şehit aileleri ve gazilerin masalarını ziyaret ederek tek tek selamlaştı. 
“HAİNLER BAŞARILI OLSAYDI İÇ SAVAŞ ÇIKARDI!”
Vali Ahmet Deniz, programda yaptığı konuşmasında 15 Temmuz gecesi askerlerin içine sızan FETÖ üyelerinin hain bir kalkışması ile karşılaşıldığını belirterek şöyle devam etti “Bu kalkışmaya karşı başta Sayın Cumhurbaşkanımızın dimdik duruşu, silahlı kuvvetlerimizin içerisinde, emniyet mensuplarımızın içerisinde vatanına milletine bağlı kahramanların yiğitçe çarpışması ve aziz milletimizin asil duruşu sayesinde bu kalkışma başarısızlığa uğradı. Ne mutlu ki böyle asil bir milletin ferdiyiz. Neydi bunların amacı, neden böyle bir şeye kalkıştılar? Bunlar aslında bir şeyin göstergesi. Yıllardır, bin yıldır biz bu coğrafyada yaşıyoruz. Asıl yapmak istedikleri 1071’in, 1453’ün, Çanakkale’nin intikamını almak. O zaman belki kendileri geldiler, 7 düvel olarak saldırdılar, başaramadılar. Ama şimdi 15 Temmuz gecesi piyonlarını üzerimize saldılar. Hangi ülkenin bunların arkasında olduğunu söylemeye de gerek yok. Örtülü birimler diye birimleri olan bazı ülkeler ne zaman Türkiye kendine gelmeye başlasa her 10-15 yılda bir darbe girişiminde bulunurlar. 15 Temmuz’da bunun finalini yapmaya başladılar. Şimdi görüyoruz işte Doğu Akdeniz’de ciddi bir doğalgaz ve petrol rezervi var. Şimdi biz müdahale ediyoruz. 15 Temmuz’da o hainler eğer başarılı olsaydı Türkiye’de bir iç savaş olacaktı, Suriyelileşecektik. Üzerimize Suriye’deki gibi birçok ülkenin uçağından bombalar düşecekti. 10 yıl önce Doğu Akdeniz’deki petrol ve doğalgaz rezervi tespit edildi. Dönen dolaplara bakıyorsunuz tamamen Akdeniz etrafında. Suriye, Mısır, Libya, Cezayir, kala kala İsrail ve Kıbrıs Rum Kesimi var. 15 Temmuz’da başarsalardı bizi de götürmüş olacaktılar. Şimdi karşı duran sadece Türkiye var. Bu oyun bu kadar büyük aslında. Bazıları çıkıyor hala 15 Temmuz’da sanki bir şeyler olmamış gibi, 15 Temmuz yaşanmamış gibi, 251 tane şehidimiz olmamış gibi bir şeyler türetmeye çalışıyorlar. Bu algı operasyonudur. Tamamen algı operasyonudur. Bu oyunlara gelmemek lazım.” dedi. 
“HERTÜRLÜ SALDIRI ALTINDAYIZ”

Vali Deniz, yaşadığımız toprakların zor şartlarda olduğunu ve sürekli saldırılara açık olduğunu ifade ederek “Anadolu coğrafyasında bize huzur yok. Her türlü saldırı altındayız, söylemeye gerek yok tek tek. Bizim yapacağımız tek şey birliğimize, beraberliğimize, kardeşliğimize sahip çıkacağız. Aynı Çanakkale’deki gibi, 15 Temmuz’daki ruhu canlı tutacağız, Yenikapı’daki ruhu canlı tutacağız. Başka çaremiz yok.”dedi.

“TÜRK MİLLETİ TAM KALBİNDEN BIÇAKLANMIŞTIR”

AK Parti Manisa Milletvekili Semra Kaplan Kıvırcık ise konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “15 Temmuz 2016 gecesi demokrasiye pranga vurulmak istenmiş, millet iradesi Türkiye düşmanları tarafından hain bir saldırıya uğramıştır. Aziz milletimizin sesini kısmak, mazlumların umut ışıklarını söndürmek için var güçleriyle uğraşan, asker kıyafetlerine bürünmüş hainler Türkiye’nin diz çökmesi ve milli varlığın tümden yıkılması maksadıyla Türk milletini tam kalbinden hançerlemiştir. Devletin topunu, tankını, silahını kendi halkına çeviren bu gözü dönmüş piyonlar, şehit olsun diye evlat yetiştiren bir milletin damarlarındaki asil kanı hesaba katmadılar. Başkomutanımız, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla, devletine, bayrağına sahip çıkan halkımız ‘Şehitlik mertebesine erişiriz’ düşüncesiyle meydanlara akın etti. Söz konusu vatan, bayrak, ezan olduğunda gözünü bile kırpmadan ateşe atlayacak bir ecdadın evlatlarıyız Elhamdülillah. Söz konusu vatan, bayrak olduğunda hiç kimse arkasına dahi bakmadı. Böylesi aziz bir milletin ferdi olmaktan büyük bir gurur duyuyorum. 15 Temmuz gecesi milyonlarca vatandaşımızın tek yumruk olup hainlere karşı durduğu kurtuluş gecesidir. Halkımız bu kurtuluş günü kanlarıyla tarih yazmıştır. Bu necip millet vatan sevgisini ve vatanı korumanın en büyük değerlerimizden birisi olduğu gerçeğini yine, yeniden tüm dünyaya ilan etmiştir.” 
POLİTİKACILAR VE BÜROKRATLAR KATILDI

15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla  düzenlenen programa; Manisa Valisi Ahmet Deniz, AK Parti Manisa Milletvekili Semra Kaplan Kıvırcık, Manisa 1. Komando Eğitim Tugay Komutanı Albay Güven Dere, Manisa İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Erkan Can, İl Emniyet Müdürü Fevzi Bilgiç, AK Parti Manisa İl Başkanı Berk Mersinli, Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Güzgülü, Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, Yunusemre Belediye Başkan Vekili Dilşat Ulaş, Manisa Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Murat Konan, siyasi partilerin temsilcileri, STK başkanları, daire müdürleri, şehit aileleri ve gaziler katıldı.  

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
1 2 3 4 5 6 7 8
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim