Misafir
6,3728
5,6807
260,49
ÜYE GİRİŞİ

Ot yangını palet fabrikasını küle çevirdi

Manisa'nın Yunusemre ilçesinde bulunan zeytinliğin etrafındaki otluk alanda başlayan yangın rüzgarın da etkisiyle palet fabrikasına sıçradı. Palet fabrikasının yanında bulunan çiftlikteki vatandaşlar yangının büyümesi tehdidine karşı boşaltılırken, kontrol altına alınan yangınla ilgili soğutma çalışmaları devam ediyor.

Yangın Manisa'nın Yunusemre ilçesi eski Muradiye yolu üzerinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, yol üzerindeki zeytinlik alanın etrafındaki kuru otlar henüz belirlenemeyen bir nedenle tutuştu. Otların tutuştuğunu gören vatandaşlar durumu Manisa Büyükşehir Belediyesine bağlı itfaiye ekiplerine haber verdi. Rüzgarın etkisiyle büyüyen ot yangını, zeytinliğin yanında bulunan tahta palet üretilen fabrikaya sıçradı. Fabrikasının bahçesinde istifli bulunan binlerce tahta palet sıçrayan alevler nedeniyle birden tutuşmaya başladı. Kısa sürede fabrikayı saran alevler yaklaşık 20 dönümlük fabrikada etkili oldu. 
VATANDAŞLAR EVLERDEN TAHLİYE EDİLDİ
Olay yerine yaklaşık 20 itfaiye ekibi sevk edilirken boyu 20 metreye ulaşan alevler çevredeki çiftlikleri de tehdit etti. Fabrikanın yakınında bulunan küçükbaş hayvan besi çiftliği ve çevrede bulunan evlerdeki vatandaşlar tahliye edildi. Palet fabrikasına bitişik bulunan küçükbaş hayvan çiftliğinde büyük panik yaşandı. Çiftlik sahipleri hayvanlarının zarar görmemesi için seferber oldu. Sinir krizi geçirerek fenalaşan çiftlik sahiplerine olay yerinde hazır bulunan 112 Acil Servis ekipleri müdahale etti. Öte yandan yangının sıçramasıyla farklı noktalarda da küçük çaplı yangınlar meydana geldi. İtfaiye ekipleri yaklaşık 1 saatlik çalışmanın ardından yangını kontrol altına aldı. Öte yandan olay yerine çok sayıda trafik ekibi sevk edilerek yol çevresinde önlem alındı. 
YANGIN KONTROL ALTINA ALINDA
Palet fabrikasının bitiğinde bulunan evde ikamet eden Bedriye Bozbağ, yangının evlerine doğru geldiğini görünce kendisini dışarıya attığını söyledi. Bozbağ, yangının tutuşan otlardan kaynaklandığını belirtti. Yangın kontrol altına alınırken soğutma çalışmaları ise devam ediyor. Yangının kesin çıkış nedeninin belirlenmesi için soruşturma başlatıldı. 

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
1 2 3 4 5 6 7 8
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim