Misafir
6,2988
5,6843
271,96
ÜYE GİRİŞİ

Tasarruf için illa kriz mi olmalı!

Ülkede yaşanan ekonomik kriz belediyeleri de tasarruf yapmaya yöneltti. Manisa Büyükşehir Belediyesi de, tasarruf tedbirleri kapsamında il genelinde hizmet sahasında kullandığı iş makinelerinin periyodik muayenelerini artık kendi yapmaya başladı. Böylece belediye bütçesi ciddi bir yükten kurtuldu.

Ülkede yaşanan ekonomik kriz belediyeleri de tasarruf yapmaya yöneltti. Geçtiğimiz aylarda düşük maliyetli, uzun ömürlü ve yerli üretim olması dolayısıyla yol bakım çalışmalarında asfalta alternatif olarak beton yol uygulaması başlatan Manisa Büyükşehir Belediyesi, şimdi de daha önce hizmet alımı olarak yaptırdığı iş makinalarının bakımını kendi yapmaya başladı.

PERSONEL EĞİTİMİNİ ALDI

Büyükşehir Belediyesi’nde görevli teknik personeller, ilgili meslek odalarından aldığı eğitimin ardından iş makinelerinin gerekli kontrollerini yapıyor. Yapılan çalışmayla hem zamandan, hem de belediye bütçesinden tasarruf sağlanıyor. Manisa Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanı Kurtuluş Kuruçay, Büyükşehir Belediyesi Hizmet Şantiyesinde yapılan muayene çalışmalarını yakından takip etti. Kuruçay'a Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı ile Fen İşleri Dairesi Başkanlığı ekipleri eşlik etti.

BİN ARACIN 100’Ü İŞ MAKİNESİ

Yapılan çalışma hakkında bilgi veren Manisa Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım ve Onarım Dairesi Başkanı Kurtuluş Kuruçay, "Manisa Büyükşehir Belediyemizin hizmet sahası Manisa il genelini kapsamaktadır. Bu durumda da yaklaşık 14 bin kilometrekare kadar bakım ve onarımdan sorumlu olduğumuz saha var. Bu alanda Manisa Büyükşehir Belediyesi olarak bine yakın araç sayımızla il genelinde hizmet vermekteyiz. Araç sayımızın yaklaşık 100'ü iş makinelerinden oluşmaktadır. İş makinelerinin periyodik olarak muayenelerinin yapılması gerekmektedir. Sahada çalışma yapılan alanlar coğrafi olarak zorluk ve güçlük derecesi yüksek alanlar. Burada iş güvenliği açısından araçlarımızın yüzde yüz güvenilirliğini sağlamakla mükellefiz" dedi.

BELEDİYE BÜTÇESİ CİDDİ YÜKTEN KURTULDU

Kuruçay, Büyükşehir Belediyesine ait iş makinelerinin periyodik muayenelerinin belediye personeli tarafından yapılmasının önemine dikkat çekerek şunları söyledi "Bu noktada motorlu taşıtların muayenesi TÜVTÜRK istasyonlarında yapılmakla birlikte, iş makinelerinin periyodik muayeneleri akredite olmuş hizmet veren firmalar tarafından hizmet alımı yapılmak suretiyle devam ettiriliyor. Bu da belli sürelerde yaptırıldığı için, belediye bütçemize ciddi yük getiriyor. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün’ün talimatlarıyla ve kendi personelimizin hizmetleriyle bu konuyu aşma yoluna gittik. İlgili meslek odalarının verdiği eğitimle teknik personelimizin katılımı ile lisanslandırma yoluna gittik. Bu arkadaşlarımız lisanslı bir şekilde belediyemize ait iş makinelerimizin tamamının periyodik muayenelerini yapabilmektedir. Çalışmalarımızı sağlıklı bir şekilde sürdürebilmek adına, önümüze çıkan bu tür çalışmalar yürüttüğümüz işlemlerin genelinde Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün’ün vermiş olduğu desteklerden dolayı kendisine teşekkür ediyoruz."

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
1 2 3 4 5 6 7 8
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim