Misafir
6,2988
5,6843
271,96
ÜYE GİRİŞİ

Su zammı yetmedi şimdi de KAYSU zammı!

Yunusemre Belediye Meclisi toplantısında CHP ve İYİ Parti grubunun ret, AK Parti ve MHP grubunun kabul oyuyla geçen KAYSU bedeli ile ilgili açıklamada bulunan İYİ Parti Yunusemre İlçe Başkanı Tufan Akan, “Ülke olarak ekonomik dar boğazdan geçtiğimiz bu dönemde, vatandaş bir de KAYSU bedeliyle mağdur olacak. Geçtiğimiz ay suya yapılan zam yetmiyormuş gibi alelacele KAYSU bedeli meclis gündemine getirildi”ifadesini kullandı.

Yunusemre Belediyesi’nin Temmuz ayı Belediye Meclis Toplantısı’nda 2019 yılı Atık Yönetim Sistemi (KAYSU) ücret bedeli gündeme damga vurdu. Manisalıların su faturasına kentsel konutta 9,44 TL, kırsal konutta ise 6,21 TL olarak belirlenen ek ücret bedeli; İYİ Parti ve CHP grubunun ret, AK Parti ve MHP grubunun ise kabul oyuyla meclisten oy çokluğuyla geçti.

SU ZAMMININ ARDINDAN ŞİMDİ DE KAYSU

İYİ Parti Yunusemre İlçe Başkanı Tufan Akan, KAYSU bedeline ilişkin yaptığı açıklamada “Temmuz ayı Yunusemre Belediye Meclis Toplantımızı gerçekleştirdik. Aldığımız kararların Yunusemre ilçemize ve Manisa’mıza hayırlı olmasını diliyorum. Bu ayki meclisin en önemli gündem maddesi, 2019 Yılı Katı Atık Yönetim Sistemi (KAYSU) ücret tarifesinin görüşülmesiydi. Geçtiğimiz ay suya yapılan yüzde 40 ila 80 arasındaki zam yetmiyormuş gibi, Manisa’da yaşayan tüm vatandaşlarımızın omzuna büyük bir yük daha bırakıldı. Vatandaşlarımızdan alınacak olan KAYSU bedeli, İYİ PARTİ ve CHP gruplarının muhalefet şerhi koyarak ret etmesine rağmen, oy çokluğuyla kabul edilmiştir” dedi.

“BELEDİYE HİZMETİN PARASINI VATANDAŞTAN ALACAK!”

Başkan Tufan Akan, “Peki KAYSU nedir? KAYSU Bedeli, bir belediyenin yapması gereken asli görevlerden olan, mahallelerden toplanan çöpün hizmet bedelidir! Ülke olarak ekonomik dar boğazdan geçtiğimiz bu dönemde, vatandaşları bir de Yunusemre Belediyesi mağdur etmiştir. Geçtiğimiz ay suya yapılan zam yetmiyormuş gibi alelacele KAYSU bedeli meclis gündemine getirilmiştir. Türkiye’deki birçok Büyükşehir Belediyesi, içinde bulunduğumuz ekonomik koşullardan dolayı KAYSU bedeli almayı ertelemiştir. Ancak Manisa Büyükşehir Belediyesi ve Yunusemre Belediyesi, suya zam yapıldığı yetmiyormuş gibi bir de KAYSU bedeli alarak halkı zor durumda bırakmıştır”diye konuştu.

KENTSEL KONUTTA 9,44, KIRSAL KONUTTA 6,21 TL EK ÜCRET

KAYSU ücret tarifesiyle ilgili de açıklamalarda bulunan İYİ Parti Yunusemre İlçe Başkanı Tufan Akan son olarak şu ifadeleri kullandı, “KAYSU bedeli kapsamında Manisalının su faturasına kentsel konutta 9,44 TL, kırsal konutta 6,21 TL ek zam yapılmıştır. Yunusemre Belediyesi Meclisi’nden geçen bu karar, Büyükşehir Belediyesi’nde nihai sonuca ulaşacaktır. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e seçim öncesinde yaptığı, ‘2019 yılında hiç bir suretle zam yapmayacağız! Vatandaşa bir yük de biz yüklemeyeceğiz’ konuşmasını bir kez daha hatırlatıyorum. Biz bu konuda sonuna kadar vatandaşımızın yanında olacağız. İYİ Parti grubu olarak muhalefet şerhimizi koyduk. Hem suya zammı, hem de KAYSU bedelini reddediyoruz”

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
1 2 3 4 5 6 7 8
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim