Misafir
6,2988
5,6843
271,96
ÜYE GİRİŞİ

Afyon’u geçtik!

2019 yılı LGS sonuçları Manisa açısından yine şaşırtmadı. Türkiye geneli iller sıralamasında 50. sırada yer alan Manisa, Ege Bölgesi’nde ise sadece Afyonkarahisar ilinin önüne geçebildi.

Hülya Kılınç 

Milli Eğitim Bakanlığı’nın önceki gün açıkladığı 2019 yılı Liseye Geçiş Sınavı (LGS) sonuçlarına göre Manisa, başarısızlıktaki istikrarlı yükselişini bu yıl da sürdürdü. Sosyo-Ekonomik gelişmişlik sıralamasında 25., ekonomik büyüklük, sanayi, tarımsal üretim ve ihracat rakamları bakımından ilk on il içerisinde yer alan Manisa´nın eğitimdeki bu başarısızlığı, her yıl eleştiri alsa da, çözüm için kimse elini taşın altına koymadı.

31. SIRADAKİ MUĞLA NASIL 1. OLDU?

LGS sonuçlarına göre Türkiye genelindeki iller arasında 50. sırada yer alan Manisa’nın Ege Bölgesi’ndeki durumu daha içler acısı. Geçtiğimiz yıl 31 sırada olan Muğla, bu yıl Türkiye’nin en başarılı ili olarak 1. sıraya yükseldi. Listede; Denizli 9, Kütahya 16. İzmir 28, Uşak 36, Aydın 43. sırada yer alarak Manisa’nın önüne geçti. Ege’deki iller sıralamasında sadece Afyonkarahisar 60. sıraya yerleşerek, Manisa’nın bölgedeki durumunu kurtardı.

 

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
1 2 3 4 5 6 7 8
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim