Misafir
6,2988
5,6843
271,96
ÜYE GİRİŞİ

Cezaevlerinin Ürün ve El Sanatları Fuarı açıldı

Manisa’da Adalet Bakanlığı Ceza İnfaz Kurumları ile Tutukevleri İşyurtları Kurumu tarafından Manisa Cumhuriyet Başsavcılığınca gerçekleştirilen İşyurtları Ürün ve El Sanatları Fuarı açıldı.

Manisa’da Adalet Bakanlığı Ceza İnfaz Kurumları ile Tutukevleri İşyurtları Kurumu tarafından Manisa Cumhuriyet Başsavcılığınca gerçekleştirilen İşyurtları Ürün ve El Sanatları Fuarı açıldı. Cumhuriyet Meydanı’nda 30 Haziran’a kadar açık kalacak olan fuara Adalet Bakan Yardımcısı Cengiz Öner, Manisa Valisi Ahmet Deniz, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Manisa Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Çiçekli, Adalet Bakanlığı Ceza İnfaz Kurumları ile Tutukevleri İşyurtları Kurumu Daire Başkanı Murat Atan Manisa 1’inci Komando Eğitim Tugay Komutanı Albay Güven Dere, Manisa Barosu Başkanı Av. Ali Arslan, İl Emniyet Müdürü Fevzi Bilgiç, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Erhan Can, daire müdürleri, sivil toplum kuruluşu ve vatandaşlar katıldı.

GIDADAN TEKSTİLE HER ŞEY VAR

Hükümlü ve tutukluları cezanın infazından sonra topluma yararlı bireyler olarak sosyal hayata geri kazandırmayı amaçlayan ve dünyaya örnek nitelikte olan İşyurtları Ürün ve El Sanatları Fuarında 62 farklı ceza infaz kurumu işyurdu müdürlüğünün katıldığı fuarda, bu kurumlarda bulunan hükümlü ve tutuklular tarafından üretimi yapılan; gıdadan tekstile, mobilyadan hediyelik eşyaya kadar binlerce el emeği göz nuru eserler yer aldı.  Manisa Büyükşehir Şehzadeler Mehter Takımlı bir konser verdi. CTE Türk Halk Topluluğu bir gösteri gerçekleştirdi.

YILDA 52 BİNDEN FAZLA HÜKÜMLÜ ÇALIŞIYOR

Adalet Bakan Yardımcısı Cengiz Öner, İşyurtları Kurumu bünyesinde gerçekleştirilen meslek eğitim çalışmalarının, tahliye olan hükümlülerin toplumsal hayata tutunarak sorumluluk sahibi bireyler olmalarını sağladığını söyledi. Öner, “Meslek edindirme çalışmalarımız sayesinde işyurtlarında çalışarak, kendilerine verilen teorik bilgileri pratiğe dönüştüren hükümlü ve tutuklularımız, bu eğitimler sayesinde ekip çalışması ve zaman yönetimi gibi becerilerini de geliştirmektedirler. Bu kurum, el sanatlarımızın nesilden nesile aktarılmasını sağlama konusunda, önemli bir köprü olmuştur. İşyurtları kurumumuz, kullandığı teknoloji ile özel sektöre örnek olmakla birlikte, organik tarım ve hayvancılık ile de ülke ekonomisine katkı sağlıyor. Aynı zamanda açılan meslek grupları ile sanayi ve özel hizmet sektörünün duyduğu ara elaman ihtiyacı da önemli ölçüde giderilmektedir. Son yıllarda İşyurtları Kurumu, ülkemizin en fazla yatırım yapan kamu kurumları arasında yer almıştır. İşyurdu sayısı 303’e ulaşan işyurtlarında her yıl yaklaşık 52 binden fazla hükümlü ve tutuklu çalışmaktadır. Tarımsal faaliyetler açısından hükümlülerimize tarım uygulamaları hakkında eğitimler verilmekte, modern seracılık çalışmaları yapılıyor” diye konuştu.

Manisa Valisi Ahmet Deniz, işyurtlarının cezaevlerinde hükümlü ve tutuklular için bir ümit kandili olduğunu vurguladı.

“SOĞUK DEMİR PARMAKLIKLARIN SICAK YÜZÜ”

Manisa Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Çiçekli, Malatya’dan sonra ikinci fuarın Manisa’da düzenlendiğini kaydederek, suça sürüklenen hükümlü ve tutukluların topluma yeniden kazandırılmasının amaçlandığını kaydetti.  50 bin den fazla hükümlü ve tutukluya mesleki eğitim verdiklerini aktaran Adalet Bakanlığı Ceza İnfaz Kurumları ile Tutukevleri İşyurtları Kurumu Daire Başkanı Murat Atan, “Biz kendimizi soğuk demir parmaklıkların sıcak yüzü olarak ifade ediyoruz.  İşyurtları çalışmalarıyla toplumda farkındalık oluşturuyor. Hükümlü ve tutukluların toplumu kazandırılmaları için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Yaptığımız çalışmalarla kurumumuz dünyada örnek gösterilen kurumlar arasında yer alıyoruz” dedi. Konuşmaların ardından Adalet Bakan Yardımcısı Cengiz Öner ve protokol üyeleri açılış kurdelesini keserek stantlarda yer alan birbirinden değerli el emeği göz nuru eserleri inceledi.

Dünyaya örnek nitelikte olan bu organizasyonlardaki temel amaç; ceza infaz kurumlarında gerçekleştirilen mesleki eğitim çalışmaları hakkında kamuoyunu bilgilendirmek, ayrıca ilgili kurum ve kuruluşlar arasında sürdürülen işbirliğini güçlendirerek hükümlü ve tutukluları cezanın infazından sonra topluma yararlı bireyler olarak sosyal hayata geri kazandırmak.

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
1 2 3 4 5 6 7 8
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim