Misafir
6,2988
5,6843
271,96
ÜYE GİRİŞİ

Hatice Nine, karayollarını tazminata mahkum ettirdi!

Manisa Yunusemre ilçesinde yaşayan 70 yaşındaki Hatice Can, yol çalışmaları sırasında Balıkesir’deki tarlasına verdiği zarardan dolayı Karayolları 14. Bölge Müdürlüğü’ne karşı başlattığı hak mücadelesini, Kamu Denetçiliği Kurumu (KDK) kararıyla kazandı.

Manisa Yunusemre ilçesinde yaşayan 70 yaşındaki Hatice Can, yol çalışmaları sırasında Balıkesir’deki tarlasına verdiği zarardan dolayı Karayolları 14. Bölge Müdürlüğü’ne karşı başlattığı hak mücadelesini, Kamu Denetçiliği Kurumu (KDK) kararıyla kazandı.

Hülya KILINÇ

Manisa Yunusemre ilçesinde yaşayan Hatice Can (70), geçtiğimiz yıl Ağustos ayında Balıkesir’in Sındırgı ilçesinde bulunan 3 bin metrekarelik tarlasında salçalık domates ekimi yapmış, ancak Karayolları 14. Bölge Müdürlüğü’nün yol çalışmaları sırasında sulama kanalının inşaat malzemeleri ile kapanması nedeniyle yağan yağmur suları sele neden olmuş ve ürünlerinde maddi hasar meydana gelmişti.

KARAYOLLARI CAN’IN TALEBİNİ RET ETTİ

Hatice Can, meydana gelen hasarın tarafına ödenmesi için Karayolları 14. Bölge Müdürlüğü’ne talepte bulunmuş, ancak yaptığı talep ret edilmişti. Karayollarında çözüm bulamayan Can, bunun üzerine öğretmen oğlunun da yardımıyla TBMM Kamu Denetçiliği Kurumu’na başvuruda bulunarak mağduriyetinin giderilmesi için adalet istemiş. Başvuru üzerine bilirkişi görevlendiren KDK, yaptığı inceleme sonucunda Can’ın tarlasında yol açtığı zarar karşılığında Karayolları 14. Bölge Müdürlüğü’ne, 8 bin 500 liralık tazminat ödemesini hükmetmiş.

KARAYOLU SELE SEBEBİYET VERDİ TESPİTİ

KDK, kararında özetle "...idare iş ve işlemlerinde gerekli önlem ve tedbirleri önceden alması, meteorolojik verileri de dikkate alarak planlama yapması gerekirdi, hizmetin sağlanmasında gerekli özen ve dikkati sağlamadığı sabit Okan idarenin, yol yapımı sırasında sulama kanalının önünün kapatılarak sele sebebiyet verdiği aşikârdır..." tespitinde bulundu. KDK, ürünlerinde yaklaşık 8 bin 500 lira zarar oluşan Can’a tazminat verilmesine hükmetti.

“70 YAŞINDA ADALET VE HAKIMI ARADIM”

KDK’nın kararı ile adaleti sağlayan Can, 70 yaşında ilk kez adalet ve hak arama ihtiyacı duyduğunu belirterek şunları söyledi “Başvurumu dilimin döndüğü kadar ifade etmeye çalıştım, iyi ki hukuk ve adalet var,  bu kararı veren, benim yaşadığım mağduriyeti bir nebze de olsa yüreğinde yaşayan herkese teşekkür ederim, bu mücadelem ve hak arayışım herkese örnek olur inşallah."  

Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
1 2 3 4 5 6 7 8
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim