Misafir
6,2988
5,6843
271,96
ÜYE GİRİŞİ

Mersinli’den teşkilatlara ültimatom!

Geçtiğimiz gün Alaşehir ilçesinde yaşanan skandallar üzerine açıklamada bulunan Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Manisa il Başkanı Berk Mersinli teşkilatlara ayar verdi. Partiye zarar veren bu kişilerin kendine çeki düzen vermesini isteyen Mersinli, “Aksi taktirde biz çeki düzen vermesini biliriz”uyarısında bulundu.

Geçtiğimiz gün Alaşehir ilçesinde yaşanan skandallar üzerine açıklamada bulunan Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Manisa il Başkanı Berk Mersinli teşkilatlara ayar verdi. Partiye zarar veren bu kişilerin kendine çeki düzen vermesini isteyen Mersinli, “Aksi taktirde biz çeki düzen vermesini biliriz”uyarısında bulundu.

Gazetemizin, gündeme getirdiği Manisa’nın Alaşehir ilçesinde AKP teşkilatı içinde yaşanan kadın, ilişkiler, torpil, tehdit skandalları ile ilgili açıklamada bulunan AKP Manisa İl Başkanı Berk Mersinli, teşkilatlara sert dille uyarıda bulundu.   

SİYASETÇİ VE BÜROKRATLARA

Mersinli, genel bir değerlendirme yaptığı açıklamasında, parti içerisinde dedikodu üreten, parti içi çekişmelere neden olan ve toplumun tepkisini alan kişileri tek tek tespit ettikleri ve gereğini yaptıklarını belirterek “Kimse milletin iradesinden üstün değildir. Bu hem siyasi hem de bürokrasi için geçerlidir.”dedi.

 

“KENDİNE ÇEKİ DÜZEN VERMEYENE BİZ VERİRİZ!”

AK Parti’nin milletin umudu olduğunu ve bu çatı altında siyaset yapan, milleti için çalışan herkese kapılarının açık olduğunu kaydeden Mersinli,  milletin gönlündeki sevgiyle araya giren engelleri bir bir kaldıracağını vurgulayarak açıklamasında şu ifadeleri kullandı “Hepimizin bildiği üzere bir seçim süreci geçirdik ve bu süreçten alnımızın akıyla çıktık. Şimdi önümüzde 2023 hedefleri var. Bu hedeflere giderken önümüze çıkan engelleri bir bir aşarak, karalama kampanyalarına kulak asmayarak yolumuza bakacağız. Biz milletimizin gücüne inanıyoruz. Milletimizin bizi hiçbir zaman yalnız bırakmadı. AK Parti milletimizin umududur. Bunu hiçbir zaman aklımızdan çıkarmamamız gerekmektedir. Gönüllere gireceğiz, kul hakkı yemeyeceğiz, kibirden uzak duracağız. AK Parti’nin çatısı altında siyaset yapan ya da bu uğurda yol koşturan kim varsa bu koşulları şartsız şekilde yerine getirecektir. Aksini iddia edenin ne bu parti de ne de bu yolda yeri yoktur. Biz dün ne dediysek bugün de onun arkasındayız. Söylediğimiz sözlere inanıyor ve şunu bir kez daha tekrar etmek istiyoruz. Millete tepeden bakan, kibirle yaşayan, kula hakkı yiyen, yetimin hakkına göz diken, kibirinden yanına yaklaşılmayanlar kendilerine çeki düzen versinler yoksa biz gerekli çeki düzeni veririz. Onların gereğini biz yaparız. Bu davaya katkı veren herkesin başımızın üstünde yeri vardır. Ama bu davaya en ufak bile leke düşürmeye çalışan kim olursa olsun, şunu bilsin ki dünya ahret iki elimiz yakasında olacaktır.”

“ÜSTÜMÜZE NE DÜŞÜYORSA YAPACAĞIZ”

Mersinli, AK Parti’nin büyük bir hareketin mensuplarını içerisinde barındıran bir parti olduğunu ve vatanını milletini seven, kimsenin namusuna göz dikmeyen, dürüst şekilde hayatını idame ettiren herkese yer olduğunu belirterek “Ama şu iyi bilinmelidir ki kutlu davaya zarar verme, kendi çıkarlarını davanın önüne koyan kimseye de yer yoktur. Bunun için üstüne basa basa yine söylüyorum; Milletimizin önünde bizim başımızı öne eğdirecek hareketler içerisinde bulunan, yanlış işlerin altına imzalar atan kim olursa olsun siyaseten üstümüze ne düşüyorsa yapacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Bizler dünya lideri, mazlumların umudu, günde 3 saat uykuyla ayakta duran, bu milletin menfaati doğrultusunda gözünü kırpmadan can verebilecek Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın neferleriyiz. Bu doğrultuda hal ve hareketlerimize çeki düzen vermeli davamıza yakışır şekilde çalışmalarımıza devam etmeliyiz.” İfadelerini kullandı. Haber Merkezi

 

Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
1 2 3 4 5 6 7 8
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim