Misafir
6,2988
5,6843
271,96
ÜYE GİRİŞİ

İMKB müdürüne sürgün!

Yolsuzluk ve öğretmenlere mobbing iddiaları üzerine disiplin cezası alan İMKB Lisesi Müdürü Funda Berber, son olarak okul personeli ile çektirdiği pozların basına yansımasının ardından Osmancalı’ya sürgün edildi. Berber, müdürlük görevinden istifa etti.

Yolsuzluk ve öğretmenlere mobbing iddiaları üzerine disiplin cezası alan İMKB Lisesi Müdürü Funda Berber, son olarak okul personeli ile çektirdiği pozların basına yansımasının ardından Osmancalı’ya sürgün edildi. Berber, müdürlük görevinden istifa etti.

Muzaffer Kirt

Manisa’nın Yunusemre İlçesi’nde eğitim veren İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde sular durulmuyor. Kasım 2018 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığı müfettişlerinin, yolsuzluk ve öğretmenlere mobbing uyguladığı yönündeki iddiaları üzerine hakkında disiplin soruşturması yürüttüğü Funda Berber, soruşturmalar sonucunda ceza alarak  Manisa’nın Yunusemre ilçesindeki bir okula müdür olarak atanmış, ancak bir süre sonra tekrar İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne müdür olarak geri dönmüştü. 

VALİ VE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ AFFETMEDİ!

En son, okulda çalışan hizmetli ve güvenlik görevlisi ile makam odasında çektirdiği fotoğraf ile sosyal medyada yer alan Berber, fotoğrafların gazetemizde “Bu adamlar kim?” başlığı ile yayımlanması üzerine tepki görmüştü.

Manisa Valiliği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü,  geçtiğimiz hafta Funda Berber’i Yunusemre İlçesi’ndeki Osmancalı Çok Programlı Anadolu Lisesi’ne müdür olarak atadı. Osmancalı’ya tayini çıkan Berber, müdürlük görevinden istifa ederek öğretmenliğe geri döndü. 

 

 

 

Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
1 2 3 4 5 6 7 8
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim