Misafir
6,2988
5,6843
271,96
ÜYE GİRİŞİ

Sanayi odası değil sanki RTÜK!

Manisa basın tarihinde belki de bir ilk yaşandı. Manisa Ticaret ve Sanayi Odası, gazetemizi 28 Aralık tarihinde hazırladığı “Muradiye’ye yok Alaşehir’e var” başlıklı haber nedeniyle disipline sevk etti. İçinde hiç eleştiri bile olmayan sıradan bir haberle ilgili MTSO’nun tavrı, Bülent Koşmaz’dan sonra odanın düşürüldüğü durumu gözler önüne serdi.

Manisa Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO), 28 Aralık 2018 tarihinde yayımladığı “Muradiye’ye yok, Alaşehir’e var!” başlıklı haberden dolayı gazetemizin bağlı bulunduğu şirketi disipline sevk ederek savunma istedi.

MTSO’nun Alaşehir’de kurulması planlanan jeotermal kaynaklı Alaşehir tarıma Dayalı Sera İhtisas Organize Sanayi Bölgesi ortakları arasında yer alması kararı ile ilgili hazırladığımız haberde; yıllardır altyapı sorunlarına çözüm bekleyen Muradiye Orta Ölçekli Sanayi Bölgesi’ne dikkat çekilerek, başka bir ilçede kurulacak olan sanayi bölgesine ortak olma kararına vurgu yapılmıştı.

NEREDE KALDI BASIN ÖZGÜRLÜĞÜ!

Ayrıca, alınan kararla ilgili haberde görüş bildiren Muradiye Orta Ölçekli Sanayi Bölgesi sanayicilerinden Osman Çertürk de gazetemizin bağlı bulunduğu şirket gibi disipline sevk edildi ve savunması istendi. Çertürk, MTSO’nun aldığı karar ile ilgili gazetemize yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullanmıştı “MTSO önce kendi önündeki nimetleri görsün. Bölgede faaliyet gösteren 300 iş adamının yaklaşık yüzde 90’ı odanın üyesi. İhracatta büyük rol oynayan bölgemizi iyi okumalarını ve kararını tekrar gözden geçirmelerini isteriz.”

YAZILI SAVUNMA İSTENDİ

Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Disiplin Kurulu Üyesi Hüseyin Karabulut imzası ile gazetemize gönderilen yazıda şu ifadelere yer verildi “Sayın Manşet Grup Pazarlama Basın Yayın Ve Matbaa Gazetecilik Ticaret Limited Şirketi Odamızın kurucu ortağı olduğu Alaşehir Tarıma Dayalı Sera İhtisas Organize Sanayi Bölgesi'ne (Alaşehir TDİOSB) yönelik, 28 Aralık 2018 tarihinde Manisa Manşet yerel gazetesinde çıkan “Muradiye'ye Yok Alaşehir'e Var' başlıklı asılsız habere ilişkin, Odamız Yönetim Kurulu'nun 09/04/2019 tarih ve 47 sayılı kararı ile hakkınızda başlatılan soruşturma gereğince, 5174 sayılı Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Odalar ve Borsalar Kanunu uyarınca çıkarılan, Oda ve Borsa Üyelerine verilecek Disiplin ve Para Cezaları ile Disiplin Kurulu ve Yüksek Disiplin Kurulu Hakkında Yönetmeliğin 'Savunma Hakkı' başlıklı 11. Maddesinde yer alan “Disiplin soruşturmalarında; soruşturmacı, hakkında disiplin soruşturması yürütülen üyeden yazılı savunma istemek ve üyeye bu savunma için gönderilen yazının tebellüğ tarihinden itibaren en az on günlük süre tanımak zorundadır.' hükmüne istinaden,

Yazının tarafınıza ulaştığı tarihten itibaren verilen süre içerisinde yazılı savunmanızı sunmanızı, sunmamanız halinde savunma hakkınızdan vazgeçmiş sayılacağınız ve mevcut deliller doğrultusunda karar verileceği hususunu bilgilerinize sunar, gereğini rica ederim.”  

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
1 2 3 4 5 6 7 8
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim