Misafir
6,3726
5,6823
260,49
ÜYE GİRİŞİ

Manisalı balıkçılar “vira bismillah” dedi

Manisa’da 15 Mart’ta başlayan av yasağının 15 Haziran’da son bulmasıyla geçimini balıkçılıkla sürdüren köylüler ‘Vira Bismillah’ diyerek balığa çıktı. Erkeklerin yanı sıra kadın balıkçılar da, kayığa binip olta attı.

 

Manisa’da 15 Mart’ta başlayan av yasağı 15 Haziran’da sona ererken, barajlarda ise av yasağı sona erdi. Geçimini balıkçılıkla sürdüren köylüler ‘Vira Bismillah’ diyerek balığa çıktı. Erkeklerin yanı sıra kadın balıkçılar da, kayığa binip olta attı.

DEMİRKÖPRÜ BARAJİI’NDA HARİKA GÖRÜNTÜLER

Balık sezonu açılışı Köprübaşı ilçesindeki Demirköprü Barajı’nda yapıldı.  Köprübaşı Su Ürünleri Kooperatif üyesi balıkçılar, ilk ava dualar eşliğinde çıktı. Sezon açılışına Tarım ve Orman İl Müdürü Metin Öztürk, Köprübaşı Kaymakamı Ömer Sevgili, Köprübaşı Belediye Başkanı Regaip Topuz, İlçe Tarım ve Orman Müdür Vekili Alptekin Sağıroğlu katıldı. Manisa İl Tarım ve Orman Müdürü Metin Öztürk, su ürünleri avlanma sezonunun bereketli ve hayırlı olması temennisinde bulunarak ‘Vira Bismillah’ dedi.

KADINLAR BALIKÇILIKTA UZMANLAŞTI

Baraj gölünde sazan, yayın, alabalık avlanırken, geçimini balıkçıkla sağlayan yöre halkına büyük bir gelir kaynağı oluyor. 1970 yılında yapılan barajla birlikte tarım arazileri sular altında kalan halk da Demirköprü Barajı kıyısında balıkçılığa başlarken, kadınlar da ‘erkek işi’ olarak görülen balıkçılıktan geri kalmadı. Ağ örüp balığa çıkan kadınlar, hem kürek çekiyor hem de ağ atıyor. Eşlerine destek olan kadınlar balıkçılığı adeta meslek edindi. Haber Merkezi

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
1 2 3 4 5 6 7 8
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim