Misafir
ÜYE GİRİŞİ

Servis şoförleri isyanda!

Manisa-İzmir arasında personel ve öğrenci taşımacılığı yapan j plakalı servis araçlarının 60 gün trafikten men edilmesi ve 5 bin lira ceza kesilmesi üzerine servis şoförleri bir araya gelerek durumu protesto etti.

Manisa-İzmir arasında personel ve öğrenci taşımacılığı yapan j plakalı servis araçlarının 60 gün trafikten men edilmesi ve 5 bin lira ceza kesilmesi üzerine servis şoförleri  bir araya gelerek durumu protesto etti.

Muzaffer Kirt

Manisa-İzmir arasında personel ve öğrenci taşımacılığı yapan j plakalı servis araçlarının 60 gün trafikten men edilmesi ve 5 bin lira ceza kesilmesi tepkiye neden oldu. Manisa Şoförler Odası önünde toplanan servis şoförleri Oda Başkanı Salih Karaağaç ile birlikte tepkilerini dile getirdi. Her gün Manisa’dan İzmir’e binlerce kişiyi taşıdıklarını ve yaklaşık 800 aracın olduğunu ifade eden Salih Karaağaç, 24 aracın İzmir Emniyet Müdürlüğü tarafından kapatıldığını açıkladı. 

24 ARACA CEZA KESİLEREK KAPATILDI

Salih Karaağaç, “Son günlerde Manisa’dan İzmir’e personel ve öğrenci taşımacılığı yapan araçlarımız kapatılmaya başlandı. 24 servis aracımız ceza kesilerek kapatıldı. İller arası servis taşımacılığında bir belge düzenlemesi olmadığı için mağduriyet yaşıyoruz. Kimsenin mağdur olmasını istemiyoruz. Manisa-İzmir arasında servis taşımacılığı yıllardan bu yana sorunluydu. 2 yıl önce belge düzenlemesi yapılmıştı. Ancak mahkeme şikayet üzerine bu belgelerle ilgili yürütmeyi durdurdu. Belgeler de iptal oldu. Bizler belge almak istiyoruz, ancak Manisa-İzmir arasında hiçbir belge düzenlemesi yok. Araçlarımız İzmir Emniyeti tarafından kapatılıyor, ceza kesiliyor. Aynı şekilde İzmir’den Manisa’ya taşımacılık yapan kişilerin de araçları kapatılmalı. İzmir’in yapmış olduğu uygulamayı Manisa yapmıyor. Bıçak kemiğe dayandı. Biz de Manisa’da cezai yaptırımı isteyeceğiz. Yetkililerden destek istiyoruz, bu sorunun çözülmesini bekliyoruz”diye konuştu.

ŞOFÖRLERE 5 BİN LİRA CEZA ARAÇLAR 60 GÜN TRAFİKTEN MEN

Taşımacılık yapan kişilerin zor durumda olduğunu kaydeden Karaağaç, şoförlere 5 bin lira ceza verildiğini ve araçların 60 gün boyunca trafikten men edildiğini söyledi. Karaağaç, “En azından belge düzenlemesi biran önce yapılmalı ve esnafımız rahat etmeli. Manisa-İzmir arasında yaklaşık 800 servis aracı var” dedi.

“NE ULAŞTIRMA NE DE KARAYOLLARI BELGE VERİYOR”

Servis taşımacılığı yapan Cihan Tuna, ceza yediğini ve aracının kapatıldığını belirterek, “Benim hem j plakalı hem de D2 belgeli aracım kapatıldı. Yıllar önce J plaka almamızı istediler. Biz D2 belgesini bıraktık, j plaka taktık. Ona rağmen ceza yiyoruz. Korsan yolcu taşımacılığından ceza yedim. Ben korsan yolcu taşımacılığı yapmıyorum, iller arası yolcu taşımacılığı yapıyorum. Evrak eksikliğinden ceza yazması lazım ama bizi korsan olarak görüyorlar. Olan bir belgeyi vermediklerinden dolayı ceza yiyoruz. Ne Ulaştırma ne de Karayolları belge veriyor. Biz ne yapacağımız bilemiyoruz. Olmayan bir evraktan dolayı ceza yemek istemiyoruz” diye konuştu.

“YASADA BİR AÇIK VAR”

Diğer bir servis şoförü İhsan Mersin de, personel ve öğrenci taşımacılığını j plaka satın alarak yapmaya başladıklarını belirterek, “Daha dün arabalarımız kapandı. Taşımacılığı yapabilmemiz için ortada alacağımız bir belge yok. Tüm belgeleri alıyoruz, ancak yine ceza yiyoruz. Yasada bir açık var, mağduriyetini biz çekiyoruz” dedi. İhsan Mersin, Karayolları ve Ulaştırma Bakanlığı’nın ortak çalışması ile bu belge sorununun ortadan kaldırılmasını ve mağduriyetlerin giderilmesini istedi.

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
1 2 3 4 5 6 7 8
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim