Misafir
ÜYE GİRİŞİ

Mecliste ‘Kablo Yolsuzluğu’ polemiği!

CHP Yunusemre İlçe Başkanı ve Yunusemre Belediye Meclis Üyesi Bülent Mersinli, Yunusemre Belediyesi’nde yapıldığını iddia ettiği “kablo yolsuzluğu” ile ilgili merak edilen soruların cevaplanması istemiyle belediye meclisine bir önergesi sundu.

CHP Yunusemre İlçe Başkanı ve Yunusemre Belediyesi Meclis Üyesi Bülent Mersinli, Yunusemre Belediyesi’nde yapıldığını iddia ettiği “kablo yolsuzluğu” ile ilgili belediye meclisine bir soru önergesi verdiklerini, ancak toplantıda linçe uğramaktan zor kurtulduklarınım söyledi.

“BAŞKAN ÇERÇİ’NİN AKRABASI”

Mersinli, önceki gün yapılan Yunusemre Belediyesi’nin Meclis Toplantısında

aylardır kamuoyunu meşgul eden “kablo yolsuzluğu” iddiası ile ilgili meclise bir soru önergesi verdikleri ile ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi “İddiaya göre Belediye Başkanı Mehmet Çerçi ile akrabalık bağı bulunan bir ismin Elektrik Öğretmeni olmasına rağmen Elektrik Mühendisi kadrosuyla görev yaptığı birim üzerinden belediyeyi 6.500.000 TL zarara uğratmış. Bu iddianın gerçekliğinin saptanabilmesi için müfettişlerce herhangi bir idari soruşturmanın açılmadığı ve olayın savcılığa intikal ettirilmediği yine kaynaklarımızdan edindiğimiz bilgiler içerisinde. Bu sebeple Belediye Meclisi’ne verdiğimiz soru önergesi ile birlikte Cumhuriyet Halk Partisi Grubu olarak ilgili olayın resmi makamlara intikal ettirilip ettirilmediğini sormak istedik ancak AK Parti Grubu tarafından Meclis Toplantısı esnasında lince uğramaktan zor kurtulduk. Toplum vicdanını yaralayan bu yolsuzluk iddiası ile ilgili örtbas etme çabasının bir an önce son bulup soruşturma ve akabinde yargı sürecinin başlatılması tek isteğimizdir.”

“BELGELERİ RESMİ MAKAMLARLA PAYLAŞMAYA HAZIRIZ”

Kablo yolsuzluğu iddiası ile ilgili edindikleri bilgileri ve ayrıntıları resmi makamlar tarafından talep edilmesi durumunda paylaşmaya hazır olduklarını kaydeden Mersinli “Sorumluluğumuz gereği açılacak soruşturmaya zarar vermemek maksadıyla iddia edilen yolsuzluğun hangi isimler üzerinden gerçekleştirildiğini ve hangi elektrik malzemelerinin üzerinden yapıldığı bilgilerini şimdilik basınla paylaşmıyoruz.” İfadesini kullandı. Haber Merkezi

 

 

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
1 2 3 4 5 6 7 8
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim