Misafir
6,241
5,6203
270,61
ÜYE GİRİŞİ

Emekçi dostu belediye

Saruhanlı Belediyesi ile Tüm Yerel - Sen arasında 1 yıllık toplu iş sözleşmesi imzalandı. Sözleşmeye göre Belediyedeki memur ve sözleşmeli memurların mevcut sosyal denge ücretlerine yüzde 50 zam uygulandı.

Saruhanlı Belediyesi ile Tüm Yerel - Sen arasında 1 yıllık toplu iş sözleşmesi imzalandı. Sözleşmeye göre Belediyedeki memur ve sözleşmeli memurların mevcut sosyal denge ücretlerine yüzde 50 zam uygulandı.

Saruhanlı Belediyesi ile Tüm Yerel Yönetim Çalışanları Sendikası (Tüm Yerel - Sen) arasında 1 yıllık toplu iş sözleşmesi imzalandı. Sözleşmeye göre Belediyedeki memur ve sözleşmeli memurların mevcut sosyal denge ücretlerine yüzde 50 zam uygulandı.

Belediye Başkanlık makamında düzenlenen imza törenine Belediye Başkanı Zeki Bilgin, Tüm Yerel - Sen Genel Başkanı Dr. Hakan Kıran, Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Balıkçı, Yazı İşleri Müdür Vekili Saadet Tunç ve Fen İşleri Müdür Vekili Alican Akar katıldı.

MEMURUN YÜZÜNÜ GÜLDÜRECEK DÜZENLEME

Daha önce yapılan görüşmeler sonucunda varılan mutabakat metinleri taraflar arasında karşılıklı olarak imzalandı. 1 yıl süreyle geçerli olacak anlaşma kapsamında belediyede görevli memur ve sözleşmeli memurların sosyal denge ücretlerine 1 Nisan 2019 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere yüzde 50 zam yapıldı.

Başkan Bilgin, imza töreninin ardından yaptığı açıklamada, memurun yüzünü güldürecek ve bir düzenlemeye imza attıklarını ifade ederek, "Bizler memurun, işçinin, emekçinin hakkını elbette vereceğiz. Sosyal belediyecilik bunu gerektirir. Bugüne kadar nasıl ki memurlarımızı ve işçilerimizin haklarını kollayıp savunduysak bundan sonra da aynı hassasiyetimizi sürdüreceğiz. Hayırlı olsun” dedi.

EN İYİ SÖZLEŞME SARUHANLI’DA YAPILDI

Tüm Yerel - Sen Genel Başkanı Kıran ise memurlara verdiği desteğinden dolayı Başkan Bilgin'e teşekkür ederek, "Manisa bölgesinde orantısal açıdan en iyi sözleşmeyi Saruhanlı Belediyesi ile yaptık. Belediye Başkanımız Zeki Bilgin personeline bir kez daha sahip çıktı. Memurlarımız adına kendisine teşekkür ederim" dedi.

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
1 2 3 4 5 6 7 8
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim