Misafir
6,241
5,6203
270,61
ÜYE GİRİŞİ

Ekonomik kriz en çok Manisa’yı vurdu!

CHP Manisa İl Başkanı Semih Balaban Türkiye’de ekonominin giderek dibe vurduğunu belirterek, Manisa’daki batık kredi tutarının son rakamlara göre 1.4 milyar Lira olduğunu ve ekonomik krizden etkilenen en çok etkilenen illerin başında Manisa’nın geldiğini belirtti.

CHP Manisa İl Başkanı Semih Balaban Türkiye’de ekonominin giderek dibe vurduğunu belirterek, Manisa’daki batık kredi tutarının son rakamlara göre 1.4 milyar Lira olduğunu ve ekonomik krizden etkilenen en çok etkilenen illerin başında Manisa’nın geldiğini belirtti.

CHP Manisa İl Başkanı Semih Balaban, ekonomik krizin hem ülke genelindeki hem de Manisa’daki olumuz tablosunu gözler önüne serdi. CHP’li Balaban yaptığı açıklamada, ekonomideki olumsuz tablonun Manisa’da yansıdığını il genelinde Ocak ayından bu yana kayıtlı işsiz sayısının 13 bin 547 kişi artarak 48 bin 500 işsizden 62 binlere kadar yükseldiğini, her geçen gün işsizliğin artığını ifade etti.

MANİSA BATIK KREDİDE TÜM İLLERİ GERİDE BIRAKTI

CHP’li Balaban yazılı açıklamasında ayrıca, batık kredilerin ülke genelinde arttığının vurgusunu da yaparak, “Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’na göre Mart sonu itibariyle batık kredi tutarı ülke genelinde geçen yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 62.1 artışla 106.3 milyar Lira’ya ulaştı. İl bazında ise en yüksek artış yüzde 99.1 ile Manisa’da 1.4 milyar Lira oldu. Bankaların takipteki alacak tutarının en çok arttığı il maalesef Manisamız oldu. Manisa’da batık kredi oranı yüzde 3.02’den yüzde 5.45’e çıktı. Bu veriler üzüntü verici olup ekonomik krizden en çok etkilenen iller başında Manisa’nın geldiğinin acı göstergesidir’’ ifadelerini kullandı.

“KRİZİ AŞMANIN YOLU ÜRETİMİ ARTIRMAK’’

CHP’li Balaban yazılı açıklamasında, yaşanan ekonomik krizin ancak üretimi artırarak aşılabileceğininde altını çizerek, “Krizi aşmanın yolu tarımda, hayvancılıkta ve her alanda üretim seferberliğini başlatarak köylünün yeniden ciddi bir şekilde desteklenmesi, köylünün yeniden üretimde ciddi bir şekilde yer alması ve kazancının artarak köyden kente göçün önlenmesi gerekir. Kentten köye göçün teşvik edilerek mutlu ve huzurlu yaşamların kurulması gerekir. Ayrıca her türlü israfın önüne geçilerek kaynakların betonarme yapılara ve saltanata değil, doğaya ve insana aktarılması gerekir’’ ifadelerini kullandı.

“İSTANBUL’DAKİ ÇALIŞMALARIMIZA DEVAM EDECEĞİZ’’

Yazılı açıklamasının ikinci kısınmada İstanbul seçimlerinin iptali ile büyük bir hukuk ayıbının ve hak gaspının olduğunu ifade eden CHP’li Balaban, Ekrem İmamoğlu’nun halk nezdinde çok büyük desteğe sahip olduğunu ve 23 Haziran’da 16 milyon İstanbul’lunun, İstanbul ittifakının adayı olarak yerinden kentin seçilmiş Büyükşehir Belediye başkanı olacağının belirtti.

CHP Manisa İl örgütü olarak, İstanbul Seçim Komisyonu ve 17 ilçe örgütüyle birlikte iyi bir organize çalışma yaptıklarının altını çizen CHP’li Balaban açıklamasında, “İstanbul’da oy kullanma hakkı olan fakat ekonomik nedenlerden dolayı İstanbul’a gidemeyecek olan Manisa’daki yurttaşlarımızı dayanışma ağı ile birlikte İstanbul’a götürmeyi hedefliyoruz. Başvuran her vatandaşımıza destek olmaya gayret göstereceğiz. İl örgütü, milletvekillerimiz, belediye başkanlarımız ve ilçe başkanlarımız ile birlikte bayramdan sonra İstanbul’da çalışmalarımızı yapacağız’’ ifadelerini kullandı.

“AKTAN TELEFONLA ARAYARAK BİLGİLENDİRDİ’’

CHP’li Balaban yazılı açıklamasında son olarak, Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin Büyükşehir Belediyespor’a yaptığı destekle ilgili kendisinin yaptığı açıklamadan sonra Kulüp Başkanı Mevlüt Aktan’ın kendisini aradığını ifade ederek, “Yaptığım açıklamadan sonra Büyükşehir Belediyespor Başkanı Sayın Mevlüt Aktan telefonla arayarak verilen bilgilerin yanlış olduğunu, Büyükşehir Belediyesi’nden ciddi bir destek ve kaynak aktarımının söz konusu olmadığını dile getirdi. Ayrıca konu ile ilgili her türlü bilgiyi şahsıma verebileceğini, gerekirse Büyükşehir Belediyespor’un yetkililerinin bu konuda yapabileceğini ve çeşitli fedekarlıklarla bu kulübü yönettiklerini dile getirerek her zaman diyaloğa açık olduklarını ifade ettiler’’ifadelerini kullandı. Haber Merkezi

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
1 2 3 4 5 6 7 8
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim