Misafir
6,2728
5,6483
273,1
ÜYE GİRİŞİ

“Elimizdeki tek enstrüman: eğitim”

İnşaatı devam eden 4 okulda incelemelerde bulunan Manisa Valisi Ahmet Deniz, okullardaki fiziki yapı kadar eğitimdeki niteliğinde önemli olduğunu belirterek, “Öğretmenlerimizle birlikte çalışarak eğitim seviyesini daha da yükseltmek istiyoruz. Çünkü 2023’e ulaşmanın başka çaresi yok, elimizde tek enstrüman eğitim, eğitim, eğitim, diyoruz.”dedi.

İnşaatı devam eden 4 okulda incelemelerde bulunan Manisa Valisi Ahmet Deniz, okullardaki fiziki yapı kadar eğitimdeki niteliğinde önemli olduğunu belirterek, “Öğretmenlerimizle birlikte çalışarak eğitim seviyesini daha da yükseltmek istiyoruz. Çünkü 2023’e ulaşmanın başka çaresi yok, elimizde tek enstrüman eğitim, eğitim, eğitim, diyoruz.”dedi.

Manisa Valisi Ahmet Deniz, Yunusemre Muradiye Cumhuriyet İlkokulu, Yunusemre Kemal Pınar İlkokulu, Yunusemre Sosyal Bilimler Lisesi İnşaatı ile Şehzadeler 2. Anafartalar İlkokulu inşaatında incelemelerde bulundu. Vali Deniz’e YİKOB Başkanı Vali Yardımcısı Ünal Çakıcı, İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Çetin ve teknik personel eşlik etti.

ÖĞRENCİ GÜVENLİĞİNE DİKKAT ÇEKTİ

Yapımı devam eden okullarla ilgili bilgi alan Vali Deniz, okul ve dersliklerde öğrencilerin güvenliğinin ön planda tutulmasını, dersliklerin renklerinin eğitimde motivasyona katkı sağlayacak şekilde yapılmasını belirterek çalışmaların hızlı bir şekilde tamamlanmasını istedi.

İncelemeler sonrasında kısa bir değerlendirmede bulanan Vali Deniz, “ Teknik personelimizle birlikte okul inşaatlarımızı geziyoruz. İlimizin genelinde 12 bin dersliğimiz var. Bunun yaklaşık 6 bini son yıllarda yapılmış, yeni ve modern derslikler. Şu an İlimiz genelinde 7 yüz civarında devam eden inşaatımız var. Bu gün 4 okulumuzun inşaatını gezerek son durumlarına baktık. Bir eksiklikleri var mı kendi gözümüzle görelim istedik. Öncelikli isteğimiz, inşaatların şartnameye uygun kaliteli olarak yapılmasını sağlamak. Bunun için de arkadaşlarımızla beraber inşaatları sık sık kontrol ediyoruz.” dedi.

TEKLİ EĞİTİME HIZLI GEÇİŞ

Manisa’da tamamen tekli eğitime geçilebilmesi için 300 yüz civarında eksik derslik olduğunu ve bunlarında hızlı bir şekilde bitirilerek tekli eğitime geçileceğine değinen Vali Deniz, “Manisa tekli eğitime Türkiye’de en hızlı geçecek ilerden bir tanesi, çünkü geçmişten bu güne çok güzel yatırımlar yapılmış, halen de devam ediyor. Manisa’nın güzel tarafı hayırsever insanlarımız var onlarında önemli katkıları var, onlara da sizlerin huzurunda buradan teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.  

ELİMİZDE TEK ENSTRÜMAN: EĞİTİM

Okullarda eğitimde fiziki altyapının önemli olduğu kadar, niteliğinde çok önemli olduğunu vurgulayan Vali Deniz şöyle konuştuAmacımız, Manisa’da eğitimin niteliğini de yukarılara çıkarmak. Fiziki mekânlar önemli, okullarımızı geziyoruz gerçekten dört dörtlük. Ama asıl olan okuldaki eğitimin niteliği. Öğretmenlerimizle birlikte gece gündüz demeden, gönül birliğiyle çalışarak eğitim seviyesini daha da yükseltmek istiyoruz. Çünkü 2023’e ulaşmanın başka çaresi yok, elimizde tek enstrüman eğitim, eğitim, eğitim, diyoruz.” Haber Merkezi

 

 

 

 

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
1 2 3 4 5 6 7 8
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim