Misafir
6,4302
5,768
283,69
ÜYE GİRİŞİ

Erdoğdu’dan 1,5 milyonluk tasarruf

Kurulduğu 2012 yılından bu yana kirada hizmet verdiği binasından eski Emniyet Müdürlüğü binasına taşınan Yunusemre Kaymakamlığı, kendi hükümet binasına geçeceği yaklaşık 5 yılda devlete 1,5 milyonluk tasarruf sağlayacak.

Kurulduğu 2012 yılından bu yana kirada hizmet verdiği binasından eski Emniyet Müdürlüğü binasına taşınan Yunusemre Kaymakamlığı, kendi hükümet binasına geçeceği yaklaşık 5 yılda devlete 1,5 milyonluk tasarruf sağlayacak.

Muzaffer Kirt

Kurulduğu 2012 yılından bu yana kirada hizmet veren Yunusemre Kaymakamlığı, 27 Mayıs Pazartesi gününden itibaren eski Emniyet Müdürlüğü binasında hizmet vermeye başlayacak.

Bina yetersizliğinden dolayı ilçe kurumları dağınık alanda hizmet veren Yunusemre Kaymakamlığı, yeni binaya taşınmasıyla birlikte tüm kurumlarını bir araya toplayarak vatandaşa daha hızlı ve kaliteli hizmet verecek.

YAKLAŞIK 5 YIL SONRA KENDİ BİNASINA TAŞINACAK

Yıllık 300 bin lira kira gideri olan Yunusemre Kaymakamlığı, projeleri tamamlanan hükümet konağının inşaatı tamamlana kadar  eski Emniyet Müdürlüğü binasını kullanacak. 4-5 yılda tamamlanması beklenen hükümet binasına taşınana kadar Yunusemre Kaymakamlığı, bu süre içerisinde yaklaşık 1,5 milyonluk tasarrufla devlete önemli oranda kazanç sağlayacak.

Yunusemre Kaymakamı Ahmet Erdoğdu, 27 Mayıs Pazartesi gününden itibaren yeni binada hizmet vermeye başlayacaklarını belirterek, yaşanan süreçle ilgili şu bilgileri verdi “İl Emniyet  Müdürlüğüne ait Uncubozköy Mahallesi 3474 Ada 8 Parselde bulunan arsa üzerindeki binanın boşaltılarak yıkılacağı bilgisi alınması üzerine, Hükümet Konağı tamamlanana kadar kira ve diğer ortak giderlerde tasarruf sağlanarak kamu kaynaklarında israfın önlenmesi ve kurumların ortak bir çatı altında toplanarak vatandaşa hizmet sunumunun daha etkin ve verimli olması amacı ile Kaymakamlığımıza bağlı birimlerimizle birlikte tahsisinin sağlanması için yapılan girişimler sonucu Valiliğimizin onayı gereğince Kaymakamlık Hizmet Binası olarak tahsis edilmiştir. Cumhurbaşkanlığınca toplum refahını artırmaya yönelik harcamalarda kullanılmak üzere "toplum refahı hizmetleri kaleminden" Valiliğimize tahsisi edilen ve Valiliğimizce de Kaymakamlığımıza ayrılan ödenek ile binanın tadilat işlemleri tamamlanmıştır.
Taşınacağımız Hükümet Konağı 3  kat olup, bodrum dahil kapalı alanı 3 bin 300 metrekaredir.”
8 KURUMLA HİZMETLER HIZLANACAK

Kaymakam Erdoğdu, yeni binada 8 kurumun bir arada hizmet vereceğini kaydederek bu kurumları şöyle sıraladı “Bu binada; 
İlçe Yazı İşleri Müdürlüğü, İlçe Emniyet Müdürlüğü, İlçe Mal Müdürlüğü, İlçe Müftülüğü, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Gençlik ve Spor Müdürlüğü,  
İlçe Nüfus Müdürlüğü, İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürlüğü olmak üzere toplam 8 kurum bulunmakta olup, Yunusemre Kaymakamlığı ile bağlı birimleri 27.05.2019 tarihinde hizmet vermeye başlayacaktır. Dağınık halde bulunan Kaymakamlığımıza bağlı birimlerinin bir araya toplanması, geniş alanlarda hizmet sunumunun sağlanması suretiyle vatandaşın rahat ortamlarda ve en hızlı şekilde hizmetten faydalanması sağlanacaktır.”

 

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
1 2 3 4 5 6 7 8
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim