Misafir
6,4302
5,768
283,69
ÜYE GİRİŞİ

Birey Lisesi’nden muhteşem mezuniyet

Manisa’nın en seçkin eğitim kurumlarından Özel Birey Temel Lisesi’nin 12. Sınıf öğrencileri için Şehzadeler Belediyesi Bedesten Salonu’nda muhteşem bir mezuniyet töreni düzenlendi. Törende kep fırlatan öğrencilerin sevincine veliler de ortak oldu.

Manisa’nın en seçkin eğitim kurumlarından Özel Birey Temel Lisesi’nin 12. Sınıf öğrencileri için Şehzadeler Belediyesi Bedesten Salonu’nda muhteşem bir mezuniyet töreni düzenlendi. Törende kep fırlatan öğrencilerin sevincine veliler de ortak oldu.

Hülya Kılınç

Özel Birey Temel Lisesi’nin 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı Mezuniyet Töreni Şehzadeler Belediyesi Bedesten Salonu’nda düzenlendi.

Yunusemre Kaymakamı Ahmet Erdoğdu, Özel Birey Temel Lisesi Kurucusu Seyfettin Değirmenci, öğretmen, öğrenci ve velilerin yoğun ilgi gösterdiği mezuniyet töreninde yapılan saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından okul müdürü Nildehan Tabaroğulları bir konuşma yaptı.

NE İSTEDİĞİNİ BİLEN GENÇLER

Nildehan Tabaroğulları, vatana, millete yararlı, özgüveni yüksek, cesur gençler yetiştirmenin gururunu yaşadıklarını belirterek  konuşmasında şu ifadeleri kullandı “Saygı değer velilerimiz sizlerden emanet olarak aldığımız değerli evlatlarınızı öğretmenlerim ve tüm çalışma arkadaşlarım ile birlikte özgüveni  yüksek ne istediğini bilen hedefleri için cesaretle hareket eden, bilgili görgülü  ülkesini ve insanları seven bireyler olarak sizlere tekrar takdim etmenin heyecanı içendeyiz. 

“EMEK VE ÇALIŞMANIN DEĞERİNİ ÖĞRETTİK”

Sevgili genç arkadaşlarım; biz hata yapmanın hile yapmaktan  daha onurlu olduğunu, tüm söylediklerinizin  doğru olmasını, dürüstlüğü kazanmak kadar kaybettiğinde  rakibini  alkışlamanın erdem olduğunu, kazanılan  1 liradan bulunan 5 liradan değerli olduğunu, emeğin ve  çalışmanın değerini öğrettik. Başarının  iki temele dayandığını, bunların da gayret ve kendine inanç olduğunu öğrettik. Okula ilk başladığınız günden bu yana birçok günleriniz oldu ama artık onlar okul anılarınıza dönüşüyor. Biliniz ki her mezuniyet bir başka zamanın başlangıcıdır. Sizlerin gelecekte başarıyla okulunuzu bizleri ve ailelerinizi en iyi şekilde temsil edeceğine olan inancımız tamdır.

“MEMLEKETİNİZİN  VE MESLEĞİNİZİN ŞEREFİ İÇİN…”

Size bugün hiçbir okulun veremeyeceği, hiçbir müfredat programının kazandıramayacağı, bilgileri ve görgüleri temin edecek olan büyük hayat okulunun eşiğindesiniz. Bu okuldan çıkmak için ölmek lazımdır.

Yaşadığınız müddetçe  artık hocalarınıza yaranmak için değil, anne-babalarınızın gönlünü hoş etmek için değil, iyi not almak için değil, sınıfta kalmamak için değil, yedikçe   acıkan merakınızı doyurmak için, memleketinizin  ve mesleğinizin şerefi için ve nihayet  kendi başarınız için program  ve disiplin zoruyla değil, anlamak ve çalışmak aşkıyla durup dinlenmeden öğrenecek ve deneyeceksiniz. Sizi  buradan hayata uğurlarken diyeceğim şu ki; karşınıza zorluklar ve engeller çıkacak, yeri gelecek hayat sizi yanıltacak. Sevinçleriniz hüzünlere, hüzünleriniz sevinçlere dönüşecek. Yılmayın, pes etmeyin. Düştüğünüz zamanlar olacak, daha dimdik kalkmasını bileceksiniz. Hayata yenilmeyecek, hayatı yeneceksiniz. Esas sınavınız şimdi başlıyor.

“ÜLKEMİZİN UMUDU VE GÜVENCESİ SİZLERSİNİZ”

Değerli gençler, ülkemizin umudu ve güvencesi sizlersiniz. Bu gerçeği Ulu Önder Atatürk “Bütün umudum gençliktedir” diyerek ülkeyi ve  bütün değerlerini gençlere emanet ederek göstermiştir. İnanıyorum ki sizler umutları ve güveni boşa çıkarmayacak, ülkemizi çağdaş uygarlık düzeyine çıkaracaksınız. Bilim ve teknolojik gelişmeleri izleyecek, o gelişmeleri öğrenerek milletimizin değerli evlatlarına hizmet olarak sunacaksınız. Buna bütün kalbimle inanıyorum.

VELİLERE DE TEŞEKKÜR

Değerli velilerim, böyle sevgi ve saygı dolu, yürekleri pırıl pırıl evlatları bu memlekete kazandırdığınız ve bize de mükemmel çocukların hayatına  küçük de olsa dokunma şansı verdiğiniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Ülkemizin geleceği siz değerli gençlerimizin. Bundan sonraki her başarınız gurur kaynağımız olacaktır. Yolunuz, bahtınız açık olsun.”

‘CESUR VE UMUTLU OLUN’ TAVSİYESİ

Konuşmasının sonunda gençlere küçük bir örnek veren Tabaroğulları, 10 yıl önce öğrencisiyken bugün aynı okulda meslektaşı olan iki öğretmeni sahneye davet etti. Sahneye çıkan Özel Temel Birey Lisesi Rehber Öğretmeni Ayşegül Örümlü ve Kimya Öğretmeni Hüseyin Avni Başlı,  okul dönemlerinden küçük birer anı anlatarak, cesur ve gelecekle ilgili umutlarını her zaman diri tutmalarını tavsiye ettiler.

Konuşmaların ardından öğrenciler sahneye çıkarak, öğretmenlerinin elinden mezuniyet belgelerini aldı. Keplerini havaya fırlatarak sevinçlerini ifade eden gençler, daha sonra davul zurna eşliğinde Bedesten Salonu’nun önündeki alanda hep birlikte oyun oynayıp, halay çekerek mezun olmanın sevincini yaşadılar.

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
1 2 3 4 5 6 7 8
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim