Misafir
6,4302
5,768
283,69
ÜYE GİRİŞİ

“Gediz Ovası tarımsal sit alanı ilan edilsin”

Manisa’da jeotermal enerji sahalarının Manisa tarımı ve Manisalılar için tehdit edici boyutlara ulaştığını kaydeden MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, Gediz Ovasının tarımsal sit alanı ilan edilmesini talep etti.

MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, TBMM’de yaptığı konuşmada  Manisa’da jeotermal enerji sahalarının Manisa tarımı ve Manisalılar için tehdit edici boyutlara ulaştığını  belirterek Gediz Ovasının tarımsal sit alanı ilan edilmesini istedi.

YILLIK TARİM GELİRİ 3 MİLYAR DOLAR

Jeotermal enerji kuyularının Manisa tarımını olumsuz etkileyeceğini belirten Akçay “Manisa ve daha geniş kapsamda Gediz Ovası Türkiye’nin tarım ve gıda deposudur. Bölgede 12 ay tarım yapılabilmektedir. İl tarım müdürlüğünün 2017 raporuna göre sadece Manisa’nın yıllık tarım geliri yaklaşık 3 milyar dolardır” dedi.

 

“JEOTERMAL KUYU 3 BİN 500’E ÇIKACAK!”

Gediz Ovasının halihazırda büyük bir kirlilikle mücadele ettiğini ve jeotermal enerji kuyularının da tehdit edici boyutta olduğunu belirten Akçay

“Sadece Manisa’da 300 civarında olan jeotermal kuyusunun önümüzdeki dönemde 3.500’e ulaşması öngörülmektedir. Çevreye, tarım alanlarına, insan yaşamına, yer altı sularına etkisi bilinen bu kuyuların 25 yıl sonunda Türkiye’nin enerji ihtiyacını karşılama oranı sadece yüzde 2-2,5 civarında olması tahmin edilmektedir. Her ne kadar jeotermal enerji temiz ve yenilenebilir bir enerji kaynağı olarak bilinse de birinci derece tarım bölgelerine, yerleşim yerlerine yakın ve özellikle tarım deposu Gediz Havzasında jeotermal kuyuları verimli tarım arazilerini ve insan sağlığını tehdit etmektedir. Bu kapsamda acil önlemlerin alınması gerekmektedir. İlk aşamada Gediz Ovası tarımsal SİT alanı ilan edilmesinin uygun olacağını düşünüyoruz.”ifadesini kullandı.

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
1 2 3 4 5 6 7 8
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim