Misafir
6,4302
5,768
283,69
ÜYE GİRİŞİ

Esnaftan ekonomik krize karşı kampanya!

Ekonomik kriz dolayısıyla satış yapmakta zorlanan esnaf için kampanya başlatıldı. MESO’nun başlattığı “Alışverişini yerel esnaftan yap esnafına sahip çık” kampanyası ile yerel esnaftan alışveriş yapılması sağlanacak.

Ekonomik kriz dolayısıyla satış yapmakta zorlanan esnaf için kampanya başlatıldı.  MESO’nun başlattığı “Alışverişini yerel esnaftan yap esnafına sahip çık” kampanyası ile yerel esnaftan alışveriş yapılması sağlanacak.

Muzaffer Kirt

Manisa Esnaf ve Sanatkarlar Odası (MESO) yerel esnaftan alışveriş yapılmasına destek olmak amacıyla “Alışverişini yerel esnaftan yap esnafına sahip çık” adıyla kampanya başlattı. Manisa Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Bahattin Akyüz, “Kaderini, yaşantısını Manisa’ya bağlamış, Manisa’da yaşayan üzerimde yok sonra veririm dediğin iyi ve kötü günde birlikte olduğun esnafına sahip çık” dedi.

“ESNAFINA SAHİP ÇIK Kİ DEVLET YAŞASIN”

Başkan Akyüz, esnafına sahip çık ki devlet yaşasın misali esnaf sanatkar teşkilatının ülkenin lokomotifi olduğunu belirterek şunları söyledi “Küçük esnafımız az da olsa kazandığının vergisini devletimize vererek devletimizin ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kalkınmasında fayda sağlıyor. Dolaysıyla yerel esnafına her zaman sahip çıkması gerekiyor. Çünkü yerel esnafına sahip çıktığı zaman Manisa’ya, yaşadığı şehre sahip çıkmış oluyor. Esnaf dediğin çocuğunu, aileni emanet edebildiği, her zaman için güvenlik gücü gördüğü esnaf mahallenin bekçisidir. Onun için esnafımıza sahip çıkalım, esnafımızdan alışveriş yapalım diye kampanyalar düzenliyoruz. Yerli sermaye gibi Manisa’mızda kalsın. Alışveriş yaparak her şey Manisa’da kalsın. Devletimiz her zaman esnaf ve sanatkara yardımcı oluyor.”

ESNAF ZOR GÜNLER GEÇİRİYOR

Vatandaşların yerel esnaflara sahip çıkmasını isteyen Akyüz, “Yerel esnaf her zaman vardır. Doğduğumuzdan ölümümüze kadar her zaman için mahallemizde, sokağımızda, semtimizde vardır. Ama büyük firmaların oluşturduğu alışveriş merkezlerine halkımız biraz daha rehavet ediyor. Ama şu gerçek ki bunlar bugün var, yarın yoklar. Yerel esnafımızdan alışveriş yapalım. Küçük esnafın kazandığı vergi burada kalır ama büyük firmaların vergileri kurumlarına gider. Bu konuda halkı bilinçlendiriyoruz. Ekmeğinizi bakkaldan, etinizi kasaptan, meyve sebzelerinizi manavdan alınız. Bu tür şeylerle yerel esnafımızın her zaman için kapısını çalalım. Kim size dükkana girdiğinizde hoş geldin, giderken güle güle dediğini düşünün onu mutlaka küçük esnaf söyler. Kurumsal firma çalışanları ne kesinlikle hoş geldin der, ne de güle güle der. Zor günler geçiren küçük esnafımızdan alışveriş yapalım. Esnafımızda yaşasın var olsun, çünkü her zaman bize lazım, halkımıza lazım, şehrimize lazım” diye konuştu.

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
1 2 3 4 5 6 7 8
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim