Misafir
6,5992
5,8711
254,32
ÜYE GİRİŞİ

Sağlıkçılardan ‘aşırı iş yükü’ protestosu

Sağlık Sen Manisa Şubesi, Manisa Şehir Hastanesinde sağlık personeli sayısının yetersiz olduğunu ve mevcutta çalışan personelin aşırı iş yüküne maruz kaldığı gerekçesiyle hastane bahçesinde eylem yaptı.

Sağlık Sen Manisa Şubesi, Manisa Şehir Hastanesinde sağlık personeli sayısının yetersiz olduğunu ve mevcutta çalışan personelin aşırı iş yüküne maruz kaldığı gerekçesiyle hastane bahçesinde eylem yaptı.

Muzaffer Kirt

Sağlık Sen Manisa Şubesi, Manisa Şehir Hastanesinde sağlık personeli sayısının yetersiz olduğunu ve mevcutta çalışan personelin aşırı iş yüküne maruz kaldığını öne sürerek, hastane önünde eylem yaptı.

Manisa Şehir Hastanesi önünde düzenlenen eylemde basın açıklamasında bulunan Memur-Sen Manisa İl Temsilcisi ve Sağlık Sen Manisa Şube Başkanı Mustafa Irgatoğlu, şehir hastanesinde görev yapan sağlık çalışanlarının aşırı iş yükü altında olduğunu belirterek şu ifadeleri kullandı “Ülkemizde sağlıkta dönüşümle birlikte yapılan çalışmalar neticesinde hasta memnuniyeti önemli oranda artarken, dönüşümün mimarı olan sağlık çalışanlarının memnuniyeti benzer seviyede artmamış, bununla birlikte sağlık çalışanlarında tükenmişlik sendromu gelişmiştir. Bu tablonun ortaya çıkmasındaki ana unsurlar arasında sağlıkta şiddet, adaletsiz ücret uygulamaları ve üstesinden gelinemeyen iş yükü gibi sorunlar öne çıkmakta ve bu sorunlar çalışanların motivasyonunu gün geçtikçe aşağıya çekmektedir.

PERSONEL YETERSİZ İŞ YÜKÜ FAZLA

Sağlık çalışanları, çalışan sayısındaki yetersizliğe, iş yükünün artmasına ve çözüm bekleyen sorunlar karşısındaki yıpranmışlığına rağmen var gücüyle çalışmaya devam etmiştir. Ortaya konulan özveriyle beraber sağlık personeli sayısındaki ihtiyacın hala daha giderilmemiş olması nedeniyle sağlık çalışanları endişeli bir bekleyiş içerisindedir. Personel eksikliği nedeniyle bazı servisler optimum hizmet standardına gelmediği gibi hastane yönetimi de kendi içerisindeki imkanları zorlayarak bu servislerin hizmete girmesini sağlamaya çalışmaktadır. Koroner yoğun bakım ve çocuk yoğun bakım gibi ilimiz için de ihtiyaç olan birimlerin açılması ve hizmet vermekte olan diğer servislerde çalışan arkadaşlarımızın üzerindeki iş yükünün azalması için özellikle hemşire ihtiyacının ivedilikle giderilmesi gerekmektedir. Diğer taraftan bu iş yoğunluğu personel eksikliği giderilmediği sürece bitmeyecek ve vatandaşların da beklediği hizmeti yeterince alamamasına sebep olacaktır.”
AYDA 12 NÖBET!
Bürokrasinin bu konuda iyi niyetle çaba sarf ettiğini ve bu eksiklikleri gidermek için çalışmalar yaptığını bildiklerini kaydeden Irgatoğlu, "Bu çalışmaların hızlandırılması ve bir an evvel sonuçlandırılması gerekmektedir. Gereksiz yere yapılmış ve geçici görevle farklı kurumlarda çalışan personelin durumu da gözden geçirilmeli, sağlıklı bir istihdam sağlanması için çaba gösterilmelidir. Şehir hastanesi gibi, Merkez Efendi Devlet Hastanesi ve hatta Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi de personel eksikliği ve ayda 12 nöbetlere varan nöbet sayısının yanı sıra aşırı iş yoğunluğu sorunuyla karşı karşıyadır. İl merkezinde ve ilçelerde ihtiyaç duyulan tüm hastanelerimize atama yapılmaması telafisi mümkün olmayan sorunları de beraberinde getirecektir. Sağlık Sen Manisa Şubesi olarak sağlık hizmetlerinin kaliteli bir şekilde sunulması için sorumlu sendikacılık anlayışımız gereği çalışmalarımızı yönetişim mantığıyla sürdürüyoruz. Sağlık çalışanlarının yaşamış olduğu sorunları dile getirirken, çözüm için atılması beklenen adımları da takip etmeye devam edeceğiz. Yaşanılan sorunlar karşısında yerelde ve Bakanlık merkezinde ilgililerin gereken çalışmaları yapması sağlık personelinin endişesini ortadan kaldıracağı gibi, şehir hastanelerinden beklenen kalitenin bir an evvel yakalanması açısından da önem arz etmektedir”ifadesini kullandı.  

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
1 2 3 4 5 6 7 8
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim