Misafir
6,5968
5,8668
253,98
ÜYE GİRİŞİ

Daire satmak için kandıranlar utansın

Güzelyurt Mahallesi’nin yanındaki MOSB Atıksu Arıtma Tesisi Büyütme Projesini durdurduklarını müjdeleyen Başkan Sait Türek, tesisin yanlış yerde olduğu ve kentlerin batıya doğru büyüyeceği yönündeki eleştirilere “Burası Amerika mı? Bu şehrin birçok yönü büyümeye açık

Güzelyurt Mahallesi’nin yanındaki MOSB Atıksu Arıtma Tesisi Büyütme Projesini durdurduklarını müjdeleyen Başkan Sait Türek, tesisin yanlış yerde olduğu ve kentlerin batıya doğru büyüyeceği yönündeki eleştirilere “Burası Amerika mı? Bu şehrin birçok yönü büyümeye açık. Ama batısında bir altın madeni var; Organize Sanayi Bölgesi. O bölgelerde ev yaparken ‘Bu arıtma tesisi kalkacak siz daireyi alın’ deyip kandıranlar utansın”cevabını verdi.  

Muzaffer Kirt

Manisa’da Organize Sanayi Bölgesi’nin her yıl geleneksel hale gelen iftar yemeği bu yıl da yoğun bir katılımla yapıldı. MOSPARK içindeki otelde düzenlenen yemeğe Manisa Valisi Ahmet Deniz, Manisa Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mehmet Palabıyık, Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Çiçekli, Yunusemre Belediye Başkanı Mehmet Çerçi,  1’inci Komando Eğitim Tugay Komutanı Albay Güven Dere, Yunusemre Kaymakamı Ahmet Erdoğdu, AK Parti Manisa İl Başkanı Berk Mersinli, Şehzadeler Belediye Başkan Yardımcısı Atilla Efendioğlu, Manisa Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Sait Türek, Manisa Ticaret Borsası Başkanı Sadık Özkasap, Manisa Ticaret ve Sanayi odası Başkanı Mehmet Yılmaz, kurum müdürleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve organize sanayi bölgesindeki iş adamları katıldı. Oruçların açılmasını ardından Manisa Müftüsü Sinan Cihan dua okudu.

“ZOR DÖNEMDE BİRLİK ÖNEMLİ”

MOSB Başkanı Sait Türek, yemekte yaptığı konuşmasında her yıl düzenledikleri iftar yemeğini bu yıl da gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirterek “Ramazan ayında yardımlaşmanın, dayanışmanın, merhametin ön plana çıkmasını diliyoruz. Soframızı sanayi dostlarımız ve Manisalılar ile paylaşmaktan, değerleri yaşatmaktan mutluluk duyuyoruz. Hem dünya siyasetinde hem de ekonomide yaşatan zorluklar hepimizi daha güçlü olmaya, ülkemizin geleceği için daha çok üretmeye mecbur kılıyor. Böyle zor dönemlerde birlik ve beraberlik her zamankinden daha da önemlidir” dedi.

“BÖLGEMİZE YAPILAN BAZI HAKSIZ İTHAMLAR VAR”

Güzelyurt Mahallesi’nde bulunan organize sanayi bölgesine ait kapasite artışı yapılması planlanan arıtma tesisiyle ilgili eleştirilere de cevap veren Türek, kentin genişlemesiyle birlikte lüks sitelerin yapılmaya başlandığı Güzelyurt Mahallesi’nde yapı kooperatifi başkanlarının atıksu arıtma tesisinin kötü koku yaydığı ve şehrin dışına taşınması talebini eleştirdi. Türek şöyle devam etti “Organize Sanayi Bölgemize yapılan bazı haksız ithamlar var. Organize Sanayi Bölgemiz 1966’dan beri burada. Türkiye’de ilk arıtma tesisini faaliyete geçiren bölgelerden biriyiz. OSB bu bölgeye yapıldığında şehirle arasında yaklaşık 10 kilometre mesafede sadece Kızılay Kan Bankası vardı. Bu planları yaparken, bu günkü belediyeyi konuşmuyorum, geçmişte görev yapan başkanlardan ve meclisten bahsediyorum.”

“BURASI AMERİKA MI?”

Manisa Organize Sanayi Bölgesi’ni bir madene benzeten Türek,” Bir arkadaşımız çıktı, ‘şehirler batıya büyür, neden buraya arıtma tesisi yaptınız’ diyor. Burası Amerika mı? Bu şehrin birçok yönü büyümeye açık. Ama batısında bir altın madeni var; Organize Sanayi Bölgesi. Yaklaşık 55 bin çalışan olan bir maden. Bu maden çalışırken de çevre için harcayacak parası var. Arıtma tesisi yapıldığında o bölgede bir tane daire yoktu. O bölgelerde ev yaparken ‘Bu arıtma tesisi kalkacak siz daireyi alın’ deyip kandıranlar utansın” diye konuştu.

“KİMSE DAĞDAN GELİP BAĞDAKİNİ KOVMAZ!”

Yanlışa yanlışla cevap vermeyeceklerini ve yılmayacaklarını ifade eden Türek  “Biz Manisa’mıza, geleceğimize iyi şeyler yapma arzusundayız. Yanlışa yanlışla cevap vermek tarzımız değil. Yeni arıtma tesisini başka bölgede yapacağız. Bunlar bilinmesi gereken gerçekler. İnşallah bundan sonra kimse dağdan gelip bağdakini kovmaz. Bu vesileyle OSB’nin arıtma tesisinin de o bölgede yapılmayacağının bilgisini vermiş olayım. Her ne kadar planlarda orada yer alsa da biz tesisimizi oraya yapmayacağız”dedi.

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
1 2 3 4 5 6 7 8
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim