Misafir
6,4302
5,768
283,69
ÜYE GİRİŞİ

19 Mayıs’ın ateşi 100 yıldır aydınlatıyor

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramının 100. Yıldönümünü dolayısıyla Manisa protokolü yayımladıkları mesajlarında, 19 Mayıs 1919'da Atatürk'ün Samsun'da başlattığı ve zaferle sonuçlanan özgürlük hareketinin gençler tarafından hala devam ettiği vurgulandı.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramının 100. Yıldönümünü dolayısıyla Manisa protokolü yayımladıkları mesajlarında, 19 Mayıs 1919'da Atatürk'ün Samsun'da başlattığı ve zaferle sonuçlanan özgürlük hareketinin gençler tarafından hala devam ettiği vurgulandı.

TÜRK GENÇLİĞİNİN GÖREVİ

Manisa Valisi Ahmet Deniz, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramının 100. Yıldönümünü dolayısıyla yayımladığı mesajında şu ifadeleri kullandı “Tarihimizin dönüm noktalarından biri olan 19 Mayıs 1919'da Büyük Önder Atatürk'ün Samsun'da başlattığı özgürlük hareketi, tüm yurdumuza yayılmış, halkımızın azim ve kararlığıyla hep birlikte verilen mücadele sonucunda büyük zafere ulaşılmıştır. Kurduğu Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin gelişerek yükselmesinin ancak Türk gençliğinin çalışkanlığı ve azmiyle başarılabileceğini düşünen Atatürk, Cumhuriyetimizin ve inkılapların muhafazası ve savunulması görevini, birçok sözünde vurguladığı gibi her zaman inandığı ve en çok güvendiği Türk gençliğine vermiştir. Bugün gösterdiğimiz çabalar, yapılan çalışmalar geleceğimizin teminatı gençlerimizi yarınlara en iyi şekilde hazırlamak, onlara daha güçlü, daha müreffeh bir ülke bırakmak içindir.  Bu duygu ve düşüncelerle, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Aziz Şehitlerimizi rahmet ve şükranla anıyor, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını kutluyorum.

ÇELİK “GENÇLİĞİMİZ DEVLETİMİZİN GELECEĞİDİR”

Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında “Gazi Mustafa Kemal’in 19 Mayıs 1919 da Samsun’a ayak basması, Anadolu’nun İstiklal Mücadelesinin meşalesidir. İstiklal Mücadelesi bu hareketin aydınlığında Anadolu’nun her yerine büyük bir azimle yayılmıştır. Bundan 100 yıl önce, 19 Mayıs’ta Samsun’da başlayan bu kutlu mücadele, Büyük Taarruz Zaferiyle taçlanarak Türkiye Cumhuriyetinin temellerini oluşturmuştur. Dünyanın medeniyetler beşiği konumundaki vatan toprağımız Anadolu’yu dün işgal eden güçler, bu gün de kılık ve taktik değiştirerek saldırılarını sürdürmektedir. Ancak çok iyi bilinmelidir ki; Kim ne yaparsa yapsın, hangi kılığa girerse girsin ve içimizdeki hangi uşaklar, hainler, gafiller, maşalar ve kandan beslenenlerle işbirliği yaparsa yapsın, muasır medeniyet yolundaki kutlu yürüyüşümüz yüz yıllardır olduğu gibi bugünde kararlılıkla devam edecek ve Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır. Türkiye Cumhuriyetinin kuruluş hedeflerine erişmede en büyük güç kaynağımız; milletimizin bağımsızlık ideali, milli irade, kahraman şehitlerimiz ve gençlerimizdir. Gençlerimizin daha iyi imkânlara ve donanıma kavuşması yurt genelinde hükümetimiz, Şehzadelerde ise hemşerilerimize, kurumlarımız ve belediye olarak her türlü imkânı tahsis ediyoruz. Bu düşüncelerle Milli Mücadelenin 100.yılında Gazi Mustafa Kemal ve kahraman silah arkadaşlarını, bu vatan için can veren şehitlerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyor, sevgili gençlerimizin ve aziz milletimin “19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını içtenlikle kutluyor, selam ve sevgilerimi sunuyorum” dedi.

TARİHTE ÖRNEĞİ OLMAYAN BİR ZAFER

19 Mayıs 1919 günü Samsun'dan bir kurtuluş meşalesi yakıldığına vurgu yapan Başkan Çerçi ise,  yayımladığı mesajında şu ifadelere yer verdi: “19 Mayıs 1919, zafere giden yolda ülkemiz ve milletimiz adına atılan en önemli adımdır.  Milli mücadele sürecinde Türk Milleti Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde kurtuluş mücadelesini, tarihte örneği olmayan bir zaferle şehitler vererek kazanmıştır. Atatürk, bu anlamlı günü geleceğimizin teminatı Türk Gençliğine armağan ederek gençlere verdiği önemi göstermiştir. Bugün ile yarın arasında köprü olan gençlerimiz, yarınlarımızın, Türkiye Cumhuriyeti'nin teminatıdır. Yunusemre Belediyesi olarak geleceğimizin teminatı olan çocuk ve gençlerin kendine güvenen, eğitimli, sağlıklı, ahlaklı ve vatansever olarak yetişmesi için projeler üretiyoruz. Bünyemizde bulunan spor kulübümüzde genç sporcular yetiştiriyoruz. Biz biliyoruz ki geleceğin Türkiye’si gençlerin omuzlarında yükselecektir. Bu duygu ve düşüncelerle; başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimizi saygıyla anıyor; milletimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyorum." Haber Merkezi

 

 

  Yorum Yazın :Misafir

  Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

  Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
  1 2 3 4 5 6 7 8
  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim