Misafir
6,4044
5,707
257,32
ÜYE GİRİŞİ

Devletin Manisa’ya yatırımı azaldı!

CHP Manisa Milletvekili Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu, Manisa’da kamu yatırımlarının yüzde 70 azaldığını ve aynı büyüklükteki illerin en az üç katı ödenek aldığına dikkat çekerek, devletin birçok yatırım inşaatını durdurduğunu ileri sürdü.

CHP Manisa Milletvekili Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu, Manisa’da kamu yatırımlarının yüzde 70 azaldığını ve aynı büyüklükteki illerin en az üç katı ödenek aldığına dikkat çekerek, devletin birçok yatırım inşaatını durdurduğunu ileri sürdü.

CHP Manisa Milletvekili Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu, 2017 yılında Manisa’ya yapılan kamu yatırımları için ayrılan ödeneklerin 506 milyon liradan, 2018 yılında 155 milyon liraya düşmesine tepki göstererek,  Manisa’ya hak ettiği değerin verilmesi gerektiğini ifade etti.

MANİSA YATIRIM DAĞILIMINDA 46. SIRADA

Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı internet sitesinde yayınlanan “2018 yılı Yatırımların İllere Göre Dağılımı” tablosunda Manisa’nın 81 il içerisinde 46. sırada bulunduğunu kaydeden Bakırlıoğlu, diğer illere ayrılan ödenek rakamlarına dikkat çekti. CHP Manisa Milletvekili Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu yaptığı basın açıklamasında; 2018 yılında ülke genelinde toplam 94,9 milyar lira kamu yatırımları için para harcanmıştır.

EGE BÖLGESİNDE EN AZ YATIRIM MANİSA’YA

Ege Bölgesi’nde 2018 yılında Manisa’ya 155 milyon lira para ayrılırken, İzmir’e  2 Milyar TL, Balıkesir’e 279 Milyon TL, Denizli’ye 268 milyon TL ve Aydın’a  174 Milyon TL bütçeden kamu yatırımları için pay ayrıldığının altını çizen Bakırlıoğlu “Görüldüğü üzere hepsi bizden daha fazla yatırım ödeneği almışlardır. Manisa ile aynı büyüklükteki iller en az üç katı ödenek alırken,

daha küçük olan illerden; Aksaray’da 1milyar 270 milyon lira, Artvin’de 556 milyon lira, Zonguldak’ta ise 485 milyon lira kamu yatırımlarına para ayrılmıştır. 

“HÜKÜMETİN MANİSA’YI GÖZDEN ÇIKARDIĞININ GÖSTERGESİDİR”

Manisa 81 il içerisinde; Gayri safi Yurtiçi Hasıla bakımından 11. Canlı hayvanlar değeri bakımından 6. Tarımsal üretimi ile 7. Ödediği vergi ile 18. Yaptığı ihracat ile 8. Nüfus bakımından 14. Yüzölçümü bakımından ise 17. sırada bulunmaktadır. Bu kadar önemli, ülke ekonomisine bu kadar artı değer yaratan, sürekli göç alan ve büyüyen bir ilde yatırım harcamalarının  yüzde 70 oranında azalması  Hükümetin Manisa’yı gözden çıkardığının göstergesidir.

2018 yılında kamu yatırımlarına harcanan 155 milyon lira ise devam eden yatırımlar olup, yeni yatırım yoktur. Akhisar çevre yolu başta olmak üzere birçok yatırım inşaatı durdurulmuştur. Manisa ilçelerini birbirine ve çevre il ve ilçelere bağlayan bir çok yol yapılmamıştır.”ifadesini kullandı.

“Manisa Milletvekili olarak Manisa’nın hakkını savunmak benim görevim”diyen Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu Manisa’nın bütçeden hak ettiği payı alması gerektiğini kaydetti. Haber Merkezi

 

 

 

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
1 2 3 4 5 6 7 8
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim