Misafir
6,4044
5,707
257,32
ÜYE GİRİŞİ

İngilizlerden iş dünyasına teminat

İngiltere Büyükelçiliği Brexit Bölümü Başkanı Paul Creary, Manisa iş dünyası ile buluştuğu toplantıda, İngilizlerin Türk ürünlerinden son derece memnun olduğuna vurgu yaparak, “Brexit sürecinden kaygı duyulmamalı. İkili ticaret ilişkilerimiz Brexit süreci sonrasında da aynı şekilde devam edecektir. Biz bunun teminatı olarak buradayız”dedi.

İngiltere Büyükelçiliği Brexit Bölümü Başkanı Paul Creary, Manisa iş dünyası ile buluştuğu toplantıda, İngilizlerin Türk ürünlerinden son derece memnun olduğuna vurgu yaparak, “Brexit sürecinden kaygı duyulmamalı. İkili ticaret ilişkilerimiz Brexit süreci sonrasında da aynı şekilde devam edecektir. Biz bunun teminatı olarak buradayız”dedi.

Manisa Ticaret ve Sanayi Odası (Manisa TSO) ev sahipliğinde "Brexit Süreci ve İngiltere ile Ticaret” konulu toplantı gerçekleştirildi.

Manisa Ticaret ve Sanayi Odası’nda (Manisa TSO) İngiltere Büyükelçiliği Brexit Bölüm Başkanı Paul Creary, Ticaret Ataşesi David Machin, İngiltere Ankara Büyükelçiliği Brexit Politika Yetkilisi Richard Cox, İngiltere İzmir Başkonsolosluğu Ticaret Müdürü Güliz Kıymaz ve İngiltere Ankara Büyükelçiliği Brexit Politika ve Program yetkilisi Seyfi Özmay’ın katılımlarıyla “Brexit Süreci ve İngiltere ile Ticaret” konulu toplantı gerçekleştirildi.

Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yılmaz, yönetim kurulu ve Manisa iş dünyası temsilcilerinin katılımıyla Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Bülent Koşmaz Hizmet Binası’nda gerçekleşen toplantıda Brexit Sürecinin Türkiye-İngiltere ikili ticaretine muhtemel etkileri konuşuldu.

İNGİLTERE İÇİN TÜRKİYE BÜYÜK BİR PAZAR

Manisa’nın ekonomisini ve kültürel özelliklerini anlatan tanıtım filminin izlenmesi ile başlayan toplantının açılışında konuşan Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yılmaz; “Türkiye ile İngiltere arasında güçlü bir ekonomik bağ var. İthalat ve ihracat konusun ikili ilişkilerimiz her geçen gün artıyor. İngiltere için Türkiye büyük bir pazar, Türkiye için de İngiltere büyük bir Pazar. Bu bağlamda İngiltere ile direk ithalatı ve ihracatı olan firmalarımızın Brexit sürecinde çıkabilecek sorunların yaşanmadan önce çözüme kavuşturulması açısından değerli İngiliz heyetini odamızda ağırlıyoruz. Firmalarımızın kafalarında oluşacak sorunları çözmek için bu etkinliği düzenledik. Değerli heyetimiz bildiklerini anlatma noktasında bizlerle birlikteler. Ama ben özellikle kendilerine şunu belirttim, biz Manisa Ticaret ve Sanayi Odası olarak hem sanayide ki firmalarımıza hem de tarımsal boyut da ki firmalarımıza güvenimiz tam. Firmalarımızın her türlü ticari işlerinin arkasındayız. Ben her zaman şunu söylüyorum Manisa çok büyük bir potansiyel.  Biz firmalarımızın hepsi ile gurur duyuyoruz. Gelen bütün heyetlere de aynı şeyi söylüyoruz. Birlikte çok güzel işlere imza atılabilir noktasında bir irade var.”diye konuştu.

Böyle bir toplantıya ev sahipliği yaptığı için Manisa Ticaret ve Sanayi Odası’na teşekkür eden ve İngiltere'nin Avrupa Birliği'nden ayrılmasına ilişkin güncel gelişmeler ve Brexit sonrası Türkiye ve İngiltere ticareti hakkında Manisalı iş adamları ile istişarede bulunan

TİCARİ İLİŞKİLERİN TEMİNATI

İngiltere Büyükelçiliği Brexit Bölümü Başkanı Paul Creary; “Brexit süreci İngiltere için önemli bir süreç. Tabi bu süreç İngiltere kadar İngiltere ile ticari ilişkileri olan ülkeler içinde önemli. İkili ticaret ilişkilerimize bakacak olursak İngiltere için Türkiye önemli bir pazar. Özellikle Ege bölgesi ve Manisa’nın önemi bir kat daha büyük diyebilirim. Buraya gelmeden önce VESTEL fabrikasını ziyaret ettik. VESTEL ihracatının  yüzde 25’i İngiltere’ye yapıyor. Türkiye’de VESTEL gibi birçok firma ihracat ve ithalat bazında İngiltere ile ikili ticari ilişkileri var. İngilizler Türk ürünlerinden son derece memnun. Brexit sürecinden dolayı kaygılanmanızı anlıyorum. Şunu açık bir şekilde söyleyebilir ki ikili ticaret ilişkilerimiz Brexit süreci sonrasında da aynı şekilde devam edecektir. Biz bunun teminatı olarak buradayız diyebilirim. Ben ve ekibim böyle bir toplantıya ev sahipliği yaptığı için Manisa Ticaret ve Sanayi Odası’na teşekkür ederiz” diye konuştu.

Konuşmaların ardından İngiltere Büyükelçiliği’nden Brexit Bölüm Başkanı Paul Creary, Ticaret Ataşesi David Machin Brexit süreci ve sonrası ticari ilişkilerde yaşanabilecek gelişmeler ile ilgili katılımcıları bilgilendirdiler. Yaklaşık 2 saat süren toplanın son bölümünde ise katılımcılardan gelen sorular cevaplandırıldı. Haber Merkezi

 

 

 

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
1 2 3 4 5 6 7 8
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim