Misafir
ÜYE GİRİŞİ

Kurslar uzatılmıyor

Milli Eğitim Bakanlığı yetkilileri, özel öğretim kurslarının kapatılmasının ertelendiği yönündeki haberlerin gerçeği yansıtmadığını bildirerek kursların ertelenip ertelenmeyeceği tartışmalarına son noktayı koydu.

Milli Eğitim Bakanlığı yetkilileri, özel öğretim kurslarının kapatılmasının ertelendiği yönündeki haberlerin gerçeği yansıtmadığını bildirerek kursların ertelenip ertelenmeyeceği tartışmalarına son noktayı koydu.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) yetkilileri, özel öğretim kurslarının kapatılmasının ertelendiği yönündeki haberlerin gerçeği yansıtmadığını bildirdi. Yetkililer, mevzuata uygun olmayan kursların kapatılmasına ilişkin çalışmaların 2018-2019 eğitim öğretim yılının sonunda hayata geçirileceğini ifade etti. MEB, böylece “Özel kursların kapatılması erteleniyor mu?” tartışmalarına da son noktayı koydu.

VELİLERDEN KAYGILANMAMALARI İSTENDİ

Özel öğretim kurslarının ve temel liselerin kapatılması kararının ardından velilerden kaygılanmamalarını isteyen MEB ise örgün eğitim çağındaki öğrencilerin okullarda, mezun öğrencilerin ise halk eğitim merkezlerinde destekleme kursları alabileceğini açıkladı. Okullarda hafta içi ders saatlerinin dışında, cumartesi günleri ise öğretmenlerin belirlediği saatte devam eden kurslarda verilen ders içeriklerinin yeniden planlandığı bilgisi paylaşıldı. İhtiyaç durumunda kursa dışarıdan ücretli öğretmen alınması uygulamasının da sürdürüleceği bildirildi.

BAKANLIK KARARLI

MEB yetkilileri, kursların kapatılması kararının ertelendiği iddialarını yalanlayarak bilgi ertelemenin söz konusu olmadığını aktardı. Özel öğretim kurslarının 2019-2020 eğitim öğretim yılından itibaren kapatılmasına yönelik tüm çalışmaların tamamlandığını anlatan yetkililer, 5580 Sayılı Özel Öğretim Kurumları Kanunu’nda öngörülen değişikliklerin yasalaşmasıyla sürecin hızlanacağını belirtti. MEB yetkilileri, kapatılması gündemde olan kurslara ise “Mağduriyet yaşamamak için yeni öğrenci kaydı almayın ve bursluluk sınavı yapmayın”çağrısında bulundu.

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
1 2 3 4 5 6 7 8
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim