Misafir
6,3804
5,6859
256,51
ÜYE GİRİŞİ

“Ak Parti ittifaksız daha başarılı olurdu!”

TBMM eski Başkanı Bülent Arınç, ittifakların her yerde aynı sonucu vermeyebileceğini belirterek, 31 Mart yerel seçimlerine Ak Parti’nin ittifak yapmadan girmesi durumunda daha başarılı olabileceği görüşünü ileri sürdü.

TBMM eski Başkanı Bülent Arınç, Manisa Medya TV Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Polat’ın sunduğu ‘Günün Konuğu’ programına konuk oldu.  Gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu, Ömer Şahin ile yaptığı söyleşiden derlenen ‘Küçük Erbakan Arınç’ isimli kitabından bahsetti.

Bütün Manisalıların Ramazan ayını kutlayan Arınç, seçimden sonra ilk kez Manisa’ya geldiğini kaydetti. Arınç, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanlığını cumhur ittifakın adayı Cengiz Ergün’ün büyük bir farkla kazandığını, merkez ilçelerden Şehzadeler’de Ömer Faruk Çelik, Yunusemre’de Mehmet Çerçi’nin yeniden kazandığını söyledi. Arınç, halkın tercihiyle birlikte 4 ilçede yeni başkanların seçildiğini kaydetti. Akhisar, Saruhanlı, Alaşehir ve Turgutlu’da millet ittifakının adaylarının kazandığını ifade eden Arınç, “Seçim seçimdir, kazanını tebrik etmek erdemdir. Manisa’ya hizmet edecek olan bütün belediye başkanlarını ve belediye meclis üyelerini candan tebrik ediyorum” dedi.

“AK PARTİ İTTİFAKSIZ DAHA BAŞARILI SONUÇ ALABİLİRDİ!”

Bu seçimlerin Türkiye genelinde görünen bir yüzü olduğunu gibi mahalli olarak bir yüzünün olduğunu vurgulayan Arınç, AK Parti olarak kaybedilen illerin olduğunu belirtti. Arınç, “Eğer eski sistem olsaydı, ittifak olmasıydı, her parti kendi adaylarıyla seçimlere girmiş olsaydı AK Parti çok daha başarılı sonuç alabilirdi. Bu işin doğasında var. İttifaklar her yerde aynı sonucu vermeyebilir.  Mersin ve Adana’da MHP’nin adayları kaybetti. Sadece Manisa’da cumhur ittifakı adayı Cengiz Ergün kazandı. Seçimin sonuçlarını Ankara’da özel olarak daha geniş tahlil ediyorum.”diye konuştu.

“SELMAN ALKIŞ’I İÇERDE TUTMAYA ÇALIŞIRDIM”

Arınç, “Ben siyasette inancıma aykırı bir şey yapmadım. Bugün beni hatırlayanlar 1 Mart Tezkeresi’ndeki dik duruşumla hatırlıyor.  Başörtü mücadelesinden dolayı hatırlıyor. Ben en az 20 seçim geçirmiş insanım. Kötü adamla kazanmaktansa iyi adamla kaybetmek daha benim prensibim.  İyi adayla kazanmayı hepimiz istiyoruz. Ama yanlış bir adayla kazanmayı çok bereketli bulmazdım. Adaylar çok önemlidir. Merkezde bulabileceğimiz en iyi adaylar Ömer Faruk Çelik ve Mehmet Çerçi’ydi. Ne yapar yapar Selman Alkış’ı içeride tutmaya çalışırdım. Çünkü başka yere giderse zarar vereceği belli. Eh 19 oy. 29 oy eksik çıksaydı Yunusemre gitmişti. Bu Mehmet Bey’e hak değil ki Mehmet Bey çok hizmet yaptı. Müthiş proje yapıyor adam. Bu projelerin sonucunu almanız lazım. Diğer arkadaşlarımızın aldığı oya bakarsak Mehmet Beye oy vermemeyi düşünen bir zümre var. Onlar belli bir şekilde kendilerini tatmin etmişler” diye konuştu.

İKİNCİ KİTABIN DAĞITIMI EYLÜL’DE

Küçük Erbakan Arınç kitabından bahseden Arınç, “Kitabın kapağında benim yanında kedi var. Kedimizi çok severdik. Öldüğü zaman abimle birlikte toprağı eşeledik, içine koyduk, üstünü de örttük. Çok üzülmüştük.  İkinci kitabın dağıtımına eylül veya ekim ayında girmeyi düşünüyoruz. O AK Parti’nin kuruluşundan 2010 referandumun sonrasına kadar olan süreyi anlatıyor. Dolaysıyla ö döneme ait hatıralarımızı hatırlıyoruz. Vakit bulabildiğimiz kadarıyla arkadaşımız kayda aldı.  Bu kitap eski hatıralara hizmet ediyor. Birinci hitap ettiğimiz siyaset adına bütün güzellikleri kendisinden öğrendiğimiz Erbakan Hocama, onun temsilcisi Recai Kutan’a. Tabi Manisa’yı da unutmadım.”diye konuştu.

“VASIFLARIYLA ERDOĞAN HEPİMİZİN ÖNÜNDEYDİ”

Kitabın yazma amacından bahseden Arınç, “Ben aktif siyasetten ayrılınca daha çok siyasi hatıralar oluşmaya başladı. Bugün siyasette itibar sahibi pek çok insan Erbakan Hocamla birlikte siyaseti çocukluğundan beri yapmış olanlardır. Ama bunun gibi mesela Demirel’inde siyasete kattıkları var. Bu iş bir ekip işidir. Özal da siyasete yeni isimler koydu, bir ekip kurdu. O günler gelip geçti, yeni dönemin siyasetçileri, kadroları kimlerdir onlara bakmak lazım. Ama önemli olan mesela biz AK Parti’yi kurduğumuzda hepimiz bir aradaydık, hepimizi birbirimiz eşit gördük ama birinin öne çıkması lazımdı. Bütün vasıflarıyla Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan hepimizin önündeydi. Onu önümüze aldık ama arkasında en az 100 kişi vardı. Şimdi ikinci adam olmakta, üçüncü adam olmakta, dördüncü adam olmak da önemlidir. Savaşta birisi düştüğü zaman bayrağı kaldıracak ikinciye veya üçüncüye ihtiyaç var. Bunların da kıymeti en az birinci kadar olması lazım”dedi.

İKİ FOTOĞRAF ARASINDA 55 YIL VAR

Erbakan Hoca’nın hitabetinin çok güçlü olduğunu vurgulayan Arınç, “Konuşmasını dinleten bir insandı. Onun yanından hiç ayrılmadım. Millet Erbakan’ı ne kadar çok severse bize de söylüyordu bunu. Yayıncı arkadaşımız yani milli görüş dönemi için bunu uygun gördü. Herkes de bunu çok beğendi. Ön kapaktaki fotoğrafımla arka kapaktaki fotoğrafım arasında 55 sene var.  Dolaysıyla bu 55 sene içerisindeki bir bölümü burada anlatıyorum. Bazıları kitap çıkarıyorlar üzerine 2 bin 500 lira fiyat koyuyorlar, vurgun yapıyorlar. Ben öyle düşünmedim. Bunun fiyatı 25 liradır ama 20 liraya da alabilirsiniz. Bir insanın hatırasıyla beraber bir döneminde gerçeklerini öğrenin. Herkes temin edebilir, eksikleri varsa bana ulaşsınlar. Yaşanan olayların yüzde 100’ü samimidir, çünkü bir beklentim yok” dedi.Haber Merkezi

 

 

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
1 2 3 4 5 6 7 8
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim