Misafir
6,4302
5,768
283,69
ÜYE GİRİŞİ

Deniz Gezmiş ve arkadaşları anıldı

Manisa’da, 68 gençlik hareketi önderleri Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan, idam edilişlerinin 47. Yıldönümünde CHP tarafından düzenlenen etkinlikle anıldı.

Muzaffer Kirt

Manisa’da, 68 gençlik hareketi önderleri Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan, idam edilişlerinin 47. Yıldönümünde CHP tarafından düzenlenen etkinlikle anıldı.

“İDAM EDİLEN 3 DEVRİMCİNİN İSİMLERİ HALA YAŞIYOR”

Manisa’da CHP İl Başkanlığı tarafından 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda düzenlenen anmaya CHP İl Başkanı Semih Balaban, partililer ve vatandaşlar katıldı. Anma töreninde basın açıklamasını yapan İl Başkanı Balaban, 3 gencin idam edilişinin üstünden yıllar geçmesine rağmen isimlerinin yaşadığını söyledi. Balaban, “Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan, Yusuf Aslan tam bağımsız Türkiye için gözünü kırpmadan darağacına gitmiştir. Amerikan emperyalizmine karşı mücadele etmişlerdir. Deniz Gezmiş ve arkadaşları 6. Filoyu kovalıyor. Filistin’de İsrail’in siyonizmine karşı korkusuzca mücadele ediyorlar. Burada onları saygıyla anıyoruz. Deniz Gezmiş ve arkadaşlarının tek amacı Amerikan egemenliğinde olmayan bir Türkiye ve Ortadoğu’dur. Tam bağımsız Türkiye için gözünü kırpmadan mücadele ettiler. Ölümden bir an bile korkmadılar” dedi.

“KAVGAMIZ TAM BAĞIMSIZ TÜRKİYE KAVGASIDIR”

3 ismi saygıyla andıklarını kaydeden Semih Balaban, “Bizim kavgamız demokratlar olarak, Atatürkçüler olarak tam bağımsız Türkiye kavgasıdır. Biz ekonomik adalet, hukukun üstünlüğünü istiyoruz. Bizler adaleti, hukuku, bağımsız Türkiye’yi yeniden yaratmak için bu yolda korkmadan yürüyeceğiz.Vatanı satanlar, Amerikan üstleri yapanlar, ekonomik değerlerini satanlar bize vatanseverlik dersi veremez. Vatansever gözünü kırpmadan darağacına gider. Bizler kimseden vatanseverlik dersi almayız. Bu vatanı kayıtsız şartsız seviyoruz” diye konuştu.

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
1 2 3 4 5 6 7 8
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim